Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paulo92

    tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni router vásárlásban. Hordozható, akkumulátoros routerre lenne szükségem, amibe belehelyezhető SIM-kártya. Tabletre és mobiltelefonra szeretném osztani a netet (8GB , 21 mb) ,szóval jó lenne, ha támogatná a HSPA+ -t. Fontos lenne a hosszabb üzemidő, mivel elég sokat vagyok úton. Próbáltam én is keresgélni, de csak 3-5 órás üzemidejű routereket találtam. (nem teljesen értettem, hogy ez mit is jelent pontosan, amennyiben rá van csatlakozva egy eszköz, de nincs fel, illetve letöltés a netről, akkor megnő az üzemidő? ) pl. : Huawei E586 ; D-Link DWR-730 ; TP-Link TL-MR3040 ; Huawei E5331 3G HSPA+
    Árban szeretném azért minél olcsóbban megúszni.
    Valamelyik készüléket ajánlanátok esetleg, illetve tudnátok ajánlani további készülékeket, esetleg tapasztalatokat tudnátok mondani a készülékekkel kapcsolatban?
    Válaszotok előre is köszönöm !
    Zoli

  • paulo92

    tag

    válasz Magnat #24353 üzenetére

    Köszi szépen!
    Eddig azt csináltam, hogy iPhone-ról osztottam internetet, de úgy túlságosan belassult az internet. (Speedtest szerint a letöltés 5,9-6 mbs, míg a feltöltés 0,8 mbs volt a telefonon, mire a táblagépre elért a net már csak 0,9-1 mbs volt a letöltés, a feltöltés viszont maradt 0,8. Napokban megszűnt a telefonra a net, és váltottam stickes netre, de ezért lenne jó egy ilyen eszköz, ami támogatja a hspda+-t bízok benne, hogy így talán mindkét eszközön elérhetem a korábbi sebességet (esetleg többet is, hiszen a régi előfizetés csak sima 7 mb-s volt) vagy erről az "álmomról" mondjak is le ? :)
    Nézegettem én is ezeket az olcsóbb elosztókat, de itt nem írják ki, hogy milyen szabványokat is támogat, és a neten sem találtam gyártó honlapját. Kicsit megijeszt, hogy a standby time is csak 10 óra, míg pl a huawei-nél 280h Esetleg van tapasztalatod a készülékkel ? Amúgy ezért gondolkoztam egy nevesebb gyártó termékében, erről a Huawei E586 még speedtestes mérés is van, ami közelíti a régebbi értékeimet :D (igaz, ugyan ott gyártják őket..) Ellenük szól viszont, hogy jóval drágábbak, és lehet ugyanakkora tudásuk van. Erről az oldalról még nem hallottam, viszont ahogy nézem Hongkon-ban van a központ, nem gond ez a vám, illetve áfa esetében (eddig csak EU-n belül, ebay-ről vásároltam)

  • paulo92

    tag

    válasz paulo92 #24355 üzenetére

    Nézegettem még az ilyen típusú elosztókat is Ezeknek jóval nagyobb az akku kapacitásuk, viszont támogatott szabvány itt sincs :S (A stick támogatja a hspda+-t, ez egy t-mobile broadband stick e3131, szintén huawei gyártámány)

  • paulo92

    tag

    válasz Magnat #24357 üzenetére

    hm jól hangzik az a 5mbs, akkor valószínűleg egy 21+-os modem még gyorsabb teljesítményre képes :) Azt véletlenül nem tudja valaki, hogy ha ebbe beledugom a hspa+ képes sticket, akkor mekkora sebességre számíthatok? Megtetszett ez az eszköz a szép nagy akkumulátorával :)

  • paulo92

    tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni wifi router vásárlásával kapcsolatban.
    T-mobile-os internethez lenne. A net sebessége 20/1. Jelenleg egy D-link dsl 360 modem van hozzá, amit a t-mobile adott :) A jelenlegi routerem egy, még régen vásárolt tescos tp-link router, ehhez van egy 8dBi-s antennám, jelerősítés végett, hát nem sokat ért...
    A routernek 2 asztali gépet, valamint 1 laptopot, egy táblagépet és két okostelefont kéne kiszolgálnia. Az asztali gépek kábellel kapcsolódnának hozzá. A hordozható eszközök mind N komptabilisek, szóval ezen a környéken keresgélnék.
    Fontos lenne, hogy a routeren legyen minimum egy db USB port, amire rá lehet dugni egy HP laserjet 1020-at, így megosztani a nyomtatót a gépek között. Nem tudom, hogy létezik-e olyan router, ami két USB-vel van felszerelve, és az egyik USB-t lehet használni nyomtatómegosztásra, míg a másikra egy külső vinyót kötnék, s így annak tartalmát is megosztanám a hálózaton. Esetleg egy USB-be lehessen USB hubot bedugni, s így megoldani a két feladatot ?
    Területileg viszonylag nagy területet kellene lefednie. Emeletes családi házban, vasbeton gerendákon kéne átjönnie a jelnek. (alsó szinten a router, felsőn az eszközök) A tp-linkes routerem esetén sajnos eléggé elveszett a net sebessége, s az eszközök csak minimálisan látták, többször megszakadt a hálózat. Érdekes, hogy az ez előtti router egy sweex márkájú" maximális jelet tudott küldeni az eszközöknek a pici gyári tartozék antennájával, és a net sebességében sem volt érezhető lassulás, szakadás.
    Árban 10-15 k körül gondolkoznék
    Válaszotok előre is köszönöm!
    Zoli

    Napokban kérdeztelek titeket hordozható routerrel kapcsolatban. Végül rá kellett jönnöm, hogy minden szolgáltatónál kapható ilyen eszköz, 3-4 ezer Ft. értékben, így olcsóbban sikerült beszereznem az eszközt:)

  • paulo92

    tag

    válasz Gubek-Einste #24525 üzenetére

    Szia!
    Köszönöm a válaszod! A jelenlegi routerem egy TP-link TL-WR741ND. A modem már az újabb fajta, fekete. Köszi a linket, amit írtál mellé, azt hittem, hogy modemnél mindegy, hogy mi is fut rajta, inkább a routerre legyen valami más fw..., tévedtem :D
    Szemezgetek ezzel a TP-link 3600-assal, látom ezen kér db. USB port is található, és a nyomtató komptabilitási listájában benne van az én nyomtatóm is:) Véletlenül nem tudod, ez a támogatottság megmarad egy 3rd fw esetén is, vagy inkább maradjon az eredeti fw, ha e mellett döntök?. Néztem, hogy 5000 Ft-tal drágábban kapható 4300-as. Szerinted megéri a plusz pénz arra a routerre?
    Válaszod előre is köszönöm!

  • paulo92

    tag

    válasz Gubek-Einste #24546 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszaid! Meg is rendeltem a 3600- at! Még annyi kérdésem lenne, hogy mennyire tesz ezeknek a routereknek jót, ha napközben kikapcsolva vannak, s csak este vannak használatban? ( szóval minden nap kapcsolgatom...)

  • paulo92

    tag

    Sziasztok!
    Melyiket ajánlanátok a következő három router közül, esetleg van más márkának is hasonló tudású készüléke, amit érdemes lenne megfontolni?
    D-link:
    DIR-826L
    DIR-845L
    Tp-link
    TL-WDR4300

    Árban 20K körül gondolkodok.
    (Egy tp-link 3600-ast cserélne le, mely meg sem mukkan:( 2 hónapja elkezdte dobálni a netet, tegnap előtt még telneten be lehetett lépni, ma már azt sem :( )

    Felhasználási terület: videók, zenék streamelése, fájlok másolása laptop wifiről asztali pc-re (wan-on csatlakoztatva), netezés táblagépen, jövőben tervezek egy nas-t is vásárolni mellé. A jelenlegi net 30 megás, ha a faluba hozzák a gyorsabbat (bár ezt egy darabig nem fog megtörténni...) akkor biztosan váltok nagyobbra. Az előző 4 évben végig tp-linket használtam, de megrendült a bizalmam bennük, mivel gariidő után nemsokkal mindkettő tönkrement.
    Fontos lenne még, hogy nagy területet tudjon lefedni, s a jel átvigyen egy vasbeton falat (35cm) egy családi ház két emelete között :)
    Válaszotok előre is köszönöm!
    Zoli

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák