Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemurea

    aktív tag

    Sziasztok! A lenti kérdést feltettem egy digitalizálós topic-ban is, de ott nem jött válasz, de látom, itt is vannak hozzáértők, hátha...

    "Van egy ADS Tech Instant USB kütyüm, és ennek segítségével szeretném a régi kamerás kazettákat digitalizálni (mint sokan mások itt a fórumban, ahogyan olvasom). Alapszinten működik a dolog (hozzá adott programmal nem csúszik a hang, minőség is so-so), de jó pár megkötéssel:

    1) csak a régi (10 éves) gépemen lévő XP-re tudtam felrakni a digitalizáló eredeti meghajtóprogramját
    2) a digitalizáló látható az Eszközkezelőben, más program is tudja használni a képét, de ha rögzíteni akarom, akkor a processzor már kevés hozzá, ergo 2-5 FPS-t tud rögzíteni más programmal
    3) majd később ki akarom/nám szervezni a STB környékére, hogy helyi hálózaton bárhol elérhető legyen a normál TV adás, de a linux support kétséges (egyelőre ezzel nem foglalkozom).

    Tehát csak egy kis elméleti háttértámogatás kellene első körben: miért van az, hogy a hozzá adott program normálisan tudja rögzíteni az adást (gondolom, a digitalizáló eleve MPEG1-es folyamot ad át??), más program pedig a bejövő jelet újratömöríti?? Szóval honnan induljak el? Vagy más megközelítésben: Win7 alatt (laptopra) nem tudtam feltelepíteni a digitalizálót, nincs hozzá meghajtóprogram, pedig az elég erős lenne az on-the-fly kódolásra, valahogy rá tudom hekkelni az XP-s meghajtóprogramot? Van valakinek tapasztalata ilyesmivel?
    Bármilyen tippet szívesen fogadok!"

    Köszi előre is!

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Avermedia_hu #14086 üzenetére

    Köszönöm, ez a verzió sincs elvetve, de a hátterét még mindig nem tudom: a digitalizáló csak annyit csinál, hogy az analóg jelet digitálissá konvertálja, majd átadja a számítógépnek feldolgozásra VAGYhardveresen tömöríti is MPEG1-2-4-be, és így egy alap PC is meg tudja oldani a feladatot (kvázi az adatok lemezre mentését)?

    Vagy ha ez a hardveres tömörítés nincs meg minden digitalizálóban? Vagy hogy van ez?

  • nemurea

    aktív tag

    válasz azbest #14088 üzenetére

    Köszönöm az infót, ez utóbbit olvastam a topicban, az eleje nem volt egyértelmű számomra.

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Avermedia_hu #14102 üzenetére

    Nekem egy ilyen lenne nagyon jó (PCI-e csatlakozó van csak a gépben):

    AVerTX Express 009

    de nem látom, hogy a linux támogatja-e (pontosabban a google-en alig van rá referencia). Valakinek esetleg van ilyen jellegű tapasztalata vele?

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Bozek #14108 üzenetére

    Köszi a tippeket, de nekem igazából nem a tuner része fontos, hanem a digitalizálás: a STB jelét akarom szétszórni a helyi hálón, néha rögzíteni. Az meg úgyis analóg jel... A PxDVR3200H-nél nem láttam direkt RCA bemenetet, így azt először át kellene alakítanom S-Videóra, nem?

    Nem akarok sok 10 ezret rááldozni, mert nem kell olyan túl gyakran, ezért inkább használtan keresek, de a linux támogatás nagyon leszűkíti a lehetőségeket, ahogy látom. USB-s vonal is működik, a PCI-e is, de a legtöbb használt digitalizáló/tuner PCI-os, az meg nincs a HTPC/NAS gépem alaplapján.

    Azért nem hátrány, ha jó minőségben tud digitalizálni is, mert akkor erre bíznám a családi VHS gyűjteményt is.

    Ha van valamilyen tippetek akár USB-s, akár PCI-e-s készülék/kártya kapcsán, ami szokott lenni használtan és megfelel a fentieknek, szívesen fogadom.

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Bozek #14110 üzenetére

    Telekom... Most, h mondod, meg kellene néznem, hogy a STB hátán van-e S-Video kimenet...? :U

  • nemurea

    aktív tag

    Egy kis iránymutatást szeretnék kérni: adott egy T-s STB, analóg módon össze van kötve egy Atom-os HTPC-vel, egy Gigabyte E8000 hibrid capture eszközbe megy a jel. Bár még szenvedek majd egy sort a driver stabilizálásával (Win 8.1 alatt nem túl egyértelmű, egyszer működik, újraindítás után már nem, Eltávolítás, majd megint működik egyszer, stb - lehet, hogy a BroadCom nevű program kezdett el bekavarni), de mindenesetre már látszik a STB képe a HTPC-n. Ezt szeretném helyi hálón stream-elni, konkrétan hogy a hálóban lévő okostévén (akár tablet/laptop közbeiktatásával) látható legyen, itt ugye nincs második STB.

    A topicok 90%-a a VLC-t hozza, nekem ezzel olyan veszett nagy sikerem még nem volt. Technikailag már volt, hogy működött, de akkor még próbaképp egy régi kamera képét lőttem át HTTP protokollon, a többi már ezzel sem ment, de a STB képe egyértelműen nem ment át egyik szabvánnyal sem (RTP, RTSP-t néztem). Egyelőre nem kódoltam újra, nem tudom, az Atom proci (1.6 GHz) elegendő lenne-e rá.

    Aztán számoltam, a VirtualDub capture része kihozza, hogy a STB-ból jövő jel lemezre mentve percenként 1 Giga lenne, ezt már nem is tudja esetleg a 100 Mbites hálózat átküldeni a másik gépre, lehet, hogy ez volt a probléma? Illetve olvastam egy fórumon, hogy lehet direkt médiaszervert üzembe helyezni ilyen célból, ez üdvözítőbb megoldás lenne? Vagy van az Orb projekt, azt még nem próbáltam.

    Szóval valami fogódzó kellene, hogy melyik megoldás kecsegtet több sikerrel, esetleg ha valakinek van hasonló setup-ja, akkor leírná pár pontban, hogy mik a főbb elemei? Köszönöm!

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Avermedia_hu #14148 üzenetére

    @Avermedia_hu: köszönöm a választ, ebben az irányban próbálkoztam tegnap, valóban ha a forrást a HTPC bekódolja mp4-be, úgy már http-n és rtp-n is átjön az anyag a másik gépre. Első körben izomból oldotta meg, az Atom proci 100%-on pörögve 6-7 FPS-t tudott.

    Még egy kis segítség vagy vélemény kellene: az alaplapon (AT3IONT-i) van egy Nvidia Ion integrált videóchip, ez Kodi alatt nagyszerűen dekódolja a FullHD filmeket is (a mostani Win8.1 alatt még csak youtube-ot néztem, az sem szaggatott). Irreális ugye azt feltételeznem, hogy ezzel a lendülettel kódolni is tudna (hogy ne a procit terhelje)? Vagy b) verzió: a Gigabyte E8000 tunerkártya viszont tényleg tud h.264-be kódolni ([link]), de a VLC-t ez nem érdekelte, a fő processzorra bízta a dolgot, ill. a VirtualDub is tömörítetlen anyagot akart a lemezre menteni (1 Gigabyte/perc). Hogy lehet ezeket a tunerkáryákat és/vagy a VLC-t rábírni arra, hogy a munkát a tunerkártya végezze el, a VLC csak továbbítsa a streamet? A setupjában nem találtam ilyesmit, de lehet, hogy csak elnéztem.

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Bozek #14152 üzenetére

    A fenti linken a termékleírásnál:

    Support recording formats in MPEG1/MPEG2/MPEG4.

    Nincs túlspilázva, ez tény, de még a 10 évvel ezelőtti ADS Tech digitalizáló is MPEG1-be tömörített, ha a saját felvevő szoftverét használtam nemrég (XP-n egy szintén 2005-ös géppel). Ezért gondolom, hogy ha már digitalizáló, akkor tömörít is... Ez nem EasyCap :K

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Avermedia_hu #14154 üzenetére

    Hm, köszönöm, a következő lépés, hogy Win7-et telepítek fel 8.1 helyett, mert ez utóbbi már csak hellyel-közzel támogatja ezt a kártyát, a Gigabyte weboldalán Win7-ig van driver. Akkor jobban le tudom tesztelni.

    Tudom, hogy ezzel foglalkozol, de ezt nem nagyon tudom elképzelni, hogy a kódolást (megfelelő driverek/PVR szoftver esetén) a gép végezné el a kártya helyett: ez egy 2008-as kütyü, a dobozán a gépigény valami 2.4 Ghz-es Pentium, a time-shift-nél javasol 1 Gigabyte szabad helyet. Nem hiszem, hogy a 8 évvel ezelőtti átlag gépek más futó programok mellett lazán hozták volna ezt a számítási kapacitást, amit mondjuk egy átlagos SD adás mpeg1-2-4 kódolása igényelne (ahogy említettétek, kb. i3-i5 kell hozzá, és akkor is 100% közelében pörög, kódolástól függően).

    Ráadásul a kártya (vagy inkább a PVR programja, amit még nem tudtam kipróbálni Win8.1-en) tud time-shift-et, és ha nem tömörítené, akkor a fenti 1 Gigabyte hely 1 percre lenne elegendő, ami azért elég karcsú time-shift (gyorsan vissza kell érni a WC-ről :D )

    De nem okoskodom, pár nap múlva kiderül (ha már a Win7 hajlandó lesz feltelepülni). Mindenképp köszönöm az infókat mindkettőtök részéről!

    [ Szerkesztve ]

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Petari #14158 üzenetére

    Itt lesz valahol a megoldás, köszönöm az infókat Mindannyiótoknak! :C Akárhány területre tévedek itt az IT világban, mindbe bele kell tanulni valamennyire... Abszolút OFF: Pedig már réges-régen, Pentium 2-3 környékén is kódoltam VirtualDub + frame server + mpeg2 tömörítő (aminek most nem ugrik be a neve) segítségével :K

    Szóval mivel a VNC Műsorszórás része a h.264 tömörítésre volt alapesetben beállítva, gondoltam, az az ideális ehhez - meg is fektette az Atom procit. (Tény, hogy ettől függetlenül ment 6-7 FPS-sel, innen tudtam, hogy nem reménytelen.) Kipróbálom mpeg2-vel otthon.

    Arra van javaslatotok, hogy a több protokoll közül melyiket válasszam?

  • nemurea

    aktív tag

    válasz sz.paya #14169 üzenetére

    Lehet, hogy a kérdéssel majd átirányítotok egy másik topicba, de csak felteszem: még mindig a Gigabyte E8000-es helyi streamelésének megoldásán küzdök. A kép átvitelét már meg fogom tudni oldani (álmomban is be tudom állítani a helyes opciókat, olyan sokszor nyomogattam már, a kódolás is rendben lesz előbb-utóbb (mpeg1-2 valóban sokkal kevésbé erőforrás-igényes, mint a h.264, köszi a tippet!). De most jött a hang: VLC-ben a capturing device fülön a ddshow-s Videóforrás (vagy ilyesmi) lenyíló menüben ott van a capture card, az Audioforrásban viszont csak a None és a Default bejegyzések. Hangot nem ad a Default. (Egyébként a VirtualDub-bal kiválóan működik minden (A/V), bár az lehet, hogy nem ddshow-s, ezt nem tudom, de mindenesetre nem hardveres gondja van, illetve az Eszközkezelőben is minden rendben.)

    Nosza nem baj, átdugom hangot a hangkártya Line In-jébe: meg is jelenik az Audioforrások között az alap Line In - DE ha így nyomok rá a Lejátszás gombra, akkor a videó első képkockája kimerevedik, nem játssza le, hang sincs. Ha a Videoforrást None-ra rakom, az Audiót Line In-re, akkor csont nélkül jön a hang (tehát külön-külön működik).

    Találkozott már más ilyennel? Illetve hogy tudom rávenni a rendszert, hogy az Audioforrásban is megjelenjen a ddshow bejegyzésként a digitalizáló? Hátha akkor működne, ha ugyanaz a módszer/forrás...

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Fitzgerald #14176 üzenetére

    Ne butáskodjatok, az RCA esetében a három kábel csak a színében tér el egymástól, hogy meg lehessen különböztetni őket a két végén... :N Az első link jó lesz (és arra is audió van írva!), a második csak átalakítóval, ami anyá-ból apá-t csinál (bocs a szakmaiatlan megfogalmazásért), ez megy ugye a kamerába.

    Ha veszel egy ilyen első linkes elosztót (bármely audió boltban vagy Tesco/Auchan/Interspar-ban), akkor a sima piros-fehér RCA is jó lesz.

    Mondjátok, ha rosszul tudnám...

  • nemurea

    aktív tag

    Bocsánat, hogy már megint (még mindig) elkanyarodok a fórum tényleges témájától, de ránéztem a VLC-s és a streaminges (Avermedia-s) topicra, nem nagyon láttam ilyen fonalat:

    Még mindig készítgetem a 'nézzünk a hálóban is tévét' projektemet (nappali STB-> HTPC capture card (analóg) -> HTPC encoding mpeg2 -> LAN streaming -> hálószobai okostévé a végső cél). Pusztán VLC-vel akartam megoldani, de az nem volt hajlandó a hangot is kinyerni a digitalizáló kártyából. Most FFMPEG szedi az A/V jelet a capture card-ról, elkészíti a streamet. Ezt egyébként dedikált cél IP-nek UDP-n keresztül át is tudja küldeni (már néztem laptopon VLC-n és tableten MX Player segítségével, teljesen rendben volt a minősége).

    A kérdésem: amivel most nagyon szenvedek, hogy nem dedikált célnak akarom elküldeni a jelet, hanem inkább az eszköz (akármelyik) kapcsolódjon a live feed-hez, amikor épp az kell neki. Ehhez, ha jól értettem, egy streaming serverre kell továbbítani az ffmpeg streamjét. És ez az a pont, ahol kissé szerteágazik a tudomány, mert bejönnek a képbe a protokollok, szerver és kliens IP-k, portok, technológiák, és már vagy 20 fórumot és leírást végigolvastam, de HTTP protokollon (VLC mint szerver) kívül egyszerűen nem tudtam mást ilyen módon munkára bírni. Az meg mintha interlanced lett volna, elég csúnya volt a képminősége. Így kipróbálnám az RTP, RSTP, MMS... szabványokat... akár VLC-vel, akár Umedia szerverrel, akár bármi mással (Open Broadcaster-rel is próbálkoztam, de mintha az mindenáron h.264-be akarna újratömöríteni, az meg nálam nem játékos az Atom proci miatt).

    Szóval ha valakinek van egy linke valamilyen részletes leírásról (nem a protokollokról, mert azon túlvagyok), hogy ilyen esetben mit kell beadni az FFMPEG-nek célként, a VNC-nek (ha ő a szerver ugyanazon a gépen) forrásként, illetve a kliensen MRL-ként, az nagy segítség lenne. Vagy ha bármi okos ötlet, hogy a smart tv lehetőségeit figyelembe véve (DLNA?) mit javasoltok, hogy elkerüljem a köztes szereplőt (laptop/tablet)?

    Nem hittem, hogy ez ilyen nehéz ügy lesz :N Ha tudtok más fórumot, ahol ennek jobb helye lenne, az is OK.

    Köszönöm!

  • nemurea

    aktív tag

    válasz gkiss0719 #14219 üzenetére

    Szerintem Neked nem tv-tuner kell, hanem digitalizáló, hiszen maga a 'tuner' az a T-home-os set-top-box. Ha jól gondolom, abból kellene majd kivezetni egy audió és videójelet a digitalizáló felé. A digitalizálóból menne a laptopodba. Mivel laptop, ezért csak az USB-s kütyük jönnek számításba. El kellene tervezni, hogy milyen módon szeded ki a jelet a STB-ból, és aszerint választani digitalizálót.

    De ha visszalépünk kettőt: az M1-es esti híradó fent van a neten, nem? Az MTV weboldalán. Ha csak ez kell, akkor nem is biztos, hogy kell ez az egész macera a kábelekkel meg digitalizálóval: vedd fel közvetlenül a weboldalról! Erre is vannak technikák, nem biztos, hogy a laptopod elég erős lesz hozzá, de ezt tök ingyen ki lehet próbálni.

  • nemurea

    aktív tag

    válasz gkiss0719 #14222 üzenetére

    Hm, erre a célra valószínűleg nem kell full profi minőségű felvétel ;) Ilyen átmeneti célokra javaslom a képernyő- és hangrögzítést (screen capture). Próbaképp legegyszerűbb a VLC-t használnod: kijelölöd, hogy a képernyő melyik részét mentse (értelemszerűen az M1 adás pozícióját), bekapcsolod, majd amikor lejárt, kikapcsolod. A hang trükkösebb szokott lenni, de ha nem működik elsőre, egy kis guglizás megoldja.

    Meg érdemes figyelni a fájlméretekre: valószínűleg nem egy hetet fogsz vizsgálni, hanem többet, vagyis sok órányi anyag fog összegyűlni. Lehet, hogy át kell majd kódolni őket, hogy épeszű mennyiségű DVD-re kiférjen.

    (Várjunk csak, lehet, hogy a VLC-ben nincs területkijelölés? Ha így van, akkor a Camstudio-val kezdj.)

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Gyuszi83 #14232 üzenetére

    Kiindulva abból, hogy a régi CRT tévé minden nélkül vitte (vette) az adást, ez analóg szolgáltató lesz, persze ettől még adhatna mellette digitális adást is, egy set-top-box segítségével. Ha ez utóbbi opció, akkor lehet, hogy ezzel járnátok a legjobban, a STB-nak sokféle kimenete van, tuti találtok megfelelőt rajta.

    A megtalált user manual valóban nem tartalmaz semmiféle tunert... Ha laptopon keresztül néznétek (mint rövid távú megoldás), akkor esetleg egy PCMCIA csatlakozós is szóba jöhet (ha van ilyen a laptopban), és akkor nem lóg külön kütyü a laptopon, pl: ez itt. Ez analóg. Vagy külön USB-s pl ez.

    De az is megoldás, lehet találni használtan, hogy számítógép nélkül csak tuner, külön távirányítóval, és ennek van VGA (D-SUB) kimenete, ezt lehet rákötni a tévére. A Leadtek-nek vagy a Pinnacle-nek láttam ilyen kütyüjét, nagyon pofás, szép, fehér színű, sok csatlakozó van rajta. És így a laptopot sem kell beiktatni.

  • nemurea

    aktív tag

    válasz access_denied #14238 üzenetére

    Azt a kütyüt, amit belinkeltél, szintén bele kellene tenni valami gépbe, és az asztali gép (ha van egyáltalán) valószínűleg nem a beltéri mellett van... Így a HTPC tényleg kézenfekvő megoldás lett volna, de talán overkill ebben a szituációban (valószínűleg nem lenne kihasználva a képessége a felvételen túl).

    Így hirtelen a következő opciók jutottak eszembe:

    1) a tévé ezek szerint tud rögzíteni pl. külső HDD-re, csak máshogy/máshol nem lehet visszanézni. Na ez lenne a kézenfekvő megoldás: tuti biztos, hogy nem lehet? Nem néztem utána, dehát ami digitális, azzal mindig lehet kezdeni valamit, már a DVD formátumot is réges-rég feltörték...
    2) ha van asztali gép, és nem olyan veszettül távol, akkor a STB-ból (van egyáltalán STB? vagy csak a smart kártya benne a tévében...?) kijövő HDMI-t osztod ketté, egyik a tévébe, másik ide megy...
    3) Számítógép nélkül ilyesmi is szóba jöhet: első kütyü. De még itt is az a kérdés, hogy honnan kap jelet: kell egy HDMI bemenet... Ha tényleg a tévében van a smart card (ahogy most kisilabizálom az első hsz-ból), akkor ugyanaz lesz a probléma, mint a 2)-nél. Lehet, hogy kérni kell egy STB-ot.

    Ha a tévében van a smart card, én nem tudok olyan lehetőségről, hogy a tévé továbbadná a HD jelet (kifelé).

    Szerk: bocs, most látom a második hsz-ben, hogy van asztali gép.

    [ Szerkesztve ]

  • nemurea

    aktív tag

    válasz róland #14244 üzenetére

    Bár nem linux fórum, de ha már szóba került: valami miatt linuxos körökben nem ajánlják a WUBI-s telepítést, bár pár éve én is használtam és nem volt vele gondom - de valószínűleg nem véletlen vetette el az Ubuntu ezt a vonalat. Az ext3 (vagy ext4) fájlrendszer, és a rajta lévő felvételek kipróbálásához elegendő egy pendrive, amire kiírsz egy Ubuntu live CD-t (esetleg ha rögtön persisztens módban írod - Unetbootin, Rufus segít - , akkor a pluszban telepített programjaid is megmaradnak). Sajnos, ahogy emlékszem, a Windows csak ext2-ig hajlandó olvasni a linuxos fájlrendszereket, de azt sem natív módon (valami segédprogi kell).

    Szóval a legegyszerűbb: pendrive-ra live linux, arról betöltesz, másik USB-be belerakod a külső HDD-t a felvett anyaggal, átmásolod róla a fájlokat a nagygéped HDD-jére, visszatérsz a Windowsba és ott elbabrálsz vele. Ha sikerül a mutatvány (mármint a visszajátszás :D ), akkor keresünk egy stabilabb, egyszerűbb módszert.

  • nemurea

    aktív tag

    válasz access_denied #14241 üzenetére

    Jepsz, még egy válasz: a kis digizalizáló kütyü, amit belinkeltél, tuti jó lenne a STB-ból kiérkező analóg jel digitalizálásához. (S)VHS-hez már korántsem biztos, az egyiknek sikerült, a másiknak nem... Erre a célra én esetleg vennék egy jobb minőségű, használt digitalizálót a géped PCI, PCI-e csatlakozójába (Avermedia, Leadtek, Pinnacle), használtan kb. ugyanennyiből kijön, de egy-két hét alatt tuti bele lehet futni a hirdető oldalakon. Ez nekem bevált. Egy dologra kell figyelni, ezek az analóg jelet digitalizáló cuccok már nem mind vannak támogatva Win 8.1 és 10 alatt (linux alatt meg semennyire). A Leadtek talán az, aki még tartja itt a frontot (vagy felteszel egy régebbi Win-t csak erre a célra, átmenetileg - virtuális gép esetleg szintén működhet).

  • nemurea

    aktív tag

    válasz access_denied #14250 üzenetére

    @ext3-4: köszi az infót, ezt nem tudtam! Mellesleg örülök, hogy már a Windows is képes olyan egzotikus fájlrendszereket olvasni, mint a linuxé ;]

    @USB-s digitalizáló kütyü: nem, ezek valószínűleg (pontosabban az újabbak) támogatottak Win10 alatt, de tényleg résen kell lenni. Ha ki akarod próbálni, a legegyszerűbb talán Kínából rendelni 5-6 dollárért házhoz szállítva, olyat kell keresni, ahol kiemelik a Win10 támogatottságot. Mondom, én egyet láttam, az nem vitte a VHS-t, szét volt szakadva a kép, más pedig ugyanilyen digitalizálóval szedte le a VHS filmjeit. (OFF: bármikor jól jön egyébként egy ilyen mobil AV->számítógép átalakító, nekem pl. legutóbb a házi megfigyelő kamerák beállításánál lehetett volna kéznél.)

    Leadtek, PS2-szerű csatlakozó: nem akarok butaságot mondani, de nekem pl. a Gigabyte digitalizáló kártyám bemenete pont ilyen PS2-szerű, csakhogy ahhoz adnak egy kicsi kábelrengeteget: az egyik vége ez a fura csati, a másik végén pedig 4-5 vezeték lóg ki, köztük SVHS, Videójel, sztereó audió (ezek szerint 4). Nem-e-esetleg-e Neked is ilyen illene oda? Illetve oprendszer: ha csak ideiglenesen kell egy max Vista Windows, akkor 1) virtuális gép 2) rakd külső HDD-re! Legalább lesz egy mobil oprendszered. Ha ezt meg tudnád oldani, én nem is keresnék másik belső digitalizálót (sőt, ha egy Leadtek működik, akkor USB-set még annyira sem).

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Pitterix #14259 üzenetére

    Sajnos azt látom, hogy a régebbi, jellemzően analóg digitalizáló (vagy hibrid) kártyáknál a gyártók "nem szokták" elkészíteni az újabb oprendszerekre a drivert. Próbaképp annyit megtehetsz, hogy letöltöd a Leadtek weboldaláról a Win7-es drivert [link] (lehet, hogy ugyanez a verzió van meg a telepítő CD-den is). Kicsomagolog, és az Eszközkezelőben az illesztőprogram frissítésénél ráböksz az .inf fájljára, ahova kicsomagoltad.

    Nekem kb. ilyen módszerrel sikerült 8.1 alatt beüzemelnem egy régi Canon szkennert, amihez csak Vistáig volt driver. Mondjuk ott volt még egy-két plusz lépés, de azokkal nem akarlak fárasztani, lehet, hogy úgysem jönne össze. Hasonlóan szenvedtem szintén 8.1 alatt a Gigabyte hibrid kártyával (sikerült is nagyjából, de ott, külön gép lévén egyszerűbb volt visszaállni Win7-re).

    Más majd ajánl egy most futó, modern hibrid kártyát :K

  • nemurea

    aktív tag

    válasz róland #14262 üzenetére

    Csak címszavakban, megtennéd, hogy leírod a főbb lépéseket? Tuti jól jön ebben a témakörben. Pl. a telepítés melyik lépésénél és hogyan lépsz be a kompatibilitási módba, ilyesmi.

    Köszi!

  • nemurea

    aktív tag

    válasz róland #14264 üzenetére

    Oksa, köszönöm, legközelebbi alkalommal így is megpróbálom!

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Pitterix #14294 üzenetére

    Tudom, nem ideális megoldás, és talán nem is működne (nekem pl. a régi USB-s tunerem nem működött így), de nem próbálod ki a virtuális gépet? Felteszel a Win10-edre egy Win7-es VM-et... Bár hogy az hozzáfér-e a gazdagép valós perifériáihoz, erre nem teszem rá a nyakam... De egy próbát talán megér.

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Atomantiii #14297 üzenetére

    Nem emlékszel véletlen, hogy amit nem ismert fel, az USB-s volt vagy belső kártyás (PCI(e)?) Nálam az USB-set amúgy végül felismerte, feltelepítette, de amikor a képalkotásra került sor, akkor már valahol összeakadt.

    @Pitterix: nem erőltetem, mivel messze nem garantált a siker, de igazából könnyebb egy virtuális gépet összerakni (ha már tudod, mire számíts), mint akármilyen Win7-es driver telepítésével sz*vni Win10-en :K Szóval nem ördöngösség, ha majd máskor szükséged lesz pont erre, nem kell habozni belevágni :)

  • nemurea

    aktív tag

    válasz ooloo #14309 üzenetére

    Igazából az teszi nehezebbé a kérésedet, hogy HD-ben akarod nézni a tartalmakat, ami elérhető. Ha első körben, próbaképpen csak az analóg jelre koncentrálnál, akkor valószínűleg a legegyszerűbb Easycap digitalizáló (pl [link] ) elég lenne, de az is jó, amit eredetileg linkeltél (volna ;] ).

    Tegyük hozzá, hogy 15 inches laptop monitoron olyan nagy különbség nem lesz a jó minőségű analóg és a digitális vétel között (de emiatt majd tuti megköveznek :B ).

    Ha a HD fontos, akkor valóban mélyebben kell a pénztárcába nyúlni, és problémásabb a dolog, ld. fenti linkek.

  • nemurea

    aktív tag

    válasz róland #14380 üzenetére

    Linux: ha csak a kernel a probléma, akkor amiatt nem kéne feltétlen újratelepíteni a rendszert. Elég lenne csak a kernelt frissíteni 3.19-re, ez sem ördöngösség, és elvileg a rendszer továbbra is működni fog. Ha meg mégsem, akkor az indító menüben egyszerűen ki kell választani a korábbi, 3.13-as kernelt.

    Ha kell leírás hozzá, keresek egyet.

  • nemurea

    aktív tag

    válasz GabGara #14393 üzenetére

    Esetleg még annyi, hogy - gondolom - a kártyád tud tömörítés nélküli adatfolyamot is kiadni magából, és onnantól kezdve egy megfelelően erős géppel on-the-fly tudsz bármilyen elérhető formátumba tömöríteni (mp4).

    Véleményem szerint analóg folyamok digitalizálásánál fontos, hogy minél nagyobb hibatűréssel dolgozzon a digitalizáló, és a fórumokat olvasva a Te kártyád jó ebben, nem gondolnám, hogy az eltelt időben ezen a vonalon túl nagy fejlesztés lett volna.

  • nemurea

    aktív tag

    válasz zolee145 #14427 üzenetére

    Nem, nem gondolt semmi kalózkodásra a válaszoló. Egyszerűen tényleg arról van szó, hogy ha a szolgáltató Neked kódolt digitális jelet küld, akkor azt kártyával kell dekódolni (ez jellemzően a set-top-boxban vagy a CA modulban van). Namost ezt a kártyát nem tudnád bedugni az Avermedia tunerbe, legalábbis a legtöbbnél nincs ilyen opció (de majd a jobban hozzáértők elmondják), tehát első körben nem tudsz a (digitális) tunernek kódolatlan folyamot adni, amit ő tudna értelmezni és a PC-dre továbbítani.

    Azért ajánlotta az analóg tunert, mert a STB-ból (dekódolás után ugye) már szépen kijön az analóg videójel, azzal nincs probléma, vagy kódolatlanul közvetlenül jön a koax kábelen. Kijön a HDMI-n a digitális jel is a STB-ból, de ahogy olvastam (szintén majd mások részletezik), azt sokkal macerásabb tunerkártyában kezelni, és azok a kártyák sokkal drágábbak is.

  • nemurea

    aktív tag

    válasz zolee145 #14429 üzenetére

    Jól gondolkozol. STB->HDMI->Displayport átalakító->Monitor valóban működik, és igen, működik a külön hangforrás is. (Legalábbis nálunk, a Telekomos STB kiadja minden kimenetén a hangot párhuzamosan, emiatt is van, hogy az erősítőre érkező hang előbb hallatszik, mint az okostévén látható kép, az ottani feldolgozás miatt.) De igen, abban is igazad van, hogy ha a monitorod bemenetét használod, akkor oda érkezik a teljes kép, és akkor csak az látszódik a monitoron. A PC képét, ha jól gondolom, csak ugyanazon a bemeneten tudná fogadni a monitor, és még ha találsz is közösítőt (két forrásból egyet varázsolni), akkor is vagy egyik, vagy másik az aktív. (Hacsak nem két bemenetes a monitorod, és tudja a PiP-et, Picture in Picture? Mert akkor még akár működhet is.)

    Igazából a korábbi megoldásod amúgy továbbra is tudna működni, még az is lehet, hogy a meglévő tunerkártyáddal. Analóg jelet kell szerezned a STB-ból, egy videót, és egy sztereó hangot, pl. három RCA, nálam legalábbis így megy be az analóg tunerbe. Vagy S-VIDEO csatlakozóval, de a hangot akkor meg kell még oldani. Ha a mostani tunered koax kábelt (normál antennabemenetet) fogad, szerintem akkor is van megoldás. Szóval én nem forgatnám fel ezért a jól bevált módszert. Milyen kártyád is van most?

    Szerk: max annyiban változik, hogy így a STB-on kell csatornát váltani, nem a tévéprogrammal. A tuner szerepét a STB veszi át, a gépben lévő PCI-(e) vagy USB kártya csak a visszadigitalizálást végzi.

    [ Szerkesztve ]

  • nemurea

    aktív tag

    válasz zolee145 #14431 üzenetére

    Ha két külön bemenet van, akkor, gondolom, a monitor menüjéből tudsz választani, hogy melyik éljen. De nagy a valószínűsége, hogy vagy egyik, vagy másik... Szóval ez így a legjobb esetben is felemás megoldásnak tűnik.

  • nemurea

    aktív tag

    válasz naja #14473 üzenetére

    Ha a HTPC-d Linux alapú (sok ilyen van, pl. ha OpenELEC-et használsz), akkor jobban a tuner körmére kell nézni (ööö :U ), hogy van-e Linux támogatása. Win-nél csak a Win10 szokott kérdéses lenni.

Új hozzászólás Aktív témák