Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz stvnppp #16192 üzenetére

    Igen, igazad van tényleg csak 2W (400mA), nem is rossz.
    Bár én még mindig nem tudok ilyen adatokban megbízni, bár igazából a fő problémát egyszerűen a szar USB-s tápelátás okozza.
    A szabvány 500mA, ezt minden USB csatlakozásnak tudnia kéne, de hallottam olyat is, hogy nem tudja még azt sem...
    De azért az sem mindegy, hogy hirtelen terhelés esetén mekkora feszültséget is tud leadni a vezérlő (illetve a csatlakozás), vagy akár mekkora a tápfesz "zajossága", stb.
    Némelyik (sokszor kínai...) alkatrész meg nem is tartja be a megadott gyári adatait sem. Pl.: [link]
    Az átlagos kínai USB kábelekről nem is beszélve.

    Viszont lehet még egy gond (ez asszem írtam is már korábban):
    Startup Current 5v (amps max) - 1.0
    Vagyis induláskor elvileg 1A kéne neki (maximum).
    Azaz könnyen lehet, hogy nem tudna elindulni egy USB-ről.
    De a jobb USB "csatlakozók" (szándékosan nem a vezérlőt írom, mert alapvetően ez nem azon múlik) szerintem ezt is meg szokták oldani.
    Ami tapasztalatom nekem Asus notiról van, ott működött még az én vinyóm is egy USB-ről.
    De tényleg, majd kipróbálom ezen a "Vista recovery-s" Asuson is.

    Nekem ahol ment egy USB-ről, ott fel is tudott pörögni simán, de az mivel alapból nem megy el 500mA-ről működés közben, így azt ugye nem tudtam kipróbálni, hogy mit reagálnak arra, ha működés közben elég lenne neki az 500mA, csak induláskor kellene (jóval) több.

    De ha rádugod az Y kábel másik felét, és elindul, utána már biztosan el kell mennie egyel is, a gyári adat szerint.
    Ebben fejlődtek sokat az elmúlt pár évben a vinyók (az asztaliak is amúgy), hogy nem nagyon kell az induláskor több áram már nekik (vagy legalábbis nem sokkal), mint működés közben.
    Más, de amúgy tápellátási problémára találták ki pl. a Staggered spin-up -ot is: [link].

    Ja bocsánat, nem fehér volt, hanem ezüst a másik ház, tényleg.

    A recoverys dolgot majd megkérdezem az asusos topicban, ott biztos tudnak majd mondani erről valamit.
    Valószinűleg minden gyártónál ugyanúgy van ez a Recovery partició megoldva, úgyhogy ez nem olyan gyártóspecifikus dolog.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák