Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Renwick

    őstag

    válasz tibibi #60268 üzenetére

    Csak klímával fűteni bevállalós valóban, meg ugye a körülmények tényleg sokat számítanak.
    Viszont ha klímás rásegítéssel és okos gáz temperálással sikerül csökkenteni mondjuk 30%-kal a havi gázfogyasztást átlagban, az akár több tízezres spórolást is eredményezhet havonta.
    Cserébe nem kell terveztetni, mint mondjuk egy új fűtési rendszert, nem kerül súlyos milliókba, mint a szigetelés és ezekhez képest kb. prompt megvan. A tél nem vár, kevés idő van sajnos a minden szempontból ideális állapot előteremtésére.

    [ Szerkesztve ]

    I see you blaming each other -- And I love you still

  • robag93

    aktív tag

    válasz tibibi #60268 üzenetére

    Azért nem ördögtől való. 230 nm-t fűtünk 2*3,5 és 5 kW klímával 6 éve.. 20-22 fok van télen. Most cserélem a nem fűtésre optimalizáltat. Cserébe baromi jó a ház energetikája, központi szellőztetővel.

  • mjani1172

    addikt

    válasz tibibi #60268 üzenetére

    3 helyiséget kifűteni klímával nem vagy csak nehezen lehet,mivel mindenki ebben látja a kiutat az árak még jobban elszálltak 3-400k alapból egy 3.5 klíma és kitudja mennyire fogja felfűteni a pecót és mennyiért..

    Pont mintha rólam lenne szó. Kis üzem, most raktunk be 4 Mitsu klímát fűteni.
    A cég kb 8 eve lett felújítva. Itt most nagyobb mértékű szigetelés lehetetlen. Egyébként sincs sajnos fényes jövője, a szigetelésre sok idő, és pénz kéne,nem dolgoznának hónapokig, szét kéne barmolni a meglévő álmennyezetet, világítást,légtechnikát pl. Addig sem lenne termelés, és munkás sincs aki normálisan megcsinálná. Ha ez mellett döntenék, a cég letérdelne, végleg bezárnánk.
    Nagyon tökölni nincs idő, ha nem tudok fűteni akár már szeptemberben ha úgy alakul, nagy hiszti lenne, ezért lépni kell. A megoldás a napelem lenne, de kapni már nem lehet,a nagy bumm előtt beadtam az igényt az eon-hoz,de két hónapja meg sem szólalnak.
    Ezt máshogy megoldani gazdaságosan nem lehet.
    Tehát hiába tudom, hogy igazad van elméletben, a gyakorlat mást mutat.
    Nagyon sok ember került rossz helyzetbe önhibáján kívül, mi mindig takarékosan éltünk, de azonnal átszervezni mindent, és persze ennek viselni a horrorisztikus költségeit, nem lehet. Vagyok abban a szerencsés helyzetben hogy anyagilag tudom finanszírozni, (pedig egy kis lakás ára, de nem mindenki van így) de a szolgáltatók és az állam még ebben is gátolnak,mocskos mód lassan dolgoznak, ebben is ők a gyenge láncszem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák