Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikitorony

    tag

    Sziasztok!

    NAS vásárlás előtt állok, a választásban kérem segítségeteket. Jelenleg egy laptop fut 24/7-ben, benne 2x 1 TB (nem RAID-ben) HDD és USB-n egy 5 TB-os külső HDD. Ezt a konfigurációt szeretném leváltani.

    Amit biztosan szeretnék, hogy tudjon:
    - 2 lemezhely (RAID 1)
    - Plex támogatás, hogy az LG UH szériás TV-n továbbra is a megszokott módon tudjam nézni a filmeket, sorozatokat
    - DLNA/FTP/SMB, hogy egyéb eszközökről is elérjem az anyagokat (egy időben általában csak egy eszközről)
    - torrent kliens, több száz fájllal (laptopról költözne az összes)

    Előny ha támogatja:
    - Time Machine backup

    Amiket eddig néztem, az a Synology DS218 és DS218+. Az erősebb (?) proci miatt inkább a DS218+ mellé tenném le a voksom, csak nem tudom mennyire lenne "túlméretezve".

    DS218+-nál láttam, hogy már ismeri a btrfs fájlrendszert. Mi az általánosan használt FS NAS-ok esetén? Mit érdemes használni?

    RAM bővítés mikor kellhet? Mi az, amihez nem elég az alap 2 GB és kell helyette a 6 GB?

    HDD terén 2x 8 TB menne bele, viszont itt is gondban vagyok a választással. Ha kell, felteszem a kérdésem "Milyen merevlemezt vegyek?" topic-ban, de ha kapok itt ajánlást, annak is örülök.
    Az összefoglalóban láttam az ajánlott 8 TB-os lemezeket, de árban van szórás köztük, és érdekelne, hogy kinek mi a véleménye, melyik a legjobb ár/érték/megbízhatóság/garancia "arányú". Drágább is szóba jöhet, ha van értelme, vagy gyakorlati haszna.

    Seagate IronWolf - 68k
    WD Red - 72k
    Seagate Exos 7E8 ST8000NM0055 - 79,5k
    WD Red Pro - 89k
    Seagate IronWolf Pro - 98,5k
    Seagate Exos 7E8 ST8000NM0045 - 106,5k

    Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák