Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r0b1

    tag

    Sziasztok!

    Ezt (cherry mx-board 3.0 - ipon) rendelte már valaki? Tényleg magyar vagy csak elírás? Mert a képeken nem magyar a kiosztás, és a nyelvnél is mandarin van feltüntetve.
    Egyébként általános felhasználásra és programozásra kellene, meg néha egy kis játékra. Erre jó választás?
    Numpad és magyar kiosztás mindenképp kellene, árban nem szeretnék e felé menni és itthon szeretném megvenni.
    Van esetleg más mechanikus alternatíva a fenti igényekre, nem kell hogy cherry mx kapcsolós legyen.
    Ha nincs, akkor van valami ollós vagy gumidómos ami a 10-20k árkategóriában best buy-nak számít? (Olvastam az összefoglalót, de abban nem találtam olyat ami tetszene. Mivel látom hogy nem túl friss, ezért kérdezem hátha van azóta valami.)

    Köszi!

  • r0b1

    tag

    Sziasztok!

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    Max. 25 000 Ft.
    2.Használt szóba jöhet?
    Igen
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Szeretnék kipróbálni egy mechanikusat.
    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    Játékra (főleg FPS) és munkára (programozás).
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
    Mechanikus.
    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    Tesoro Durandal G1N (itthon most csak MX Brown-al kapható)
    Fnatic Rush Pro
    7.Milyen kiosztást szeretnél?
    Eredetileg ISO-t gondoltam, de kíváncsiságból lehet kipróbálnék egy ANSI-t is, ha olcsóbb.
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
    Normál méret numpaddal.
    9.Extra igények
    Mindenképp legyen olyan billenytű kombináció amivel számot lehet léptetni (Fn + valami).
    Esetleg ne legyen túl hangos, ezért néztem a Rush-t, hogy az van Cherry MX Silentel is.

    Nem volt még mechanikus billenytűzetem, így teljesen tanácsalan vagyok hogy milyen színű kapcsolók lennének jók nekem. Meg lehet ezeket valamilyen boltban nyomkodni vagy úgy is csak hasznáatkor derülne ki?
    Valamint ha egy ISO kiosztásút UK/US/DE nyelvel rendelek akkor a gombik fizikai elrendezése ugyan az és csak a betűk feritata különbözik?

    Köszi!

  • r0b1

    tag

    Sziasztok!
    Gondolkozok most egy eus dropos billentyűzet beszerzésén, a választható kapcsolók közül melyik a leghallkabb?
    Halo True
    Halo Clear
    Kaihua Speed Silver
    Most egy Kingston HyperX Alloy billenytűzetet használok Cherry mx blueval, ennél kéne sokkal halkabb otthonra. Az említett kapcsolók hol helyezkednek el kb a mx blue(ez legyen 10es) és a gumidómos(ez legyen 1es) közötti hangskálán?
    Köszi és üdv!

  • r0b1

    tag

    Sziasztok!

    Gmmk-hoz keresnék switchet és kupak szettet.
    Most egy Cherry Mx Blue billenytűzetet használok, amit szeretek csak sajnos a környezetemnek hangos. Ezért valami tactiliset szeretnék, a youtube videók alapján a Cherry Mx Brownak már elfogadható lenne a hangja.
    Amit a mostani Mx Bluehoz képest még változtatnék a hangján kívül, hogy a gombok kevésbé mozogjanak oldal irányba valamint lehetne még keményebba rugója.
    A Mx Brown mellett mit lehetne még számításba venni? Első körben ~15k-t szánnék rá.

    A kupakokból PBT-t gondoltam mivel a mostanin ABS van és kipróbálnék valami újat. Ebből van valami ár érték bajnok szett ANSI-ban? Ahogy látom 30-100$-ig is lehet kapni, nem nagyon tudom belőni, hogy mivel tud többet a drágább.

    Köszi és üdv!

  • r0b1

    tag

    válasz nyunyu #59995 üzenetére

    Köszönöm szépen a gyors választ!

    A keretem is emelhetem, nem kell hogy annyira halk legyen, igazából arra lennék kíváncsi, hogy a plusz költség milyen többletet adna, aztán majd eldöntöm mi éri meg nekem.

    Azért mondtam a ~15k-t, mert a rgb-s mx brown [link] ennyire jönne ki Dropról, persze +szállítás és áfa. Ha jól gondolom, ez nem takarná ki a Gmmk ledjeit.

    Írtam még, hogy a rugó lehetne a bluenál keményebb, ugyanitt kapható szintén rgb-s Cherry Mx Clear [link] , de még nem döntöttem el megérne-e ennyi felárat. Viszont a Halo Clear [link] már jóval olcsóbb, mint a Cherry, ennek a vízszintes holtjátékra lennék kíváncsi, hogy nem-e lötyög jobban.

    A csendes vonalon a Gateron Aliaz Silentet találtam [link] , ez a videük alapján hallkabb, mint az Mx Brown, de írtad, hogy a Gateron jobban lötyög, de lehet bevállalnám a csendességért cserébe.

    Az Outemu, amit írtál az szimpatikus, az holtjátékban hol áll a Cherrykhez? A Zealio-t dícsérted egy régi hsz-edben, ennek már az ára húzósabb, annak milyen a holtjátéka?

    Az általam említettekből van valami amit kerüljek vagy pénztárcámtól függően és hogy mit adok fel az igényeből bármelyik jó lehet? De ha még eszedbe jutott valami, ami jó lehet, szívesen meghallgatom.

  • r0b1

    tag

    Sziasztok!

    Megjött a Drop Halo Clear kapcsoló és Skylight kupak a Gmmk-hoz, egész jó rajta gépelni. Ezen ha lassan gépel az ember egész halk, legalább is halkabb, mint az Mx Blue, metr nincs benne az a plusz kattanás. Viszont amikor gyorsan gépelek akkor a billetyűk felengedése elég nagyot koppan és minimálisan peng is, de a koppanás a zavaróbb.

    A kérdésem, hogy mivel lehetne még halkítani rajta?
    A touch typeing megy rajta szóval gondolom, hogy az o-ring nem sokat használna mert nem nagyon bottom outol, de mivel nem drága, rendelek egy adagot.

    Mondtátok még a foamot a plate és a pcb közé [link] , ez halkítana a felengedésen is?
    Hallotam olyat is, hogy magába a házba tesznek valami szivacsot, ilyet nem találtam a Kbdfans-on 100%-os mértetben a Gmmkba.

    Szó volt még a lube-ról, ezt jól gondolom, hogy csak a kapcsolók szétszedésével lehet? Ha igen és elég a foam, akkor ezt inkább a sok idő miatt kihagynám.

  • r0b1

    tag

    válasz nyunyu #60985 üzenetére

    Köszi a tanácsokat!

    A kapcsoló csere megoldást választom meg a szivacsot szerintem.

    Ez az Outemu silent gray elég jó áron van, de tényleg nincs róla sok infó a neten, így nem nagyon tudom hova tenni, hogy melyiket válasszam.

    Ugye ott a sky silent, amit régebben ajánlottál, A sima Sky v2-nek (nem silent) nagyon tetszik az erő elmozdulás görbéje [link] hogy olyan 2,7 mm-nél kapcsol, gondolom a Sky Silent is ilyen csak rövidebb az eleje meg a vége a hangtompító miatt. Most ugye a Silent Forest van a Sky helyett, de valaki itt a fórumon szétszedte egyet egy Silent Greyel együtt és kb ugyan az, max a rugó gyengébb, szóval akkor gondolom az erő-elmozdulás görbének is hasonlónak kell lennie meg a kapcsolási távolságnak is a Silent forest és Silent Grey esetében. Az eladó honlapján viszont azt írják hogy a Silent Greynél 1,2 mm a taktilis hupli, akkor most ott kapcsolna vagy van még az elején vakami lineáris szakasz, amit nem számolnak bele.
    Szóval ha a silent grey egy gyengébb rugós Forest, akkor a greyt venném, ha meg sokkal rövidebb úton kapcsol, akkor a Forestet.

    Rászántam magam a kenésre is, gondolom ehhez nem árt egy switch opener, jól értem, hogy nincs olyan ami Outemuhoz és Kailhoz is jó egyaránt ezért két különbözőt is venne kiell ha mindkettőt szeretném? Amiket most átnéztem, egyikhez sem volt odaírva egyszerre a kettő.

    [ Szerkesztve ]

  • r0b1

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék összerakni egy 50%-os ortholinear billentyűzetet (szóval 5x12-est, ami olyan mint a Preonic, de lehet ezt 60%-osnak mondják).

    Első körben Kailh Box Navy-t tennék bele, nem kell, hogy halk legyen, de olvastam, hogy zárt, hajlított acél házakba nem túl jó ötlet clicky kapcsolót tenni. Összeszedtem pár konfigot a PCB + házra, ha van valami tanács, hogy valamelyik jó vagy kerülendő, szívesen meghallgatnám.

    Kprepublic JJ50 pcb, acél [link] vagy alu [link] házzal. Az acél azért tetszik mert olcsó és ha mégsem jön be ez az ortho design akkor nem bukok akkorát. Kérdés, hogy a zárt vagy a nyitott lenne jobb. Ránézésre az alu jó konstrukciónak látszik?

    Drop Olkb Preonic: [link] Ezen azért gondolkoztam el, mert a JJ50+alu-nál már nem sokkal drágább (mondjuk itt biztosan rájön még a vámkezelés meg áfa) és hotswap és usb-c csatis, ami számomra előnyös lenne. Ennek van valami hátránya az árán kívül a JJ50+alu-hoz?

    Néztem még az ID75-öt is [link] [link] , ez hotswap, type-c, alu vagy fa, de az elsődleges cél az 5x12es, max ha ez a ház jobb konstrukció a fentieknél.

    40%-ost már kicsinek gondolnám.

    Kupakból ezt néytem ki: YMDK PBT Laser-Etched Top [link] (betűs Carbon), jól gondolom, hogy itt a kupak (festés) nem fog fehérre/átlátszóra kopni, max a betűk kopnak le? Ezt az árat megéri?

    Köszi és üdv!

  • r0b1

    tag

    válasz Domonkos #62292 üzenetére

    Tudok, csak nekem esztétikailag jobban tetszik ha van valami jel a kupakokon, mintha üres lenne, ha ezért kérdezted.

  • r0b1

    tag

    válasz magyarc #63178 üzenetére

    Biztosan bukod, én tettem filcet az enyémbe és van valalmi matrica (plomba) amit fell kell tépni a szétszedésnél. Valamennyit biztos a filc is segített, de én úgy érzem, hogy a halkított kapcsolók többet nyomtak a latba, talán az is elég, én Outemu Silent Grayt tettem bele. Így a billentyűk már elég halkak, viszont a stabilizátorok, leginkább a space, továbbra is kopognak. Ezen állítólag segít a Band-Aid mod meg megkened valami teflon zsírral, de már lehet a stabokhoz is filcet kapni. Ezek a stabilizátor moddolások sem járnak gari vesztéssel. Én erre még lusta voltam.

  • r0b1

    tag

    válasz Alan[HUN] #63182 üzenetére

    Nekem nem pengnek, szivacs van a házban, amikor nem volt, akkor Drop Halo Clearek voltak benne, azok penngtek kicsit. Nem tudom, hogy a szivacs teszi-e, úgy nem próbáltam,hogz Halo meg szivagcs és Gray meg nem szivacs.

Új hozzászólás Aktív témák