Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • YanezTTrain

    tag

    válasz jákob13 #3473 üzenetére

    Első ránézésre baromira nem értettem, mit keres itt egy légfrissítő. Mekkora feszültség kell ennek a ketyerének? Gondolom nem 12 volt. Reteszeléssel hogy állsz? Arra gondoltam ezt az egész retesz mechanizmust modell méretben nagyon jól meg lehet csinálni egy régebbi állítómű tekercsből a belevaló vasmag darabbal és egy nem túl erős pl. golyóstoll rugóval. A régi kacatjaim között találtam olyan tekercset, ami a régi maszek gyártású blokkjelzőkben volt, Váci utca Marklin bolt vagy 30 évvel ezelőtt. Ezek elég bivalyos dróttal vannak megtekerve, húz olyat a mágnes, hogy nagyot, szerintem egy rugó ellenében-feltéve, hogy nem túl erős- tud dolgozni. Nekiesek és legyártom a darabot, kíváncsi vagyok az eredményre mert ettől függ nekiállok e fordítót gyártani. Szerintem a reteszelés a leg nehezebb de a leg fontosabb is az egészben, mert ha nem tudom megfelelően rögzíteni a hidat elfordulás ellen, akkor csak egy szívás az egész korong.

    Semmiképpen nem teli korongot tervezek, minden képpen nyitott lesz a gödör. Három ponton alá kell támasztani, mert nem lesz kicsi a korong, ha lesz. Ennek el kell férnie rajta.

    A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

Új hozzászólás Aktív témák