Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tengri

    senior tag

    Sziasztok!

    Bevallom laikus vagyok a témában. Jelenleg ilyen ramom van Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CML8GX3M2A1600C9B.
    Először azt terveztem, hogy veszek mellé 2x8-at ugyanilyen low profile c9-ből. Viszont a téma összefoglalót elolvasva elbizonytalanodtam. "Ha például van 2x2GB ram meg külön mellette egy darab 1GB-os ram akkor amíg a 2x2-es kit-et használja csak a vezérlő 128 bit-es módban fut ha pedig a harmadik modulhoz is hozzá kell nyúlnia (mert nem elég a 2x2GB tárhely) akkor átvált 64 bit-es módba."

    Érdemesebb ugyanilyen 2x4-es kittet vennem? Vagy vegyek inkább 2x8-ast és adjam el a jelenlegit? Corsair Vengeance® Pro-ra érdemes lecserélni a standard LP-t? A Corsair Vengeance-el alapvetően meg vagyok elégedve, így ebben a márkában gondolkodom, de ha tudtok ennél jobbat meghallgatom (meggyőzhető vagyok). :B

    A gépem nem mai:

    Gigabyte GA-Z97X-UD5H-BK
    Intel Core i7-4770K 3.5GHz BOX (s1150)
    HDD Western Digital Red 3.5" 2TB 5400rpm 64MB SATA3 WD20EFRX
    SSD Samsung 840 EVO Basic 2.5" 120GB SATA3 MZ-7TE120BW
    ASUS GTX 780 3GB GDDR5 DirectCU II OC (GTX780-DC2OC-3GD5)
    CPU Cooler SCYTHE Ashura Shadow
    DVD-RW: SAMSUNG 22x SH-S224DB
    FSP Aurum S Gold 600W
    Ház Fractal Designe R4 Black Pearl

    Előre is köszönöm a választ! :R

    "Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

Új hozzászólás Aktív témák