Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz r0b1 #60982 üzenetére

    Megjött a Drop Halo Clear kapcsoló és Skylight kupak a Gmmk-hoz, egész jó rajta gépelni. Ezen ha lassan gépel az ember egész halk, legalább is halkabb, mint az Mx Blue, metr nincs benne az a plusz kattanás.

    Nem csodálom :DDD

    Viszont amikor gyorsan gépelek akkor a billetyűk felengedése elég nagyot koppan és minimálisan peng is, de a koppanás a zavaróbb.

    Túl erős rugó nekicsapja a stemet a kapcsolóház tetejének.

    Ezen többféleképp lehet halkítani:
    - gyengébb rugó
    - halkított stemes kapcsoló (Outemu Silent Grey?)
    - o-ringgel limitálod az erős rugó összenyomhatóságát (Halo Clearen nem sokat segítene, 3mm-ig nyomva is keményebb, mint a legtöbb Brown/ErgoClear jellegű kapcsoló tövig ütve!)
    - stem vállaira ragasztasz egy-két réteg szigszalagot

    Mondtátok még a foamot a plate és a pcb közé [link] , ez halkítana a felengedésen is?
    Hallotam olyat is, hogy magába a házba tesznek valami szivacsot, ilyet nem találtam a Kbdfans-on 100%-os mértetben a Gmmkba.

    Csak a plate berezonását szüntetné meg, magát a kapcsoló felfele csattanását nem.

    Modular foamot már megtaláltad, pár hozzászólással ezelőtt emlegettem egy olcsóbb, teljes méretű nem modular filcet.
    Ezekkel egyszerűbb dolgozni, mint neoprén habból vagy gumiból kifaragni a GMMK mintázatát. (nettó 4 óra :( )
    Gumi szaga ráadásul pár nap szellőztetés, aztán kávézaccal bedörzsölés, aztán pár nap ecetes kávézaccban fürösztés után sem múlt el, most jó 3 héttel később még mindig biciklibelső szagú :W

    Szó volt még a lube-ról, ezt jól gondolom, hogy csak a kapcsolók szétszedésével lehet? Ha igen és elég a foam, akkor ezt inkább a sok idő miatt kihagynám.

    Az csak a rugó pengésén segítene, de az is elég jelentős zajforrás szokott lenni a reszelős kapcsolóknál.

    Rá kéne már szánnom magamat a GMMK összelapátolására, de úton van hozzá egy lube station, egy nemmodular filc, meg ma voltam olyan hülye, hogy rendeltem egy csomag Silent Grayt is.
    (Nem mintha nem lenne itthon már egy csomag Gateron Silent Brown, meg egy csomag Sky Silent :W )

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák