Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • roxan

    senior tag

    Hi All!

    Kéne egy kis segítség, mert elbizonytalanodtam.
    Esküvőnk lesz, meg nászút, stb. és már amúgy is egy ideje szeretnék egy videokamerát venni.
    Nagyon nem kísértem figyelemmel az elmúlt időben létrejött technikai megoldásokat, a miniDV maradt meg bennem utoljára, úgyhogy nagyon megörültem, mikor az egyik műszaki boltban DVD-re rögzítő kamerákat láttam. Gondoltam, nekem ilyen kell. Aztán beszéltem egy ismerősömmel, aki a figyelmembe ajánlotta a HDD-es gépeket, viszonylag elérhető áron, és úgyis ''ezé a jövő'' alapon.
    Akkor kicsit körbenéztem, és mivel a Pana nem gyárt, a Sony meg drága, kiválasztottam a JVC Everio GZ-MG37-est. Már nagyon beleszerettem (25-ös zoom, képstabi, 30GB vinyó, nagyon kompakt forma), majdnem meg is rendeltem, de tegnap egy esküvőn voltam, és ott egy Pana miniDV-s tulajjal sikerült kicsit beszélnem. Ő lebeszélt a DVD-sről és a HDD-sről is. MiniDV-set kell venni. Na akkor a fórumokon és a tesztoldalakon jobban utánanéztem a dolognak, és kiválasztottam 2-3 miniDV-s kamerát, de dönteni nem tudok, minél többet olvasok, annál kevésbé.

    Ami a rostán fennakadt:
    Panasonic NV-GS280
    Panasonic NV-GS300 (DVin-nel több a 280-nál)
    Sony DCR-HC96


    Egyik tesztben ezt hozzák ki jobbnak, másikban a másikat.
    Ami a Pana meleltt szól:
    - jobban tetszik, több manuális beállítás, optikai képstabi, tartozékok, SD kártya (van pár belőle)
    Ellene:
    - 1/6-os CCD, sötétben rosszabb, mint a Sony, sokszor fehéregyensúlyt és fókuszt veszt (tesztek szerint), kicsit tartok a Panák ''hírhedt'' zajától, vagy az csak a fényképezőknél van náluk?
    Sony mellett:
    - jobb automata beállítások, 1/6-os CCD, magyar menü, több motívumprogram és effektus
    Ellene:
    - csak Super képstabilizátor, kevesebb manuál, nincs DVin, és Firewire (ez nem biztos, de nem láttam), Sony cuccokért sosem voltam oda (de ha ez a jobb, akkor ez lesz), Memory Stick, érintőképernyő jópofa, de próbáltam, és néha nehézkes a kezelése, pedig nincs nagy praclim

    Szóval nem tudok dönteni, és a legrosszabb, hogy a vinyós megoldás még mindig szimpatikus. De a JVC-ről túl jókat nem olvastam, így a Sony jöhet szóba (DCR-SR90).
    A baj, hogy átlépi a fájdalomküszöböt az ára (nálam most 200.000 körül), mert 255 körül van. Nincs rajta DVin és firewire (legalábbis a leírásban nem láttam, így fura kicsit). De ha nagyom megerőszakolom magam, még előteremtem rá a manit. A formátumokkal nem nagyon vagyok tisztában, csak amit olvastam. Ha jól értem, a DVD és MPEG2 (HDD) nehezen szerkeszthető, meg ilyesmi. Pedig azt biztosan szeretném utólag. Sony-hoz nem tudom, de a JVC-hez adnak vmi progit szerkeszteni és átvenni, az nem jó semmirE?

    Lécci segítsetek dönteni, 2-3 héten belül kéna a masina.
    Mivel még nem volt kamerám, nem tudom pontosan meghatározni, mire kéne. Utazás közben és családi-hobby filmezésre, de mivel olyan vagyok, előb butóbb biztos kihoznám belőle, amit lehet.

    Előre is köszi, Roxan

Új hozzászólás Aktív témák