Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jugeen

    addikt

    válasz Zájec #5601 üzenetére

    1,. egyébként mekkora QPI/VTT feszt kapott ilyen magas Uncore-hoz (4000)
    gondolom ilyenkor már 1.50v körül kell kb. járni....

    1.45vtt

    2,. miért csak "cores : 2 , Threads : 2 " csak két mag ment ?
    a másikon látom hogy HT on és 8 threads ment..

    hogy lehetőséged legyen kérdés feltevésére

    3,. az elsö eredmények ( HT off és 2 mag ) jobb értékeket hoztak mint HT on
    Read és Copy értékekre gondolok... ennyire lassitaná a HT ?

    úgy tűnik van bizonyos szintű kihatása

    ki és mikor és hogyan ? mi ez az általánositás ?
    üzemeltetni én mindigis normal feszültségen üzemeltettem 24/7-ben , max egy bench mérésnél adtam többet....

    a többes szám neked már általánosítás? hahahaha

    szerinted igen..... de ezt nem tudjuk bizonyosan , ez egyéni véleményed..

    olvass külföldi, szakmai fórumokat, ahol a gyártók is megszólalnak. ha esetleg nem tudsz, akkor talán el kellene fogadnod, hogy más olvas, és érti is amit ott írnak, nem csak a képeket nézegeti

    (#5583) jugeen válasza HSM (#5581) :: nem az a lényeg igazán hogy kinek az eredménye, hanem az hogy milyen értékeke szerepelnek benne..... szóval nem kell elmenni személyeskedö irányban..

    ez nem személyeskedés, hanem vélemény nyilvánítás. ameddig te más publikációját nem tartod "eredmény"-nek, addig ez lényegesen elfogahatóbb, mint a te megnyilvánulásod....

  • HSM

    félisten

    válasz Zájec #5601 üzenetére

    "nem bug,,, egyszerüen ilyen hatása van a magas Uncore-nak"

    Na de nem mondd nekem, hogy a memóriaírás sebessége kizárólag az uncore-tól függ.... :U Mindegy, hogy 1200-on vagy 2000-en megy a ram? Ez fix, hogy bug... Olyan, mintha az L3-ba írás sebességét mérné, vagy valami ilyesmi.... :F

    (#5602) jugeen: Azt olvastam, hogy elvileg annyira kell csak figyelni, hogy a QPI/VTT és a VRAM között ne legyen 0,5V-nál nagyobb a differencia. De honnan tudhatom, hogy ez tényleg így van, és teljesen megbízható a forrás??? Megmondom az őszintét, ez így túl egyszerűenk tűnik nekem, de persze, ettől még lehet, hogy így van.... Bár lehet, az Intel így akart kis bizniszt csinálni a low-voltage DDR3-kiteknek, és ezért rakta be ezt a specifikációkba.... :U Bár nem értem, ez miért lenne érdeke.... :F Ráadásul, ha ezt akarta volna, akkor nem maximalizálta volna az ajánlott QPI feszt 1,35V-ban, hanem adja neki a nép.... Mindenesetre kusza egy ügy, nem tiszta itt valami.... :F Vagy inkább a memóriagyártók találták ki, hogy "áááhhhh, nem árt az neki"?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák