Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz r0b1 #31286 üzenetére

    Karácsony előtt próbáltam megnézni személyesen, de nem tudták megmutatni.

    Szerintem elírás lehet, Cherry katalógusban nincs magyar kiosztású MXB3.

    Piros kapcsoló amúgy is elég megosztó, van aki imádja, hogy relatíve hangtalan, meg valamivel puhább, mint a többi, más meg utálja, mert semmi visszajelzést nem ad arról, hogy kapcsolt-e.
    Általános célra én inkább barnát vettem.

    Ugyan a kék kényelmesebb, mint a barna, de az meg az ellenkező véglet a hangja miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Dann1

    újonc

    válasz r0b1 #31286 üzenetére

    Szia,

    De magyar kifosztás[link]:,
    https://drive.google.com/file/d/0B4i6tt8BCO2AR1RQTk1lX2tqZVE/view?usp=sharing.
    Pont tegnap vettem meg.
    Kicsit furcsa nekem, hogy a billentyűket csak félig lenyomva is beüti a karaktereket. meg kell szokni.
    És jó hangos is. rendeltem hozzá gyűrűket remélem ezzel halkabb lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • PixAlan

    aktív tag

    válasz r0b1 #40381 üzenetére

    utolsó két kérdés: Igen(mediamarkt pl) és igen(bár a US kiosztás ANSI és nem ISO, szóval ott másmilyen kicsit)

  • vlevi

    nagyúr

    válasz r0b1 #40381 üzenetére

    Média Markt-ban most van barna kapcsolós tesoro, illetve egy Asus is. A barna kapcsolós alapvetően halk, csak az ad hangot, amikor a billentyű nekicsapodik az alapnak. Membrán bill-nel ez sokkal halkabb, mert ott a membrán ezt is tompítja.

  • dqdb

    nagyúr

    válasz r0b1 #53161 üzenetére

    A Halo True-t ismerem, nem halkabb és nem hangosabb, mint egy átlagos taktilis kapcsoló, és a másik kettőre is valószínűleg ugyanez igaz. Ebből a háromból a karakterisztika alapján döntsél, mert eléggé eltérnek.

    [Cherry MX Blue] [Halo Clear] [Halo True] [Kailh Speed Silver]

    A Kailh Speed Silver a szokásos 2 mm helyett már 1,1 mm-en kapcsol és 4 mm helyett csak 3,5 mm hosszú a teljes billentyűút, és a másik kettővel ellentétben lineáris.

    Kingston HyperX Alloy billenytűzetet használok Cherry mx blueval, ennél kéne sokkal halkabb otthonra
    A clicky hang eltűnése miatt halkabb lesz.

    Az említett kapcsolók hol helyezkednek el kb a mx blue(ez legyen 10es) és a gumidómos(ez legyen 1es) közötti hangskálán?
    Ha az egy vadonatúj gumidómos, akkor hangosabbak kicsit. Ha az egy 1-2 éves gumidómos, akkor nem hangosabbak. Ha az egy membranical/mechamembrane csoda, akkor újonnan sem hangosabb.

    Ha halk billentyűzetet szeretnél, akkor a stabilizátorokat kell megkenni szilikonzsírral és valami halkított kapcsolót választani (Aliaz, Zilent). Ha tényleg halk billentyűzetet szeretnél, akkor nem egy floating design vonalon utazó billentyűzetet érdemes nézni, de az már egy nagyon mélyen zsebbenyúlós kör, de elérhető a fenti skálán a -1 is.

    ----------------
    Megjött egy csomag, nem semmi, milyen kegyetlenül hangos a BOX Navy :DDD És egészen jól néz ki a magyar Varmilo kupakkészlet élőben. Kár, hogy integrált LED-es mindhárom Lock kupak, és LED nélküli változat nem a készlet része.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • nyunyu

    félisten

    válasz r0b1 #59993 üzenetére

    Ez egy elég komplex kérdés, nem lehet pár mondatban megválaszolni.

    Első reakcióm egy fetrengveröhögős szmájli lett volna a 15k-s keretet elnézve a kapcsoló+kupakszettre.
    Ja, hogy az csak a kapcsolóra? Úgy is határeset.

    Második: GMMK NEM annyira halk. (Még mindig halkabb, mint a Ducky One 2!)
    Tenni kell érte, hogy halk legyen. (még mindig nem volt türelmem hozzá.)

    Harmadik: Ha nem tetszett az MX Blue vízszintes holtjátéka, akkor a Gateron kapcsolókat még kevésbé fogod szeretni, mert azoknak még nagyobb.

    Hogy mi lenne az optimális taktilis kapcsoló a GMMKba?
    Azt még nem sikerült megfejtenem.

    ~55$-os Gateron Silent Brownnak nem szerettem a puha rugóját, meg a bottom outkor nyekkenő hangtompítóját.
    ~70$-os Outemu Sky Silent 68gr-nak jobb a hangtompítója, de fárasztóbb rajta gépelni, és NAGYON outemu a rugója, aminek a nyikorgását felerősíti a GMMK háza. :(
    Mondjuk egyik se fér be a 15k-s limitedbe.

    Általad kinézett sima MX Brown viszont nem SMD LED kompatibilis, GMMK színorgiáját valamennyire kitakarná a kapcsoló hasa, csak a 4 apró lyukon szűrődne át a világítás.
    Minőségben meg kérdéses, mennyire reszelős MX Brownt osztogatnak a boltok.
    Lehet, hogy halkabb lenne, mint a Gateron, de az is lehet, hogy nem.

    Negyedik: kupakszett meg ízlés kérdése, kell-e háttérvilágítás kompabilitás, milyen profilt szeretsz, milyen színű legyen...
    Egyedüli dolog, amiben nem okozott csalódást a Ducky az a PBT kupakszettje.
    Más kérdés, hogy perpill külön nem igazán kapható.
    58€ lenne a német ISO verzió, és passzol az ISO GMMKra.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz r0b1 #60002 üzenetére

    Nem tudom, mennyire tervezed szétszedni a kapcsolókat, de kenetlen állapotban az Outemu Sky Silent sokkal erősebben susog, mint a Gateron Silent Brown.
    Kenve más a helyzet, ott jön képbe a Gateron nyekkenő hangtompítója.

    Holtjátékban az Outemu Sky feszesebb, mint a Cherry MX, viszont ennek az az ára, hogy nehéz szétfeszegetni a kapcsolót, meg a kenetlenül susogó hangja.
    Kenéssel viszont simán el lehet szórakozni 4-5 órát.

    Ár-értékben azt mondom, hogy egy sima Gateron Brownnal (35$?) jobban jár az ember, mert o-ringezve halkabb lesz, mint a 15$-ral drágább Silent Brown, és nem nyekken bottom-outkor!
    Nem tudom, a custom Gateron Brown származékok (Aliaz, Aliaz Silent, Zealio, Zilent) és a dqdb által sokat emlegetett Durock kapcsolók mennyivel másabbak.

    Szóval ha halk taktilis billzetet akar legózni az ember, akkor hamar el tud szaladni az árakkal a ló.
    GMMKhoz hozzá kell még számolni a (halkított?) kapcsolókat (35-50-70-100$), modular foamot (28$), a kenőanyagokat, o-ringet (1-2$), ízlés szerinti kupakot (40-200$)...

    Ducky One 2, nemszeretem108 csendesítése sokkal macerásabb lenne, azok még ennyire sem egyszerű és olcsó opciók, még ha az önmagában nem annyira rossz MX Brown kéznél is lenne, meg a faszaPBT kupakjaik lecserélésén sem kell gondolkozni.
    Egyszerűen megaszopás lenne a billzet atomjaira robbantása, összes kapcsoló+LED kiforraszt, kapcsoló megken, kapcsoló+LED visszaforraszt, billzet összerak...

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz r0b1 #60982 üzenetére

    Megjött a Drop Halo Clear kapcsoló és Skylight kupak a Gmmk-hoz, egész jó rajta gépelni. Ezen ha lassan gépel az ember egész halk, legalább is halkabb, mint az Mx Blue, metr nincs benne az a plusz kattanás.

    Nem csodálom :DDD

    Viszont amikor gyorsan gépelek akkor a billetyűk felengedése elég nagyot koppan és minimálisan peng is, de a koppanás a zavaróbb.

    Túl erős rugó nekicsapja a stemet a kapcsolóház tetejének.

    Ezen többféleképp lehet halkítani:
    - gyengébb rugó
    - halkított stemes kapcsoló (Outemu Silent Grey?)
    - o-ringgel limitálod az erős rugó összenyomhatóságát (Halo Clearen nem sokat segítene, 3mm-ig nyomva is keményebb, mint a legtöbb Brown/ErgoClear jellegű kapcsoló tövig ütve!)
    - stem vállaira ragasztasz egy-két réteg szigszalagot

    Mondtátok még a foamot a plate és a pcb közé [link] , ez halkítana a felengedésen is?
    Hallotam olyat is, hogy magába a házba tesznek valami szivacsot, ilyet nem találtam a Kbdfans-on 100%-os mértetben a Gmmkba.

    Csak a plate berezonását szüntetné meg, magát a kapcsoló felfele csattanását nem.

    Modular foamot már megtaláltad, pár hozzászólással ezelőtt emlegettem egy olcsóbb, teljes méretű nem modular filcet.
    Ezekkel egyszerűbb dolgozni, mint neoprén habból vagy gumiból kifaragni a GMMK mintázatát. (nettó 4 óra :( )
    Gumi szaga ráadásul pár nap szellőztetés, aztán kávézaccal bedörzsölés, aztán pár nap ecetes kávézaccban fürösztés után sem múlt el, most jó 3 héttel később még mindig biciklibelső szagú :W

    Szó volt még a lube-ról, ezt jól gondolom, hogy csak a kapcsolók szétszedésével lehet? Ha igen és elég a foam, akkor ezt inkább a sok idő miatt kihagynám.

    Az csak a rugó pengésén segítene, de az is elég jelentős zajforrás szokott lenni a reszelős kapcsolóknál.

    Rá kéne már szánnom magamat a GMMK összelapátolására, de úton van hozzá egy lube station, egy nemmodular filc, meg ma voltam olyan hülye, hogy rendeltem egy csomag Silent Grayt is.
    (Nem mintha nem lenne itthon már egy csomag Gateron Silent Brown, meg egy csomag Sky Silent :W )

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz r0b1 #61008 üzenetére

    Ugyan sokat írogattam a Sky kapcsolókról, de olyan sokat nem használtam őket.

    Egy vintage Cherry billzetet fertőztem meg a 68gr-os Outemu rugóval, meg a V2.2 stemmel (=Sky kapcsolók stemje)
    Viszont a Cherry MX ház+kapcsoló belső biztosan 2.7mm előtt kapcsol a nagyontaktilis Outemu stemmel, különben nem működne a billzetem a vékony o-ringgel (4mm Cherry kupakmélység - 1.5mm o-ring = 2.5mm bottom-out!)
    Lehet, hogy a Sky ház+belsővel más a helyzet, de azt a konfigurációt nem próbáltam, mivel a billzet tuningjához csak rugót+stemet rendeltem, kapcsolóházat nem. (nem volt kedvem szétbarmolni a 28 éves elektronikát.)

    Később a Sky Silenteket a GMMKba szántam, de azóta is lusta voltam összerakni a billzetet, így az sem nagyon volt kipróbálva.
    GMMK tervezője nem gondolkozott a custom billzet scene fejével, mindene plate mounted. :(
    Így a PCB mounted Sky házak +2 műanyag lábát le kell vágni használat előtt.

    Outemu Silent Grey viszont 3 lábú, PCB mounted kapcsoló, az egy fokkal GMMK kompatibilisebb.
    (Kinyitni persze macerásabb, mint a négyfülű Sky házat)

    Mondjuk tökmindegy, kenéshez úgyis szét kell szedni a kapcsolót, akkor meg már úgyis mindegy, hogy fogóval lecsipkeded-e a lábakat.

    Időközben rájöttem, hogy a 68gr rugó nekem túl kemény/fárasztó.
    Sokat gépelésre szerintem kényelmesebb az MX Brown környéke (~55gr bottom-out)

    Úgyhogy rendeltem valami noname 60gr rugót a Sky Silentekbe, aztán nem bírtam megállni az olcsó Grey Silentet sem, abból is rendeltem egy billzetnyit.

    Így viszont megint halogatom a GMMK összerakását, mert fogalmam sincs, milyen kapcsoló lesz benne, ha megjönnek az alkatrészek :DDD

    Aztán az sem biztos, hogy a GMMK lesz a goto billzetem, mert most nagyon jól elvagyok a FrankenCherrymmel is, pedig arra is ráférne egy stab kenés/csere, plusz még karácsony előtt beígértem magamnak, hogy lecserélem az o-ring mentes doubleshot ABS kupakját a másik Cherrymen használt dyesub PBTre. (azon van o-ring is)

    (Plusz a sufniban ott figyel még 3-4(-5-6-10-20?) másik billzet is, azokkal is kéne valamit kezdenem, de sem a visszhangzó Ducky csőrének befogása, sem a fedélzeti számológéppel integrált bohócsipkás anyahajó felélesztése+PChez illesztése, sem az SJ középső ujja köré tervezett számzáras Alps billzet restauráció nem hangzik egyszerűnek, mindegyik legalább egy hetes meló.
    Ja, meg ott vannak még a drótnélküli mínusztech megoldások is, azokból sem ártana valami használható billzetet faragni. De ez még nagyobb szopásnak néz ki.
    Ehh, sosem leszek kész ezekkel, csak a szám jár állandóan.)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Domonkos

    Ármester

    válasz r0b1 #62290 üzenetére

    Semmit nem fogsz nyerni vele, ha nem tudsz gepirni. :(

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • Alan[HUN]

    senior tag

    válasz r0b1 #63180 üzenetére

    Alap Redragon stabokon sokat segít a mod, sokkal csendesebb és puhább lesz tőle, még kénes nélkül is, de azzal meg pláne. (Bár nekem addigra megjöttek a cserék azok meg simán csak kenéssel jók.) Neked egyébként a Grayek nem pengenek? Nálam a whiteoknál a fele iszonyat, a többi elfogadható. (Azokat ia elkezdtem megkenegetni, amelyik kész, annál ég és föld a különbség, az alap brown csak simán jó lett tőle.)

    @Kasya: Asszonypajtással, amikor kijön az Aurora R2 :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák