Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fbarni

    újonc

    Sziasztok!

    Előre is köszönöm szépen a segítséget! :R

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?

    Január vége-február elejéig ráér, igazából nem sürgős, viszont ha lesz valamilyen jó kis akció, akkor előbb is megveszem.

    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

    250-270 ezer forint max, viszont azt mondja több ismerősöm is, hogy elvileg fele ennyiből egy használt üzleti nekem több mint elég.

    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

    Az Office programot akarom rajta használni, mivel a szakdolgozatom szeretném megírni rajta már csak, ezért jó lenne ha a Word akadásmentesen futna mialatt megvan nyitva több Word/Excel és több Chrome fül, akár PDF-ek, meg egy Spotify ami közben szól :D

    Ez mellett néha Netflix, de csak kb 2-3 havonta egyszer ha valami megtetszik előzetes alapján.

    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

    -

    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

    Mindegy igazából.

    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Max havi 1-2x de az is elképzelhető, hogy egyszer sem.

    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

    Windows 10-11 igazából ez is mindegy.

    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

    Ehhez nem értek, szerintem nekem 8 GB RAM elég lehet, de legyen bővíthető a későbbiekben.

    SSD legalább 512 GB, és legyen potenciálisan ez is bővíthető.

    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

    -

    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

    Használt is szóba jöhet, bár eléggé lebeszéltek róla, hogy a mostani választék nem éri meg, mert minimális ráfizetéssel újakat lehet venni sokkal jobb teljesítménnyel, mint a mostani használt üzleti gépek.

Új hozzászólás Aktív témák