Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Integra #1945 üzenetére

    Nem, a színkerék (mint írták) minél kisebb sebességű, annál jobban előjön a szivárvány effekt.
    1x-nél 1 másodperc egyszer lő ki minden színt egymás után. Így PAL jelnél 150 Hz-en fog villogni, ez nagyon kevés.
    2x-nél kétszer gyorsabb, 300 Hz és így tovább.
    Semmi köze a lassított felvételekhez, a proji változatlanul dolgozik, teljesen mindegy, mit kap a lejátszó felől.

    Sehogy nem tudod kiszámolni a dinamikusból a valós kontrasztot, meg kell keresni, mennyit adnak meg neki, valahol meg van írva.

    Majd megnézem a linkeket is.

    Ezekkel az adatokkal pedig nagyon is kellene foglalkozni, ez nem TV, hogy megnézed azt jóvan. Neked ez egy új világ, mert nem volt még ilyened, nem tudod, mire kell figyelni.

    50 ezer egy vászonért, micsoda árak vannak, anyám borogass..
    Eleinte én is vásznaztam, ráadásul ki volt feszítve a falra, de hullámos maradt, csak egy ici-picit, de mikor megfordultak a kamerával (vagy én a játékban), eléggé kijött a hullámzás.

    A szegmens és a színkerék sebessége más.
    A szegmens azt jelenti, a keréken hány ablak van.
    Így néz ki a három szegmens: kék-piros-zöld vagy magenta-cyán-"piros', mint a nyomtatókban. (Ez a színháromszög másik három jellegzetes pontja, ebből is kikeverhető minden.)
    A hatos: k-p-z-k-p-z (vagy a másik három) (vagy az előző kettő kombinációja).
    A hetes: mint a hatos kiegészítve egy fehér résszel.

    A sebesség pedig azt jelenti, hogy másodpercenként hány képváltás van. Tehát az első változatnál (k-p-z) egyszer fordul meg, akkor az a gép 1x-es lesz. Ha a második változat fordul meg egyszer, akkor az a gép már 2x-es lesz.
    Az mindegy igazából, hány szegmenses a kerék, az számít, hányszoros a gép, ezt adják meg (kis utánajárással).

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák