Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz LGLuke #16935 üzenetére

    Hát elvileg ACHI módban van, illetve maradt.
    Menet közben egyébként nem szabad leállítani a HDD-ket csak úgy, hogy kikapcsolod.
    No hát ezért kell ez a "pendrive" megoldás.
    Erre aztán valami HotPlug programot is kipróbáltam, de azzal sem megy azóta nálam. Úgytűnik az XP hülyült meg.
    De ha egyszer így leállítod hotswap-el a vinyót win alól, akkor mivel lehet újra elindítani ?
    Nekem úgy rémlik, hogy az eszközkezelőben a "hardverváltozások keresése"-vel ment csak.
    Persze a "táp + adatkábel kihúz + újra bedug" -on kívül (vagy elég csak a tápkábelt) ?

    De valóban annak a legjobb az ára, ha a kapacitást nézzük, csak az ugye nem lehet stand alone, kell mellé egy system HDD.
    WD5000AAKS 11.5k + Green 1,5TB 24k = 35.5k.
    Kicsit még mindig kevesebb, mint a 2TB-os.
    És ez két vinyó.
    De ez persze lehet hátrány is, pont a zaj szempontjából.
    De a mobilizálhatóság meg előny.
    Bár úgy meg már drágább, mint a 2TB-os, a külső ház árával együtt.

    A 1,5TB-os ára nem mérvadó, mert abból nincs is 7200RPM-es
    De mondjuk 1TB-nál alig van különbség a sima és a Green vinyók közt árban.
    Ha lenne 1,5TB, szerintem ott is hasonló lenne a helyzet.

    Samsung F1 640GB-hez (első szériás, biztosan kétlemezes) hogyan viszonyulhatnak ezek a vinyók (főleg a 7200rpm-esek) hangban ?
    Mert csak az van most újabb vinyó, amihez viszonyítani tudunk.
    Csak nem akarja beszerelni a keretbe kipróbálni a barátom, mert baromi nehéz volt; pedig talán az lenne a legjobb teszt.

    Szerintem green HDD-k esetében lényegtelen, mert amúgysem forrósodnak fel.
    Ez akkor jónak tűnik.
    Márpedig külsőnek biztos, hogy csak Green mehet (melegedés, de hang miatt is).

    Audi azt mondta, h a 2TB-os Hitachi is nagyon halk. Néma a motorzaj és a rezonancia terén, és van egy enyhe seek hang.
    Csak nehogy egy rezonáló darabot fogjunk ki belőle...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák