Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz r0b1 #61008 üzenetére

    Ugyan sokat írogattam a Sky kapcsolókról, de olyan sokat nem használtam őket.

    Egy vintage Cherry billzetet fertőztem meg a 68gr-os Outemu rugóval, meg a V2.2 stemmel (=Sky kapcsolók stemje)
    Viszont a Cherry MX ház+kapcsoló belső biztosan 2.7mm előtt kapcsol a nagyontaktilis Outemu stemmel, különben nem működne a billzetem a vékony o-ringgel (4mm Cherry kupakmélység - 1.5mm o-ring = 2.5mm bottom-out!)
    Lehet, hogy a Sky ház+belsővel más a helyzet, de azt a konfigurációt nem próbáltam, mivel a billzet tuningjához csak rugót+stemet rendeltem, kapcsolóházat nem. (nem volt kedvem szétbarmolni a 28 éves elektronikát.)

    Később a Sky Silenteket a GMMKba szántam, de azóta is lusta voltam összerakni a billzetet, így az sem nagyon volt kipróbálva.
    GMMK tervezője nem gondolkozott a custom billzet scene fejével, mindene plate mounted. :(
    Így a PCB mounted Sky házak +2 műanyag lábát le kell vágni használat előtt.

    Outemu Silent Grey viszont 3 lábú, PCB mounted kapcsoló, az egy fokkal GMMK kompatibilisebb.
    (Kinyitni persze macerásabb, mint a négyfülű Sky házat)

    Mondjuk tökmindegy, kenéshez úgyis szét kell szedni a kapcsolót, akkor meg már úgyis mindegy, hogy fogóval lecsipkeded-e a lábakat.

    Időközben rájöttem, hogy a 68gr rugó nekem túl kemény/fárasztó.
    Sokat gépelésre szerintem kényelmesebb az MX Brown környéke (~55gr bottom-out)

    Úgyhogy rendeltem valami noname 60gr rugót a Sky Silentekbe, aztán nem bírtam megállni az olcsó Grey Silentet sem, abból is rendeltem egy billzetnyit.

    Így viszont megint halogatom a GMMK összerakását, mert fogalmam sincs, milyen kapcsoló lesz benne, ha megjönnek az alkatrészek :DDD

    Aztán az sem biztos, hogy a GMMK lesz a goto billzetem, mert most nagyon jól elvagyok a FrankenCherrymmel is, pedig arra is ráférne egy stab kenés/csere, plusz még karácsony előtt beígértem magamnak, hogy lecserélem az o-ring mentes doubleshot ABS kupakját a másik Cherrymen használt dyesub PBTre. (azon van o-ring is)

    (Plusz a sufniban ott figyel még 3-4(-5-6-10-20?) másik billzet is, azokkal is kéne valamit kezdenem, de sem a visszhangzó Ducky csőrének befogása, sem a fedélzeti számológéppel integrált bohócsipkás anyahajó felélesztése+PChez illesztése, sem az SJ középső ujja köré tervezett számzáras Alps billzet restauráció nem hangzik egyszerűnek, mindegyik legalább egy hetes meló.
    Ja, meg ott vannak még a drótnélküli mínusztech megoldások is, azokból sem ártana valami használható billzetet faragni. De ez még nagyobb szopásnak néz ki.
    Ehh, sosem leszek kész ezekkel, csak a szám jár állandóan.)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák