Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    válasz #95904256 #1461 üzenetére

    Azt kell ilyenkor nagyon mérlegelni, hogy egy-egy, a közös adatterülethez való hozzáférésre mennyi, azt nem érintő önálló számítási művelet jut, mert ha sok, akkor hatékony lesz az az eset is, amit írsz (pl. ismert előre, hogy egy-egy tartományra jutó számítási feladat hossza órajelekben vagy percekben/órákban mérhető).


    ''Honnan tudja egyik-másik CPU hogy a másik CPU mely memóriacímeket birtokolja?''

    Ez a cikk [link], amit korábban linkeltem, egy elég jó kezdeti betekintést ad ebbe a világba. (Amit a link mellett írtam, ''Az alján látható, hogy többek között az Intel által használt MESI cache-protocol és az AMD által használt MOESI eltér skálázhatóságban, utóbbi mellett több magot lehet összerakni, mint előbbinél, ezért használja ezt az AMD.'' esetében ''magot'' helyett talán inkább ''CPU-t'' kellett volna írnom, bár ez sem igaz, a node kifejezés az igazi, mert Kentsfield esetén a 2x2 mag 2 node, a négymagos K10 pedig 1 node. A two vs three hop jelentéstartalma és -eltérése, és sok egyéb dolog pedig pl. innen [link] kiolvasható konkrét teljesítményadatok találhatók benne, de nem a riválisokkal összehasonlítva, hanem arra vonatkozólag, hogyan viselkedik egy többmagos-többprocesszoros Opteron-rendszer különböző körülmények között).

    De amit felvetettél, jogos (pl. a cikkből, a legegyszerűbb megközelítésben):
    ''When a processor reads or writes a cache line, it must broadcast a snoop request to all other processors in the system to ensure that it gets the most recent valid cache line. When a processor wishes to write to a cache line, it must first broadcast an invalidate snoop, which tells other processors to evict that cache line. In both cases, the processor must wait to receive responses from all other processors before proceeding.''

    [Szerkesztve]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Új hozzászólás Aktív témák