Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Hali
    Egy haverom keres 200GB-os 7200rpm-es vinyót a notijába (Lenovo V100).
    Így gyakorlatilag 2 alternatíva maradt: Hitachi 7K200, és Seagate Momentus 7200.2 (a 200GB-os változat egy új kiadású,elöször csak 160-as volt)
    A Hitachi gyorsabb a 160-as Seagate-nél,de a 200-ashoz kérdés hogy viszonyul,ugye a nagyobb adatsürüség miatt, meg a cache is 16MB a 8 helyett. (Elérési idejük ugyanaz, és azt ha jól sejtem nem befolyásolja tányérméretnél)
    De a 200-asról nem találok tesztet :F
    Tomshardware-en is csak a 160-ast tesztelték, meg a 200-as 7K200-at, találtam még adatot a storagereview.com-on, de ott is csak 160-as van.

    Tudnátok mondani még ilyen "gyüjtő oldalakat", ahol hátha találok tesztet/tesztadatot ?

    Ja és a 7200.2-ben van szabadesés érzékelő, ennek mekkora lehet a gyakorlati haszna, azaz milyen gyakran romlanak el álltalában esés miatt a notivinyók?

  • atesss

    addikt

    válasz shteer #1293 üzenetére

    Na ja szerintem is :D Mondjuk nem egy ilyen dobálós fajta a haverom. :D
    És tudnál mondani valami konkrétabb okot is? Pl. valami sebességeredmény?
    Mod: vagy csak egyszerűen megbízhatóság miatt? Mondjuk ezek 7200-asak, ahol jobban odafigyelhetnek a minőségre is szerintem(eleve nem igazán tudom a notivinyók megbízhatóságát).
    Nekem 3,5" Hitachi-val mondjuk van rossz tapasztalatom már, 2 hónapos 7K160-om romlott el, órási mázli, hogy épp nem volt rajta adat.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz emre33 #1295 üzenetére

    Nézz körül az általam fentebb írt storagereview.com-on, ott jósok adat van, csak ami nekem kéne pont az nem. :( Vagy tomshardware.

  • atesss

    addikt

    válasz emre33 #1298 üzenetére

    Ja pont ez gond, hogy sokszor csak 1 max. 2 méretet tesztelnek :(
    Egyébként ennek mekkora a tányérmérete? Mostanában nem nagyon követtem ezt, de már biztos 300GB körül járnak, főleg a Samu. Már csak az elérési időkön kéne faragni...

    Hű most nézem, 330GB tányérméret :Y Komoly.
    91 MB/s átlagos olvasás, 118 MB/s max. !
    Na erről már a Raptor is nagyon lemarad.
    Csak az elérési idő maradt 14,2 sajna. A 2,5"-os Seagate Momentus 7200.2-nek is ennyi. :F

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz shteer #1317 üzenetére

    Mármint amiket én néztem? Azok 7200-asok :U
    Egyébként a Hitachi lett végül, jópár elromlott Seagete-ről (mondjuk az 3,5") hallott haverom a melóhelyén.
    Németo.-ból hozzák, ha megjött majd lehet írok tapasztalatokat is.

  • atesss

    addikt

    válasz kételkedem #5321 üzenetére

    Pl. oda ahol a PH tesztekben is szokták mérni a hőmérsékletet, a csatlakozókkal átellenes oldalra. Bár lehet főleg az összehasonlítás miatt mérik itt.
    Rögzítés meg ha nem vinyó lenne aztmondanám forraszd, de vinyót azért inkább ne...
    Pl. egy kevés pillanatragasztó is megteszi, csak ne rakj sokat.
    Vagy ha úgy rakod be hogy szorul az előlaphoz a vinyó, akkor a csavarral rögzítve alá is szoríthatod.

    De egyébként tényleg jó kérdés hogy minek a vinyót mérni, van csomó más dolog a gépben, amit fontosabb.
    Vagy hány érzékelőt adtak? Ha van mondjuk 4 db akkor talán lehet 1-et erre használni.
    Egyébként milyen ház?

  • atesss

    addikt

    500 - 640 - esetleg 750GB-os vinyót szeretnék venni a napokban, és lehet egyik haverom is venne.
    Pár hónappal ezelött utánanéztem azalapján 3 db van ami most a legjobb sebességben, de a mostani hozzászólásokban is ezekről van szó:
    Seagate 7200.11 500GB (ST3500320AS): 15 810 Ft
    Samsung F1 640GB (HD642JJ): 17 610 Ft
    WD Caviar SE16 640GB (WD6400AAKS): 18 240 Ft
    (árak az alienből, kb. mind ott a legolcsóbb)
    Azóta valami más nincs ami megjelent?

    A legfontosabb a sebesség, de azért a hangja is fontos.
    Melegedés csak annyiban érdekel, hogy ne legyen benne olyan mint a Hit 7K160-asomban, hogy 56 fok felett magától visszaveszi a seek-et (mondjuk legalább csendes lesz).
    Mivel egy ideig USB/eSATA házban használnám. Így viszont a Seagate nem olyan jó,mert
    írtátok hogy "érzékeny a fizikai behatásokra" Ezt pontosan mit jelent, mitől, rázkódásra ?
    Linear read-ben a 320GB/lemezes Samu messze a legjobb, de a Seagate sokkal jobb random access-ben, nem?
    Késöbb egyedüli vinyóként menne egy passzív gépbe, ezért mind2 ugyanannyira fontos, 2. vinyónak tuti az F1-et venném (HD filmekhez).
    A WD-ről viszont nem túl sokat tudok.

  • atesss

    addikt

    válasz audi100td #5349 üzenetére

    Na az minden csak nem hűvös !
    Nekem ha nincs beszerelve házba,csak lerakva a földre akkor felmegy 56 fokra ! Mondjuk akkor épp elég meleg volt, itt bent is olyan 26 C körül.
    Mondjuk a "max seek-et" le lehet venni, az nemtudom mennyit segít, de egyébként 56 C felett magától is leveszi.

    szeva000: egyébként milyen laptop ez 3,5" vinyóval ? ;)

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz audi100td #5350 üzenetére

    Ezalatt mit értesz, hogy gondja akadhat?
    Nehogymár ne menjen SATA1-en :F
    Egyébként van itt nálam épp egy P120S (SP2504C) ,ez is SATA2-es, nálam működik, és nem is kellett használnom a SATA 1,5 jumpert (ilyen is van rajta, az F1-en ez már nincs?)
    Mivel nekem is egy SATA1-es PCI kártyához kellene, SIL 3114-es.

  • atesss

    addikt

    válasz audi100td #5360 üzenetére

    Igen. Mondjuk ez nekem 7K160 SATA, de az talán 1-2 tizedwatt plusz.
    Kézzel csak annyira tudtam amennyire a felette lévő vinyótól hozzáférek,de így is érezni.

    Szoba 25 C, noname, kicsi házban, venti nincs, és felette van egy Maxtor 60GB (47 C, AAM-el ez a leghalkabb vinyó amit valaha halottam, csak már nem mai darab...)
    1h idle: 46 C - kézre se hideg, de elmegy
    10 perc Everest read access végére már 56 C - nagyon meleg, kb. 5s után égeti a
    kezemet. 56 C felett visszaveszi a seek-et, 56-57 között ugrál.
    Acoustic management-el minimumra véve nemtudom mennyi lenne a max, de szerintem 53 C körül biztos.

    TeeJay: Nekem is kb. annyi ideje, baromi meleg (főleg alatta is van álltalában egy másik vinyó, ami még ráfűt), de úgytünik a Maxtorok ha melegek is voltak, legalább bírják is azt.
    A mai vinyók úgytünik nem, sajnos ez is fontos szempont lesz a választásnál, mivel passzív gépet akarok.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Tovább olvastam a topicot kb. az előző 350-400hsz-t.
    Csak kb. annyi derült ki hogy az összes mostani vinyó szar :F

    Végülis keretben nem, vagy minimálisan fogom használni,
    haveromat megkérdeztem, aki szintén akar venni vinyót, és úgy döntöttünk, hogy
    egyenlőre ketten veszünk egyet.
    Átgondolva hogy P4 2GHz@2,4 -em van, a sebesség helyett a hang és a megbízhatóság
    léptek az első helyre. Meg a hőmérséklet, vagyis annak tűrése.
    Az abszolute csendesítéshez majd akarok hozzá vagy én, vagy ha végül haveromé lesz akkor lehet ő is (neki már most passzív a gépe) egy Sythe Quiet Drive-ot vagy Nexus
    Disktwin-t(ez mondjuk ponthogy hűti is)[li
    nk]
    .Ezekkel melyik lenne a legcsendesebb vinyó a 3 közül?
    És az ezekkel való hőmérsékletet melyik bírhatja jobban?

    A magas frekis sípolás az ami nagyon idegesít, most a Samsung P80(?)-asomnál is,
    tehát ha pl. a Samsung F1-nél van ennek esélye, akkor olyat nem veszek !
    Bár WD-ről olvastam sípolásos tapasztalatot, azt így lehet ki is zárom.
    Azért a rezonálás se lenne jó (bár azt a zajcsökkentők jórészt megszüntetnék, nem?)
    De ventivel hűteni biztos nem akarom (max. amikor nem vagyok otthon), így fontos hogy jobban bírja a magasabb hőmérsékletet. Ezekszerint erre sem a WD-t sem a Seagate-et nem ajánljátok?

    Ha AAM-el visszalassítom mind3 vinyót, akkor kb. hogy változik a sebességük,
    hangjuk, melegedésük ?

    Mod: hmm lehethogy lassan regényt kéne kezdenem írni :U

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz audi100td #5375 üzenetére

    Na jó azért túlzásokba ne essünk, Green-ezni azért nem akarok. :)
    Inkább a Videókártyagyártóknak kéne valamit nagyon csinálnia, alaplapnál már valamicskét léptek [link] , de én letöltéskor mondjuk 500MHz-re venném vissza a procit, ha lehetne.
    Ha van 7200rpm akkor azért 5400-asat nem veszek. :W
    Azok közül akkor melyiket ajánlod? Továbbra is az F1 640GB?

    És akkor a 3 közül egyik vinyóról se hallottál hogy sípolna ?
    Asszem még körbenézek a topic-jaikban is, de végül már ma meg kéne venni.

  • atesss

    addikt

    válasz audi100td #5380 üzenetére

    Mit is jelent pontosan ez a rezonancia?
    Ez akkor nem csak seek-nél van? Ami SP2504C épp nálam van, az ha használod iszonyatosan rezonál, de idle-ben teljesen csendes.
    Ennél már idle-ben is van ilyen?

    De ahogy emlékszem, csak a vinyók egy része csinálja, egy része meg 1 hónap után, de szerencse kérdése is, ha kifogok olyat ami nem csinálja...

    De az is lehet ha rezonál, beújítok egy Nexus DiskTwin-el.
    4000 ft alatt már kapni, és épp most olvasok egy tesztet róla ahol 20 C-al csökkentette a hömérsékletet :Y [link]

  • atesss

    addikt

    válasz Zola007 #5391 üzenetére

    Elég komoly ez a linear read, gyakorlatilag ugyanakkora, mint az F1-nek, pedig azthittem kevesebb !
    + a 12ms Random access !
    A 6400AAKS és a 640GB F1 (HD642JJ) között gondolkodok épp.
    Csak szerintem az F1 halkabb lehet, persze ha nem rezonál.
    A hangja pontosabban milyen?
    Nincsen pl. magas frekvenciás sípolása, vagy ilyen süvítő hangja?
    Hőmérséklete?
    Tudnál esetleg csinálni egy tesztet visszalassítva is?

  • atesss

    addikt

    válasz TeeJay #5401 üzenetére

    "egyedül az lehet a baja ha valakit zavar az a magas éles hang amit alapjáraton ad."

    Na pont az a gond. :F
    Azt teljesen megszüntetni ha tényleg hangtalan gépet akarok, lehet még Sythe Quiet drive-al se tudom.
    A mostani Samsung P80-amnak is ilyen hangja van (bár biztos erősebb mint a WD), és nagyon zavaró (számomra).
    Ezt akarom mindenképp elkerülni, úgyhogy akkor a Samsung lesz.
    De azért ott is rákérdezek még hallott-e ilyet valaki.
    Max. ha nagyon rezonál a Samsung, visszaviszem 3 napon belül, ki kell cserélniük a WD-re, nem?
    Max. aztmondom nem ment a SATA vezérlőmmel, ami még az is lehet igaz is lesz.

  • atesss

    addikt

    válasz Dzsekó #5413 üzenetére

    Még korábban mondta valaki hogy a Samsung jobban bírja a meleget, mint a WD.
    Márpedig nálam (úgytünik) eléggé melege lesz.
    Főleg ha veszek hozzá egy Sythe Quiet Drive-ot.
    Rezonancia (főleg a kerettel) meg annyira azért nem nagy gond számomra, azt meg lehet oldani, az esetleges sípolást + ha nem bírja a meleget a WD, azt viszont nem.
    Az is lehet megpróbálom elérni hogy valahogy kipróbáljuk a Samsungot a boltban, mondjuk elviszem a saját SATA kártyámat, hogy azzal müködik-e, nézzék meg ott a szervízben, ezt egyébkéntis jó lenne tudni biztosra.
    Ha rezonál, akkor meg aztmondom hogy ez így nem jó, legyen mégis a WD, párszáz ft-al drágább.
    Egyébként olyan gyártótól aki ilyen szarul gyárt, nem szoktam venni, utálom az ilyen "trehányságot" , de most mégis kivételt fogok tenni.
    Csak akkor szívom meg ha késöbb kezdi el a rezonálást. :W

  • atesss

    addikt

    válasz TeeJay #5415 üzenetére

    Hol van 16700-ért?

    [link]
    Ami itt a legolcsóbb, az kint van a cs'-ban, oda nem megyek ki.
    Depo-n pedig [link]
    A PCX és a WOX is webáruház, azt nemszeretem, meg ma meg kéne vennem már mindenképp.
    A többi meg már 17500, alig olcsóbb az aliennél, és főleg nincs náluk mind2 vinyó.
    Vagyis Redtower-nél nem tudni, nincs kiírva a tipus.
    Mod: ja de mindegy is mert baromi drága a Samsung.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Játékos #5436 üzenetére

    Hát nem gondoltam hogy ekkora vitát indítok el. :)
    PEACE

    "20-30mp alatt mire jön rá ami döntését befolyásolja?
    egyedül a hang max, de se a sebesség se a megbízhatóság nem derül ki mivel még meg sincs formázva a vinyó... "
    A hang az érdekes.

    "Ja abban igazad van hogy a Samu vinyóknál nem venni észre, hogy már egyszer ki volt bontva"
    Pontosan, egyetlen Samut akarnék kipróbálni kb. fél percre, ha az rezonál, rögtön veszem is a WD-t.

    A vitatkozás helyett inkább abban segíthetnétek, hogy akkor a WD szerintetek kevésbé bírja a meleget?
    Mert szellőzés egyáltalán nem lesz a házban, meg egy keveset lehethogy keretben is lesz használva.

    Illetve hogyan lehet gyorsan, kíméletesen ( :R ) megállapítani a Samsungról ha rezonál?
    Úgy hogy ugye házba nincs beszerelve, csak asztalon vagy nemtudom hogy engedik egyáltalán.
    Mi jelzi ezt jól?

  • atesss

    addikt

    válasz audi100td #5440 üzenetére

    Köszi.

    A melegedésre/türésére tudnál még valamit mondani?
    Vagy pont te voltál aki mondta hogy a WD-vel voltak bajok keretben? :U
    Akkor inkább a többiektől kérdezem...

    Mert a WD elérési ideje azért elég impresszív !

    Atomgeszi: ezek sajnos régebbi vinyók, a Samsungból is ez csak 250GB/lemezes, a 640-es (~)330GB/lemezes. De a WD is itt egy sokkal régebbi darab.
    F1 640-re próbálj HD tach képet keresni google-ban, WD-t meg valaki itt linkelt nemrég.
    Lineáris olv. kb. ugyanaz, csak a WD vagy 2ms-al jobb elérésben !
    Ha nem számít a zaj meg a melegedés, akkor biztos a WD-t venném.

    De mostmár tényleg megyek el megvenni, még útközben (megyek elötte máshova is) szólok valakinek hogy nézzen rá a fórumra. Megint milyen jól jönne az E51-es...

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Nővérem venne egy külső 2,5" winchestert (Szingapúrban van, tehát ott, olcsóbban).
    De azt mondtam inkább szedje ki a lenovo N100-asában lévő 80-asat, és azt rakja a tokba, és vegyen egy mondjuk 250-eset a laptopba (vagy 160-at, 320 nem kell szerintem).

    Az lenne a kérdésem, mi számít gyorsnak a mostani 250-esek közül?
    Ami új megjelenésű (mondjuk fél éven belül), és van belőle 320-as is, az már nem lehet olyan rossz, nem?
    De tudnátok írni jópár konkrét tipust?
    És akkor én azoknak már utánanézek, meg hogy ott mennyibe kerül, meg mit lehet kapni.

    Vagy van valami gyüjtőoldal, ahol 2,5" vinyók teszterdményéből is jópár van?
    Asszem a Tomshardware-nek volt egy ilyen listája, amit vagy frissítenek vagy nem, de azért ránézek.

    Esetleg 7200rpm-esen is lehet gondolkodni, az a kérdés ott mennyivel drágább, egy mondjuk +30%-ért még lehet, de felette nővéremnek nem éri meg szerintem.

  • atesss

    addikt

    válasz Dzsekó #6703 üzenetére

    Hmm nagyon WD-t ajánl mindenki...
    Csak kérdés mit lehet majd kapni (nem megy ilyen rendeléses, csak ottani elektronikai boltok, mert már csak pár napig van ott nővérem), ezért ha tudtok, inkább mondjatok akár 4-5 alternatívát is. Samsung ? Hitachiból 5400-as? ...?
    Csak mindegyikből pontos tipusszám kéne, vagy minimum hogy milyen széria.
    MOD: (Elég furcsa, hogy 5400-asból csak a blue széria van fent a WD honlapján. Ennyire nincs már más? És akkor abból egy mérettel csak egy tipus van?
    Ilyenkor gyorsan berakják a "legacy products" -ba a kicsit régebbit? Mikor jött be ez a széria?)
    És 250-es WD csak egy féle van? Nem lenne jó melléfogni egy régi modellel, eleve nagyon utálom mindenhol ezt a "WD 160GB 7200rpm" jellegű kiírásokat. Miért nem lehet egy rohadt modellszámot odaírni. :(((
    És ez a PH-ra is vonatkozik, pl. a legutóbbi Hazai pályában. :((

    Mondjuk a sárgákat se kell félteni, nincs honlapjuk, amin fentlenne, hogy mit lehet kapni, mennyiért.
    Bár talán azért is mert állítólag alkudni is lehet az árakból. :D

    "Asszem 250 az itthon forgalmazott legnagyobb belőle"
    Na ez az ami nővéremet nem érinti :) , de eleve nem kell 250GB-nál több.

    Tomshardware-nél még megnézem mi van a listájukban, csak kérdés mennyire friss.
    Bár ha már az új tipusok fele benne van akkor már ok, abból már lehet választani.

    "Gyári", hivatalos árak (amiket pl. PH-n is meg szoktak adni egy hírben) alapján most mennyivel kerül átlagosan többe egy 7200-as ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Dzsekó #6710 üzenetére

    Na végül egy 5400-as 320GB-os WD Blue lett (WD-3200BEVT), mivel egyedül csak azt talált nővérem Szingapurban.
    És végül túl sokkal nem volt olcsóbb, mint itthon.
    De az a durva, hogy itthon legolcsóbban 18e ez az 5400rpm-es, és 20e a Black, 7200rpm-es (árgépen néztem, és nem csak webshop-ban van ennyiért) !
    Ekkora különbségért még a hülyének is megéri a 7200-as.
    Melegedés meg zaj kérdés mennyivel nagyobb, de ha csak nincs valami ultracsendes laptopod, szerintem nem veszed észre a különbséget. És sebességben azért van különség... Bár így adatok alapján ez a Blue se tünik sokkal rosszabbnak, de majd kiderül.

    Ugyanis le is akarom tesztelni (a laptopban lévő régi 80-as Hitachi-hoz képest is).
    Mikkel lehetne tesztelni? Amíg még nincs beszerelve, csak addig tudom, úgyhogy ha lehet mondjatok mindenfélét, amivel csak lehet, és jópárat lefuttatok rajta.
    HDTach, HDTune, PCMark hirtelen ezek jutnak eszembe.
    De mivel lehet írástesztet is?
    Intel IPEAK-et mennyire bonyolult használni?

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #6782 üzenetére

    #6782 - Vinyó kimerítő teszteléséhez milyen programokat tudtok javasolni?
    Inkább valós alkalmazáshoz közeli dolgot.
    Laptopvinyó, WD Scorpio Blue 320GB, így az asztali vinyómról másolva valamit elvileg az nem fogja vissza. Így érdemes lehet windows alóli sima "másolási" tesztet végezni ?

    MOD: Intel IPEAK-et mennyire bonyolult használni / érdemes-e ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz audi100td #6839 üzenetére

    Eszembe jutott, mi kell ehhez: (xBit Labs) FC Test.
    Azzal tök jól lehet fájlokat létrehozni, beolvasni, másolni, saját fájméretekkel is.
    De köszi megpróbálom a PC Mark-ot is, bár jobb lenne olyan ami méginkább valóságközeli, más ötlet? Intel IPEAK ?

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Hallottam róla, hogy a Samsungnak már létezik 500GB / tányéros vinyója.
    Ez milyen sorozat is lenne / mik a pontos típusszámok ?
    Illetve a fő kérdés, hogy lehet-e már esetleg kapni itthon, vagy ha nem, kb. mikorra várható (ahol olvastam pár hete azt írták, Japánban van még csak :F ) ?

    Illetve most olvasom ezt a hsz-t: [link] , itt 640-esből egy Hita és egy WD volt ajánlott. A 640-es Samsung F1-el lenne valami probléma, vagy azt szimplán csak kifelejtette LGLuke ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz audi100td #10995 üzenetére

    Köszi, de ez ezekszerint 5400-as sajnos. :F
    Mondjuk egy HTPC-be, ahol a legfontosabb a hang (és nagy kapacitás is kell), oda jól jöhet, de normál gépbe ha nem a hang a leglényegesebb, azért nem raknék 5400-asat...

    És 7200-asból nem létezik 500GB / tányéros ?
    Esetleg más gyártónak ?
    Persze csak akkor van értelme, ha van azért észrevehető gyorsulás az F1-hez képest.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz audi100td #10997 üzenetére

    "Kb. a 7200-as F1-el van eyg szinten sebességben."
    Hmm az nem is rossz 5400-as létére ! De gondolom elérési időben mindenképp rosszabb, nem ?
    Na igen, Seagate-el mostanában elég nagy gondok vannak, pl. ez az eset, amikor megpróbálták elsumákolni a hibát. :F

    LGLuke : Hmm és mi amúgy a probléma a 640-es F1-el ? Gyakrabban romlik, mint a többi ?
    Korábban nem volt gond azt tudom, azért is vettem kb. 7-8 hónapja ilyet. Azóta nem nálam van a vinyó már jó pár hónapja, de attól még megy, semmi baja.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz sanzi89 #11009 üzenetére

    Igen, a mai 2,5"-ösöknek jócskán szűk keresztmetszet az USB 2.0 !

    Nézd meg pl. csak 2 netbookban lévőt. [link - lap alja] (Bár a normál laptopban is kb. ugyanezek vannak) , a 7200rpm-esek gyorsabbak, de gyárilag nem nagyon szerelnek azzal notit. Viszont ha külön veszel (laptopba), akkor megéri, mert kicsi az árkülönbség, sebességben viszont észerevehető az előny. Külső házhoz viszont nem túl jó a 7200-as, pl. amiatt, hogy a 7200-asok 1db USB kábelről (azaz 500mA-ről) már nem nagyon mennek el szerintem.

    Újabb 2,5" vinyóról nekem csak WD Scorpio Blue 320GB-vel van tapasztalatom, ez elég halk darab, de viszonyítási alapom nem nagyon van hozzá. Mibe kellene amúgy (tehát miért fontos annyira a halk üzem, mivel a 2,5"-osak álltalában nagyon halkak már szerintem) ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Barátom 1 vagy 1,5TB-os külső vinyót akar venni.
    Pontosabban elmondtam neki, hogy ha magad veszel vinyót + hozzá keretet, furcsa módon (végülis nem is olyan furcsa, egy szóval megmagyarázható: "profit" :U ) jóval olcsóbban jössz ki...
    A másik gond pedig, hogy a gyári cuccokon még mindig csak néhol van ESata, pedig 1,5TB-nyi cuccot ha USB-n kéne mozgatni, abban meg lehet őszülni. :U
    A WD MyBook 1000GB Home -ban [link] milyen vinyó van ?

    Külső házba én egy Samsung F2 EcoGreenre gondoltam, szerintetek ?. Abból az 1 és az 1,5TB-os is 500-as lemezekkel készül már, ugye ?

    Illetve tudtok ajánlani E-Sata-s külső kereteket, fekete legyen, meg azért lehetőleg ne valami nagyon noname márka. De azért 10k-nál ne legyen drágább semmiképp.
    Vagy valami boltot, ahol nagy választékban vannak, képpel együtt (és pl. amiből van fekete meg ezüst is, ott írják is oda ezt.)

  • atesss

    addikt

    válasz LGLuke #13928 üzenetére

    Közben olvasgattam itt egy kicsit tovább a topicban, a Seagate 7200.12 az 500GB tányéros, és 7200rpm-es, de ennek ellenére azt írta valaki, hogy hüvős, igaz ez a Sams F2 Eco-hoz képest is ? Vagy kinek van még 500GB/ tányéros, inkább 5400rpm-es vinyója ?

    Max. és átlag olvasásban hogyan alakulnak ezek a vinyók (pl. a 7200.12 az F2 Eco-hoz képest, utóbbit néztem most a PH tesztben, és hát egyáltalán nem gyorsabb mint az F1 640GB-om...) ?

    Alex91:
    Hát pl. ha ezzel a WD-vel számolok, konkrétan ezt a vinyót már nem nagyon lehet kapni (illetve elvileg valahol van 21800-ért [link]), de a WD Caviar Green 1TB (WD10EADS) 21300 (harvdverker-t ismerem) itt: [link]
    Na most a keret, ha pl. ezt nézem, amit te linkeltél (ami azért nem számít olcsónak) 9250ft. Ez együtt 30550. Egyben meg 33k.
    Hát van különbség, nem olyan nagyon sok azért az is igaz...
    De hogy a külső vinyót gyártó cégeknek megéri, az biztos... (vinyót is eléggé nagyker áron szerzik be, "keret" is nagyobb szériában gyártódik, stb.)
    De én főleg a sima USB-s házakra gondolok (kb. 5000ft-tól), meg mondjuk egy 19k-s Samsung EcoGreen-re.
    És asszem az EcoGreen + USB-s külső vinyót nem sokkal adják olcsóbban, mint ezt.

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Létezik már olyan, hogy 500GB-os 7200rpm-es noti HDD ?
    Illetve ha nem, akkor ti miket ajánlanátok 320GB / 7200rpm és 500GB / 5400rpm-es vinyók közül notebookba ?
    Vagy létezik már 500GB-nál több is ? (bár az sejtésem szerint még aranyárban lenne)

    Én utoljára tavaly ősz elején jártam utána ennek a témának, amikor nővérem laptopjában cseréltünk vinyót. Akkor én a kínálatból a 320GB 7200rpm-es WD Scorpio Black-et néztem ki a legjobbnak több külföldi teszt alapján, de végül ilyet nem kapott nővérem, így egy 320-as WD Scorpio Blue lett berakva (Szingapurban volt ekkor nővérem, és ott vette ezt a vinyót).

    jahatpersze:
    Hát az is egy elég rossz márkának számít...
    Éppen most fogok egy ilyet újrakondizni, remélem úgy még használható lesz, mert most zavarja a CRT monitor képét, meg nagyon gyenge az 5V-os ága, ha rádugom a hordozható vinyómat (80GB 2,5" vinyó egy külső házban), akkor levágja a gépet.
    Pedig nem egy nagy fogyasztású a konfig, Intel 845 + Celeron 1,7 + 768SD + 1 vinyó, ODD nincs is.

    Szerintem vegyél egy normális tápot, mert ez nem mondható biztonságosnak a gépedre nézve, az ilyen minőségű tápok ha elromlanak, elég gyakran magukkal viszik a nagyságrenddel drágább gép néhány alkatrészét is. :(

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz gg72 #14077 üzenetére

    Köszi, ezt is megnézem majd, de közben kiderült, hogy létezik 500GB 7200rpm-es notivinyó.
    Ugyanis épp olvasom a PH egyik újabb hírét: Hordozható atomerőmű jelenik meg a Maingear kínálatában
    Az adattárolás egy vagy több merevlemez alkalmazásával történhet. Előbbi esetben a feladatot egy darab, maximum 500 GB-os SATA merevlemez látja el 7200 fordulat/perces motorral,
    Valami nem tudja esetleg a márkát / típust ?

  • atesss

    addikt

    válasz gg72 #14079 üzenetére

    Épp akartam írni, hogy ez a 34e nem is olyan drága 500GB-ért. Aztán kiderült, hogy le vagyok maradva, és már 20e ft körül adják az 500GB 2,5"-t ! :Y
    Árgép - Notebook SATA
    Samsung SpinPoint M6S 500GB (HM500LI) - 19200-tól
    Western Digital Scorpio Blue 500GB (WD5000BEVT) - 20700-tól
    Mondjuk amit az előbb ajánlottál Hitachi Travelstar 5K500.B 500GB (HTS545050B9A300) - az már 23400-tól.
    De azért a 20-23e és a 34e között van különbség. :U

    Tavaly ősszel a 320GB WD Scorpio Black volt kb. 24e itthon, a Scorpio Blue meg 20e körül. Azt a +4000-t akkor szerintem bőven megérte (volna) a gyorsabb, 7200rpm-es.
    De úgylátszik azóta meg ponthogy megnőtt az árkülönbség. :(

    MOD: A Western Digital VelociRaptor 300GB (WD3000BLFS) hogy kerül a notebook vinyók közé ? :D

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz gg72 #14082 üzenetére

    Hát ez ugyanúgy 23500.
    Viszont a "Seagate Momentus, 500GB, SATA 7200.4, 16MB 23 165 Ft ", az bruttó 29e már csak !
    Annyiért még talán el lehet rajta gondolkodni.

    Megnéztem a tomshardver chart-ját, összehasonlítva az eddigi vinyókat: [link]
    Az első a Hitachi Travelstar 5K500.B 500GB, csak valamiért nem írja ki...
    Hát ez alapján nem tűnik ez az 5K500.B annyira gyorsnak azért a többihez képest.
    Pl. Read Acces Time-ban elég rossz.
    Mondjuk keveset fogyaszt az biztos...

    Meg a hangja még, ami nem mindegy. Ezt meg dB-ben mérve nem is nagyon lehet megmondani, mert attól is függ milyen a hangszíne.

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Megnézve a mostani HDD árakat, belegondoltam, hogy lehethogy mégsem annyira érdemes már DVD-re menteni.
    Samsung EcoGreen F2 1,5TB (HD154UI) - árgép legolcsóbb ár: 23700 (és ez nem webshopos, hanem normális bolt, ismerem is őket)
    Ebből kiszámolva egy DVD kapacitásnyi 70ft körülire jön ki, én meg 45-50ft-ért veszek türhető minőségű DVD-ket.
    No szóval elsősorban adattárolásra milyen 1-1,5T-s vinyót tudtok ajánlani, ami lehetőleg olcsó, de azért viszonylag megbízható is. Gondolok itt pl. arra, hogy pár hónap után a Seagate 7200.12-ből egyre több embernek lett bad sectoros...
    Inkább 7200rpm-es kellene, lévén a fogyasztás, hang nem annyira fontos, de ha tudtok pár erős indokot mondani az 5400-asok mellett, akár az is lehet.
    Pl. ilyen ok lehetne az ára...

    Samsung F3 széria sebességre milyen, megbízhatóságról lehet-e már valamit tudni, és mennyire elérhető már itthon ?
    Illetve ez most mekkora tányérokat is használ, 500GB-os ? (+ van-e különbség a különböző méreteknél lévő tányérokban, mint pl. F1 volt 320GB és 250GB tányérral is)

  • atesss

    addikt

    válasz Dzsekó #15494 üzenetére

    Hát az F3 elég komoly sebességű ! : [link]
    Pont a WD-vel (500GB/lemez Green és Black) és az F1-el, F2-vel hasonlítják össze.
    Az Iometer teszteken kívül kb. mindenhol jócskán gyorsabb a konkurenciánál (amúgy azoknál a teszteknél szerinted mivel magyarázható, hogy relatíve lassabb? ).

    Viszont azt azért sajnálom, hogy nincs belőle 1,5TB.
    Bár a három lemez azért hátrányosabb, 7200rmp-en, lehethogy direkt ezért nem adtak ki.

    Viszont a hangja lehethogy mégis számítana.
    Attól függ mennyire tudom lehalkítani majd a gépet.
    De ez csak pár hét múlva esedékes, aztán megnézem hogy kb. mennyire hallatszana benne a vinyó, és valószinüleg annak függvénye lesz.

    F3 mióta van itthon / kb. mennyien vehettek itt a fórumon ?
    Mert lehethogy jó lenne úgyis várni vele 2-3 hónapot, és addigra talán kiderül, ha valami olyasmi hibája van, mint pl. a Seagate 7200.12-nek.

    És az 500GB/ lemezes WD Green mióta van itthon (hasonló okból kérdezném) ?

    Talán az 5400-asok mellett szól még a kevesebb hőtermelés és az átlagosan kisebb rezonancia.
    Na igen, itt az a gond, hogy teljesen attól függ milyet fogok ki. :F
    Olvastam egy korábbi hsz-ed: [link] , hogy hogyan szoktad tesztelni az vinyóid rezonanciáját. Tetszik az ötlet, de konkrétan kitől veszed, akinél vissza tudod így vinni, ha nem megfelelelő ?
    Illetve itt is javasoltál valami hasonlót valakinek: [link] , itt miről is volt szó ?

    Attix82
    Neked is ezt a tesztet ajánlom olvasni, itt pont az F1-el is összehasonlítják.
    A tesztek alapján gyorsabb, de azt kétlem, hogy ezt olyan nagyon észre lehetne venni otthoni használatban (hacsak nem valami speciális dologra használod a gépet, pl. videovágás, ott egy több órás tömörítetlen anyag mentésénél már lehetnek komoly különbségek; bár oda eleve inkább RAID ajánlott).
    Lecserélni nem érdemes az F1-et F3-ra szerintem.
    De ha már újat veszel, akkor viszont természetesen inkább az F3-at érdemes.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Gondolkoztam rajta, hogy elég lenne-e nekem egy "Eco" 5400rpm-es vinyó 1 vagy 1,5B-ból, és rájöttem, hogy igen, pl. azért, mert a PCI-os SATA kártyámmal úgyis olyan max. 110MB/s körül tudnám olvasni (és így már húzva is van a PCI az FSB-vel együtt). Meg nem rendszer menne rá. És a hang, de főleg a megbízhatóság elég fontos.

    Szóval melyek azok az 5400rpm-es vinyók, amik 500GB / lemezesek ?
    Ezeket egymáshoz képest milyennek mondanátok sebességben, hangban, de leginkább megbízhatóságban ?
    És egy Samsung F1 640GB-hez képest ?

  • atesss

    addikt

    #15997 -re valaki ?

    Ahogy itt olvasom, hogy pl. :
    WD10EADS-00M2B0 ez már 500GB-os tányérokkal van.
    Ezekszerint még sincs olyan sok 500GB/tányéros 5400rpm-es vinyó, ha a WD-nek is csak mostanában jelent meg. ? :F
    F2 EcoGreen már vagy közel egy éve megjelent, nem ?
    A többiek ennyire lemaradtak ?

  • atesss

    addikt

    válasz Dzsekó #16017 üzenetére

    Hát ez nem túl jó hír. :(

    Akkor amit most itt irogattok 500GB tányéros WD-ket, azok mind 7200rpm-esek ?

    Most inkább ponthogy nem Samsung kéne, jobb lenne egy megbízhatóbb...

    Vagy a 320GB lemezesek mennyivel lassabbak 5400rpm-en ?
    Illetve mennyivel hangosabbak / romolhatnak el könnyebben, amiatt hogy 2 helyett 3 tányér van bennük ?

    Közben amúgy lehethogy változik a helyzet, és akkor a régi vinyó (F1 640GB) jön hozzám, és a barátom gépébe lesz az új 1TB-os.
    Oda akkor ez rendszervinyó is lenne, de nem fontos hogy olyan gyors legyen.
    Meg mostanában már részben csak "NAS-ként" használják azt a gépet.
    Viszont a megbízhatóság fontos.
    Meg a hang mégjobban, mivel egy venti nélküli (FSP-ZEN 300W + Sythe Ninja + viszonylag nagy, nyitott ház) gépbe menne.
    És egyedüli vinyóként kellene berakni (a mostani régi 60GB-s vinyójukat, amin eddig a Win volt száműzve).
    Mondjuk ilyenkor lenne jó egy gyors SSD a rendszernek, csak az még mindig drága. :(

    MOD:
    Az ezutáni hsz-eidet olvasva:
    Akkor Western Digital Caviar Green 1TB (WD10EADS) [link] -ból létezik már 500GB tányéros verzió, ha sikerül találnom itthon ?
    Ha ~1,5 héten belül lenne, még az is OK.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Dzsekó #16026 üzenetére

    Hát +10-20MB/s olvasási különbség, meg a kevesebb tényér miatt esetleg még halkabb és hűvösebb működés megérne pár telefont. :)
    Árban nem lenne nagy különbség remélhetőleg, meg amúgy a gyártónak elvileg ugye olcsóbb előállítania kevesebb lemezzel.

    Akkor pontosan milyen végű amelyik jó lenne nekem (WD 1TB, 5400rpm, 500GB/ lemez) ?
    Akkor WD 1,5TB, 5400rpm az mind 500GB lemezzel van ?
    És te melyik boltokat ajánlod első körben felhívni ?

    Sajna Blue-ból nincs 1TB-os.
    Az 640GB max. ? :F

    Ja és 3,5"-ban minden WD ami 5400rpm-es az Green, és minden ami 7200rpm-es az Blue ?
    2,5"-ban meg a Blue az 5400rpm, és a Black a 7200rpm ?
    3,5" Black nincsen ?

    De azért még a 7200rpm-eseken is gondolkozok (leginkább ha nem találnék ilyen WD-t).
    Abból melyik 1TB-os, 500GB lemezes a leghalkabb, ami nem Samsung (az nekik az F3) ?
    Eleve mi létezik a Samsungon és a Hitachin kívül 7200rpm + 500GB lemezes ?
    És ez mennyivel lenne hangosabb + melegebb (meg a melegre érzékeny ugye ebben a venti nélküli házban ! ), mint ez a WD Green ?

  • atesss

    addikt

    válasz andras0310 #16029 üzenetére

    Szerintem a Hitachi a jobb márkák közé tartozik úgy álltalában, de azért várjuk meg a szakik véleményét is.
    Viszont tudni kéne hogy pontosan milyen vinyó is ez.
    Nincs valami részletesebb infó ?
    Hol akarnád venni ?

  • atesss

    addikt

    Nos egy kis infó a WD Green 500Gb lemezes vinyókról, ahol megkérdeztem eddig:

    - Lord: 1TB-os: WD10EADS-65L5B1, tehát nem ilyen; viszont a 750GB-os igen ! : WD7500AADS-00M2B0
    A 750GB-os ára: 16500 [link]
    - Hardverker: most nincs nekik (ott még csak az 1TB-osat kérdeztem), valoszeg pénteken jön

    Többi helyen meg nem vették fel eddig (Ipon, Aqua, Interevo - bár utóbbiak eleve 1-kor nyitnak csak :U ).

    Tipusszámok forrása:
    Yersys Technology Blog 3.5 HDD Platter Capacity Model List#3w [link]

    Késöbb majd még próbálkozok a többiekkel (de netközelben valoszeg csak este leszek).
    Szerintetek melyik boltot lenne még érdemes felhívni ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz stvnppp #16128 üzenetére

    Hát külső csatlakoztatásnál a legnagyobb lassító az USB 2.0 lenne...
    Meg a 2,5" notebookwinchesterek elérési ideje ha sok szálon töltesz.
    Tehát igazából E-Sata-s csatlakoztatás kéne neked.
    Csak az notinál elég körülményes és drága (egy külön kártya kell a Cardbus vagy ExpressCard slotba).
    Hacsak nincs szerencséd, és véletlenül pont lenne a laptopodon E-Sata.
    Pontosan milyen laptopról van szó, milyen winchesterrel (ezt vagy megtudjuk google-el a laptop pontos típusszámából, vagy pl. Everest, Hard Disk Sentinel programokkal lehet megnézni) ?

    Amúgy a notebook winchesterek (2,5") álltalában jócskán lassabbak az asztaliaknál (3,5"), és sokkal drágábbak is (Ft/GB-ra vetítve).
    Cserébe viszont könnyen hordozhatóak (~100g az asztali vinyók ~600g-jához képest).
    És el tudnak menni egy (esetleg kettő) USB-ról is, míg az asztali vinyókhoz külön külső táp kell.
    Kicsit jobbak sebességben a 7200rpm-es 2,5"-osak, de azok meg még drágábbak.

    de amikor nagy sávszéllel töltök
    Ez pontosabban mennyi is, és hány aktív szálad van, és hány torrented ?

    Illetve mekkora lenne a tárhelyigényed ?

    Vagy akár azt is lehet, hogy a laptopba veszel egy új vinyót, és a régit rakod be egy külső házba; én ezt csináltam nővérem laptopjával.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz stvnppp #16145 üzenetére

    Hát én meg azthittem hogy valami brutál neted van, pl. kolis, vagy ilyesmi (elvileg lehetne 120MBites UPC Fiberpower is, csak ott ugye meg éjszaka kivételével nagyon le van korlátozva a torrent).
    Mert egy 100Mbites torrent, főleg sok szálon már be tudna lassítani egy laptopvinyót simán.
    De akkor lehet csak a túl sok szál lehetett a gond, de a Vistával is lehet probléma igen.

    A külső házhoz azért még meg kéne tudni, hogy IDE vagy SATA vinyó van-e a gépedben.
    De a SATA elég valószinű egy kétmagos gépben.
    2500-3000 között lehet kapni USB-s külső házakat (van drágább is, de felesleges).
    Abból én tudom ajánlani pl. az MSI StarBox Sata házat (nekem is ilyen van), főleg ha számít a kinézet, mert szerintem (de álltalában mások szerint is) nagyon jól néz ki. Plusz fémházas, ami segíti a vinyó hőledását + erősebb is.
    Még ami előnye sok hasonló árkategóriás, vagy néhány 100ft-al olcsóbbakhoz képest, hogy ki lehet vele olvasni a Smart adatokat (a külső házban lévő winchester hőmérsékletét figyelni; diagnosztikai adatok, meghibásodás előrejelzés HD Sentinellel).

    Amit az előbb linkeltek 500Gb-os WD az szerintem is jó lenne, vagy esetleg lehet a 320GB-os is olcsóbban.
    Minimáliasan talán lassabb a 320GB-os a kissebb tányérmérete miatt, de ezt nem nagyon vennéd észre.

    Többiektől: Mekkora lehet a különbség amúgy ?

    Esetleg meg kéne nézni hogy a 7200rpm-es (WD Scorpio Black széria) mennyiért van. Abból úgytudom 320GB a max. egyenlőre.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #16149 üzenetére

    Ja nem néztem körbe, látom SATA vinyó van a gépben.
    Akkor jó az előbb ajánlott vinyó is, és az USB ház is (ha kell).

    Többieknek:

    Amúgy Momentus 5400.3 van IDE-s is ? [link]

    Ja és van ám ezen a jó kis oldalon lista a 2,5"-osok lemezméretéről is: [link]

    320GB-os WD Scorpio Blue is van 160GB-os és 250GB-os lemezzel is !
    - 250 GB/lemezesek:
    WD3200BEVT-22ZAT0/00ZAT0 320GB (2/3)
    - 160 GB/lemezesek:
    WD3200BEVE-00A0H 320GB (2/4) (IDE)
    WD3200BEVS-00VAT0/16VAT0/22VAT0/26VAT0 320GB (2/4)
    WD3200BEVT-22ZCT0/00ZCT0/11ZCT0/35ZCT0/60ZCT0/75ZCT0/75ZCT1/75ZCT2 320GB (2/4)

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz stvnppp #16151 üzenetére

    Hát annyiért nem éri meg a Black.
    Ennyiért még talán én sem venném meg (bár egyenlőre nincs is notim amibe mehetne).
    Meg a melegedés is igaz, amit LGLuke írt.

    Illetve Blue sorozatnak láttam az adatait, amik kb olyanok, mint az enyémnek, de akkor mégis mitől gyorsabb (persze tárhely méretét leszámítva)?
    Olyan sokkal nem lesz gyorsabb, az igaz.
    A két legfőbb meghatározó egy vinyó sebességében az rpm, és az adatsűrűség (egy lemez kapacitása).
    Ha pl. 160GB-ot egy ilyen WD vinyó egy lemezen tárol, míg a te vinyód két lemezen (van egy ilyen sejtésem, de utána kéne nézni), akkor a WD gyorsabb lesz, mert a tányér egy körbeforgása alatt nagyobb mennyiségű adat felett halad át az olvasófej.
    (remélem jól magyarázom a lényeget)
    De közel sem 2x, én most így saccra 30-40%-os lineáris olvasási különbséget mondok, de meg lehet nézni tesztekben.De a többiek talán tudják fejből is.
    Illetve nagyjából (vagyis ilyen egyszerű, szintetikus teszttel) te is letesztelheted a sajátodat pl. HDTune-al, vagy asszem Everesttel is.
    Ez a 320-as WD Blue meg egy elég népszerű darab, könnyen találsz róla tesztet (pl. akár csak ugyanúgy HDTune képet). Nővéremében is ilyen van, le is tesztelném neked, csak Angliában van...
    Lineáris olvasás /írás akkor van "tisztán", ha nagyméretű fájlokat (pl. filmek) mozgatsz a vinyóról /ra.

    Torrent esetén inkább a gyors rpm segít többet, azért amit LGLuke írt.
    De a nagyobb adatsűrűség is gyorsít, bár az akkor számítana inkább jobban, ha nagyon nagy sebességgel töltesz fel; de csak néhány embernek(néhány aktív szál).
    De ahhoz már bőven 100+Mbit-es net kellene.

    De te eleve nem töltesz fel olyan sebességgel, hogy ennek ilyen lassulást kéne okoznia.
    Úgyhogy szerintem itt valami szoftveres gond lehet.
    Lehet újra kéne telepíteni a Vistát.
    Vagy akár ha van lehetőséged (/meg tudod oldani...) inkább rakj fel Win7-et helyette, jobbnak mondják.

    De ha ez nem oldaná meg, vagy amúgyis akarnál venni vinyót, akkor ugyanazt mondom, amit LGLuke, vegyél egy 320GB-s Blue-t (ha esetleg még több tárhely kell - bár nem ezt írtad - lehet az 500Gb-os is), és a mostani vinyódat meg rakd be egy USB-s házba, és azon menjen a torrent.

    Vagy lehet, hogy a vinyó kezdi beadni a kulcsot, és azért lassult be?
    Nézd meg mit ír ki rá a HDSentinel, az erre való.
    De nem tartom valószinűnek.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #16153 üzenetére

    Ja ott is van az everest képeden, hogy 2 lemezes (vagy tányérnak is szokták mondani, az talán szemléletesebb) a mostani vinyód:
    - Lemezek: 2
    - Adatrögzítő felületek: 4
    (vagyis a második lemeznek is mindkét oldalát kihasználják)
    Azaz 80GB-os lemezek vannak benne, egy lemez egy oldalán 40GB.
    Ha az adatrögzítő felületeknél 3 lenne, akkor az azt jelentené, hogy az egyik lemeznek csak az egyik oldalát használják.
    Akkor egy lemezen 160GB/3 *2 = 106GB lenne.
    Ha pedig 80GB-os lemezekből beraknak 2-t, de az egyiknek csak az egyik felét használják, akkor kész van a 120GB-os.
    Lemezmérettől, és kivánt kapacitástól (hogy minnél nagyobb választék legyen, hogy hány GB-os) függően sokszor csinálják így.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz stvnppp #16155 üzenetére

    Hát van amelyikhez két USB kell.
    Pl. amit nővéreméből szedtem ki, 3 éves 80GB-os Hitachi az néhány helyen csak úgy megy el.
    De elég sok gép le tud adni több áramot is, és azon elmegy egyről is.
    Pl. nővérem Lenovo N100-asán a bal oldali USB-ről simán elmegy (a jobb oldalon lévő 3 közül meg egyikről sem megy egy darabbal).
    Vagy a fenti P4-es géphez vett PCI-os USB 2.0 kártyáról is simán megy.
    De egy ~ 1 éves Asus notin is elműködött egyről.
    De ez annyira nem gond, mert sok házhoz (pl. ehhez az MSI-hez is) alapból egy Y kábel jár.
    Hány USB-d szokott álltalában szabadon maradni a notin ?

    De szerintem ezek az új vinyók már elmennek egyről.
    De azért inkább várjunk meg egy szakértőt.

    Illetve megnézheted az adatlapján mit írnak az áramfelvételéről a vinyónak.
    Lehethogy van olyan is, hogy csak a felpörgési áram lenne a túl nagy, és azért nem indul el.

    De szerintem jobb megoldás, ha a régit teszed be a házba.
    Inkább a rendszer gyorsuljon alapból is; ha a külön vinyóról fut, a külsőnek bőven elégnek kell lennie a torenthez.
    A mostani tartalmat meg át lehet menteni pl. Northon Ghost vagy hasonló programmal.
    Lehet egy asztali gépbe berakni mindkettőt, de anélkül is meg lehet oldani, csak olyan program kell, ami kezel USB-s vinyókat.
    Erre van egy Ghost-os topic, ott kérdezz rá.

    A rejtett recovery particiód miatt nehezebb lehet a dolog.
    De van egy másik megoldás is:
    1.) Asszem ki is lehet írni a "fent lévő" Vistádat valahogy.
    2.) Elvileg az is legális, hogyha szerzel egy telepítőlemezt (akár netről letöltöd, láttam valami hivatalos helyet), és a saját kódoddal feltelepíted.
    A Vistád serialját Everesttel ki tudod nézni.
    Ezek a dolgok csak rémlenek, olvastam róla nemrég, kérdezz rá pl. Vista topicban hogy pontosan hogyan is megy ez, mi a teljesen legális megoldás módja.

    Amúgy mivel lehet előhívni a Vista recovery-t Asus notiknál ?
    Szombaton szarakodtam egy ilyennel, de aztán sikerült helyrehozni a Vista bootolását.
    De a recovery-t nem találtam meg.

    Megnéztem HD Sentinellel a mostanit, nincs vele semmi gond, 1000 napot ad még neki.
    Akkor ok, bár a kondició % adat amit szoktak használni inkább.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák