Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LGLuke

    őstag

    válasz atesss #16934 üzenetére

    AHCI óta van hot swap/hot plug és NCQ. Szóval a SATAII-es AHCI-s vezérlőknek ezt AHCI módban tudni kell, IDE módban természetesen nem.
    Rendszer nem leállítható, de a többi elvileg pendrive szindrómás... :))
    Nagyon nem ismerem a külső rackeket, így azt a másik topikban kellene keresni, de ahogyan írtad is: amelyik nagyon szigeteli a zajt, az a szellőzésben rosszabb, amelyik pedig jobban szellőzik, az nem hangszigetelő.
    Szerintem green HDD-k esetében lényegtelen, mert amúgysem forrósodnak fel.
    Nyáron se menjenek tartósan 45 fok fölé és akkor jó, de szerintem max, ha 40 fokosak lesznek.

    A 1,5TB-os ára nem mérvadó, mert abból nincs is 7200RPM-es, mi meg ugye olyat néztünk 2TB-osból. De valóban annak a legjobb az ára, ha a kapacitást nézzük, csak az ugye nem lehet stand alone, kell mellé egy system HDD.

    Audi azt mondta, h a 2TB-os Hitachi is nagyon halk. Néma a motorzaj és a rezonancia terén, és van egy enyhe seek hang.

    Menet közben egyébként nem szabad leállítani a HDD-ket csak úgy, hogy kikapcsolod. Illetve le kell tiltani akkor a gyorsítótárazást, mert különben a cache-ben maradhatnak adatok, amiket még esetleg nem írt ki a lemezekre.

Új hozzászólás Aktív témák