Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Viszonylag gyorsan be kell szereznem egy billentyűzetet. Nagy elvárások nincsenek. Legyen slim kialakítású rövid úton járó billentyűkkel. Numpad ne legyen. A hatos blokk jó lenne ha egyben maradna, de nem kritikus ha más elrendezés van...

    A vezetéknélküli kapcsolat saját adapterrel a preferált, (bluetooth kizárva) de itt van egy nagy dilemmám és lehet mégis a vezetékes lenne a jó. Az a kérdés, hogy BIOS-ba bejelentkezve is működnek ezek a vezetéknélküli megoldások? Vagy kell nekik windows driver meg egyebek? Ez fontos, mert ez amolyan vándorbillentyűzet lesz...Néha egy asztaligépre kötöm néha rPI-re...vagy éppen amire kell.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Crabface #35870 üzenetére

    Ennyit nem akartam rákölteni a dologra, így vettem egy Rapoo 8000-t. Sajnos ez nem működik BIOS-ban. De utólag rájöttem, hogy ezt kitalálhattam volna a vásárlás előtt. Mivel ez egy egér+bill szett, ezért kicsit más vezérlés mint egy sima billentyűzet esetén... Bár lehet tévedek, de az alapján, hogy nálad megy szerintem ez adhatja a különbséget. Végül nem akartam kísérletezni tovább mert gyorsan kellett egy működő eszköz, ezért gyorsan vettem egy Genius LuxMate 100-at... Ideiglenes és tartalék megoldásnak jó.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Helló!

    Célzottan Logitech billentyűzetet keresek. Olyat ami Unify vevőegységet használ. Szeretném a meglévő egérrel együtt használni. Ezen kívül nagyon jó lenne ha világítás is lenne benne.
    Halk és lapos kivitel szintén elvárás. Magyar kiosztás.

    Létezik ilyen billentyűzet?

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#54518) dabadab & (#54521) nyunyu: Köszi...kb hasonlóra jutottam. Egyedül a világítást tudom elengedni. A többi már nagyon erős kompromisszum lenni. :(
    Nem értem, hogy Logitech-nél mi a fenét csinálnak. Jóformán alig termékvonal, az is drága és mintha nem is az igényeket akarnák lefedni...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz dabadab #54528 üzenetére

    Fenébe. Az már van. :DDD Pont azért akarok Unifying-os cuccot. Egy Anywhere Mouse MX2 van most, és nem cserélném le semmiért.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Sziasztok!
    Billentyűzet keresésben vagyok... És bele is zavarodtam már rendesen. De akkor nézzük a kérdéseket.

    1.Mekkora összeget szánsz rá? - Amennyit kell, de a lehető legkevesebbet ami feltétlenül szükséges.
    2.Használt szóba jöhet? - Nem.
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? - Laptopokat használok dokkolóval. Többnyire kevesebb pakolás egységesebb layout lenne előttem.
    4.Mire használnád a billentyűzetet? - Kódolás, email, chat...nem keveset gépelek. Játék nincs, vagy nem releváns.
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? - Halk mechanikus vagy optika switch amit keresek. Low Profile mindenképpen.
    6.Van konkrét modell ami tetszik? - Van. Keychron K1 és K3 is. De Logiteck G915 TKL is.
    7.Milyen kiosztást szeretnél? - ISO
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? - Kurzor blokk kell és a 6-os blokk gombjai. ( PgUp/Dn , Home/End, Ins/Del) Nem feltétlenül 6-os elrendezésben, de preferált.
    Ami kifejezetten ne legyen az numpad.
    9.Extra igények -
    - Backlit : RGB preferált, de ha csak ezen múlik a tökéletesség, akkor egy sima fehér is jó.
    - Vezeték nélküli és vezetékes működés támogatása. Általában drót nélkül menne, de ha tölteni kell, akkor addig is maradjon használható. Usb-C csatlakozás előnyben.
    - Amit sehol nem találok meg azok a dedikált hangerő szabályozás, némítás és mikrofon ki/be gomb... El tudom fogadni, ha nincs...de reménykedem benne hátha látott itt valaki ilyet.
    - A programozhatóság: Ez egy jó kérdés..azt nem tudom kell-e nekem, de kérdés mennyire van hatással más tulajdonságokra. Lehet megoldás lenne a média gombokra.
    Viszont Keychron K1 és K1 Pro között megvan ez a különsbség, cserébe le kell mondani a hot swap képességről... Ami nem lenne önmagában igény, viszont nincs is olyan kapcsolóval amivel én szeretném. Mert első sorban optikai switches megoldást keresek. Viszont nem szeretnék lyukra futni sem azzal, hogy nagyon fura tulajdonságú lesz... nem tudom viszonyítani a jelenlegi Lenovo Thinkpad laptop billentyűzet lenyomásához szükséges hány gf kell...

    Azért remélem érthetően le tudtam írni a problémám. :DDD
    Előre is köszi ha irányba tudtok állítani.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Domonkos #90460 üzenetére

    Úgy tűnt az általam látott összehasonlítások alapján, hogy tartósság, gyorsaság...és hang szempontból is jobb... De annyi ilyen anyag van mindenhol. Simán lehet, hogy félrementem. Összességében jobbnak tűnt. De nincs gépelési élmény szintű összehasonlítási alapom. Neked milyen billentyűzeted van?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz dqdb #90466 üzenetére

    Ha azt a döntést kell meghozni, hogy optikai vagy mechanikus azért, hogy low profile legyen és halk, akkor meghozom azt az áldozatot, hogy lemondok az optikai switchről. De persze kérdés, hogy meg kell-e hozni?

    Nekem most videók alapján, egy Keychron K# red linear is esélyes lehet.

    Ez a monokei jól néz ki...viszont az egyéb alternatívákhoz képest meg ár/érték arányban annyira nem adja ki.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Synthwave #90472 üzenetére

    Most már főleg érdekel mi van neki? :DDD

    Monokei: Persze, értem mire gondolsz. Mindig van egy szubjektív tényezője a történetnek. Ha azt ami nekem kell ki tudom hozni egy Keychron K1-el mondjuk...akkor minek költsem el a dupláját? Nem leszek előrébb annyival.
    Ráadásul ha jól látom, akkor ez majd hónapok múlva lesz szállítva. :(

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    #90476 nyunyu : Köszi, akkor ezek alapján az új szigetes megoldások P50, P51, T16 ami most környezetemben van valahol ez alatt lehetnek. T420-am volt még régebben. Egyébként a T16-nál még laposabb lett. Rövidebb úton jár, puháb és halkabb mint a P51.

    #90477 dqdb : Viszont az alapján ahogy írsz, nekem most az az érzésem, hogy nem ugyanazt értjük halkság alatt. Lehet a te mércéd szigorúbb mint az enyém... és ami szerintem halk az neked hajókürt. Tényleg nem könnyű videókból tájékozódni, de nem egyet hallgattam meg a halknak jelölt lineáris piros kapcsolóból... persze hallható... de én pl kiszaladnék egy taktilis klattyogástól.

    #90479 Domonkos : :DDD Kérek engedélyt meghunyászkodni... Ezt a megoldást most látom először életemben. Gyors néztem egy Linus Tech Tips videót... azért valljuk be, érthető, hogy miért nem terjedt el. Viszont mindenképpen egy üde színfoltja a területnek... ebay-en igen szép ára van. :D

    #90482 Domonkos: Tök jó kis ötletelés lett a témában... Lényegében sikerült egyszerűsíteni néhány részletet és kihúzni a listáról mint igényt. Effektíve a tartósság és a gyors reakció miatt nem optikai switch irányban ragaszkodnom. Mechanikus megoldással is elérhetem a kívánt célt és akkor bővebb választékból nézelődhetek.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz nyunyu #90491 üzenetére

    Végig néztem mindet... a Silent Peach elég jól suhog... bár jó kérdés, hogy mi a különbség a standard switchek és a low profile-ok között. Mert dqdb leírása alapján a low profile szinten nem annyira törekednek a halkságra ... még...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Synthwave #90493 üzenetére

    A vége az lesz, hogy veszek egy MX Keys-t aztán kész. :DDD

    Persze lehet cizellálni...ezek egy részéről olvastam... de, hogy őszinte legyek olyan szinten nem akarok ezekkel foglalkozni, hogy nekem kelljen ezeket moddingolni, kicserélni, kenegetni, szétszedni, összerakni..stb.
    Tudom, hogy ez is egyfajta hobbi...de nem az enyém. Tehát az igényeimből is vissza kell adnom. A Domonkos képének analógiáját szeretném használni akkor azt mondom az egyik véglet az a billentyűzet ami pipálja a listádat. A másik véglet az a 2000HUF-os szörnyűség amit csak azért vettem, hogy lógjon valami a szerverből és néha megnyomok rajta 2 gombot. :DDD
    Akkor én valahol a tutti frutti billentyűzethez szeretnék húzódni, de azért nem elérve azt. Amit nem szeretnék, hogy hangosabb és rosszabb legyen egy gumidómos laptop billentyűzetnél... Viszont a hallása az mindenkinek a sajátja ezért nehéz megmondani mi az ami nekem halk és mi az ami másnak az...
    A taktilist azért mondtam, mert az nekem hangosabbnak tűnik. Lehet csak profilban más...de érzetre akkor is az... és valahogy érzékeltetnem kell, hogy mit keresek és mit szeretnék elkerülni.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz eagleberg #90641 üzenetére

    Csak tudnám, hogy akkor mire való ez a kicseszett fórum ha nem arra, hogy adott témában járatlanok is információhoz jussanak. Ehelyett rendszeres megélés, hogy az elefántcsont toronyból leszólnak a "nagy öregek".... "hülyeséget akarsz, itt kereplő, nesze...ez az igazi!!!"

    Csak a nagy lendületedben azt felejted el, hogy ha a betérő újoncok 30%-a ugyanazt a halk megoldást keresi... akkor bizony itt piaci rés kezd nyílni a billentyűzetek tengerében...
    Ráadásul ha túllépünk a saját kis magyar pocsolyánkból akkor máshol is szép számmal nyílnak azok a topikok ahol olyanok érdeklődnek akik nem akarnak maguk körül géppuska tűz imitációba átmenni csak azért mert legépelnek egy bekezdést...

    Nem tudom mi az oka ennek a fellengzésnek, sem annak, hogy itt többen helyt is adnak ennek, csak azért mert hobbijuknak tekintik azt, hogy egy perfiériát reszelgetnek színes kupakokkal... Gondolom nem gond ha néhányan élnek még azzal az igénnyel, hogy keresik az élményt és azt a minőséget amit egy mechanikus billentyűzet ad... de em feltétlenül akarják erre rászánni a fél életüket, és egyszerűen csak használni akarják...

    Tényleg a fenébe már, hogy kigúnyolják az embert azért mert kérdezni mer... Szégyen ez a viselkedés.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    90670 fuximaxi: Én már jó ideje direkt a keresővel megyek neki... De sajnos azt tapasztalom, hogy ez egy használhatatlan mantra lett az évek során. Nem egy rakéta fizika...5-6 kifejezés és kulcs szó után is nem használható eredménylista jön vissza. Vagy olyan rég volt a téma, hogy újra van aktualitása a kérdésnek, vagy egyszerűen a magyar nyelv helytelen használata és az újoncok számára ismeretlen szleng használata miatt kereshetetlen a tartalom. Nem mindig...de elég gyakori.
    Az irreális igény pedig egy teljesen más téma. Amit leírtál az tökéletes indikátora annak, hogy miért tette fel az illető a kérdést...mert nem tájékozott a témában.
    Btw...ha már itt tartunk az összefoglalót is ki lehetne faszázni, és akkor ott összefoglalva lenne időnkénti frissítéssel a topik tudásának esszenciája. Akkor lehetne arra is mutogatni.

    #90671Mr.Csizmás: Nem tudom az árazás honnan keveredett bele. Én eredetileg arra reagáltam, hogy a fórumtárs sérelmezte, hogy halk billentyűzetet keresnek sokan...
    Mellesleg...szerintem te sem és itt mások sem a saját pénztárcájuk ellenségei. Ha megkaphatsz egy adott szintet X FT-ért akkor miért költenél el 1.5X-et. Pont ez a tájékozódás célja.
    A VGA-s topikról inkább nem is írok semmit. :DDD

    #90673Molydeus : Szerintem jól leírtad azt, hogy kb mi történik mikor idejön valaki. Van egy feltételezése valamilyen élmény alapján... és ez legtöbbször valami csattogós vacak a 80-as évekből... Persze, hogy úgy indít, hogy halk legyen. Btw...senki nem a némát keresi, mert az emberek 99.99%-a gumidómról érkezik. És az sem néma. Csak kategórián belül próbálnak meg pozícionálni. És mivel rossz az összehasonlítási alap ezért rosszul is fogalmazza meg az igényeit...
    Ráadásul a terminológiát és szakzsargont sem fogja úgy vágni mint itt a rutinokas... Gasket mount, meg hasonlók... Nem is feltétlenül kell ennyire ismernie. Kocsit sem úgy veszek, hogy akkor előtte megnézem a több lengőkaros és a McPherson közötti különböségeket... :DDD

    Én kaptam itt olyan segítséget amit elvittem magammal...és tovább gördítettem...ezt köszönöm.
    De a fentebbi megnyilvánulás amire reagáltam az szürreális.
    :R

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Mephike #90713 üzenetére

    Nem akarok igazságtalan lenni. Te privátban is sokat segítettél nekem. Amit ezúton is köszönök. :R

    És bár még nem határoztam el magam... vannak jelöltek és keresgélek tovább...

    A legutóbbi ezzel kapcsolatos élményem a GMMK PRO barebone...mint olyan.. Viszont drága, és pont az ára miatt iszonyatosan köpködték YT videókban. Főleg a vizilovas csatornán.

    A Nuphy nagyon szép...és minőségi hatása van...de amiből tényleg nem szeretnék engedi az az ISO...

    Láttam redditen egy videót, ahol valaki a GMMK PRO-t moddolta úgy, hogy low profile kupakot a Nuphy-ról áttette rá a kupakot... Jópofa, de ugye ez is csak ANSI-val működik jól.

    Egyébként nagyon sok gyártó van... nem mindegyikről lehet egyértelműen eldönteni, hogy mennyire megbízható... Vanna hasonlóságok az alu burkolattal, meg a különböző szivacsokkal...

    Eddig 80%-os méretet kerestem de elbizonytalanodtam... lehet 75% is működne... annál kisebb nem. Keychron K3 Max jópofa, de nincs ISO...ráadásul az üzemideje nagyon vérszegény.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Nagyon sokat kergetve ezt a low profile témát eszembe jutott egy lehetséges kompromisszum. De nem tudom ez mennyire értelmes. Láttam, hogy van néhány olyan normál switch aminek a mozgása sokkal szűkebb tartományban mozog, mind a teljes út mind a kapcsolást illetően. Tehát nem 4mm hanem 3.0 - 3.6 között.
    Ez az egyik kérdés amit gyakorlati oldalról nem láttam még, hogy ilyen kapcsolók esetén érezhetem "alacsonyabbnak"?

    Látom az MX Style stem-ek esetén ez egy kereszt alakú formát jelent, viszont van néhány olyan ahol ezt egy körív fogja körbe. Ezek jelenthetnek bizonyos esetekben inkompatibilitást bizonyos kupakokkal? Mármint kell erre külön figyelni?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz dqdb #90764 üzenetére

    Ettől féltem... Az a bajom, hogy a standard kapcsolók mérete és a megtett út nem komfortos... Ezért kergetem a low profile vonalat... Persze kis mértékben az esztétika miatt is. De azt látom, hogy nagyon szűkek a lehetőségek ha kicsit keresztbe mennék...

    Már ott indul, hogy ha vennék egy barebone cuccot, akkor mi az amibe belemegy egy LP Gatheron Red 2.0...?! Szinte mindenhol azt látom, hogy kivéve LP Switch.
    De maga a barebone rész az meg nagyon jó és nagyon tetszik...de csak standard kapcsolóval megy. És ezt tompítandó gondoltam hogy egy rövid úton járót választanék, meg egy alacsony sapkát... mint itt: [link]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    #90768 Mr.Csizmás : Nem kizáró ok... ha kell akkor kell. Még kiderült, hogy melyik irány lesz...

    #90770dqdb : Köszi, ez jó konklúzió. Megerősítetted azt amit a látottak alapján gondoltam. Ha LP vonalat akarok, akkor kb veszek egy Keychron K# valamit...
    Csak, hogy lássam tényleg mi a másik oldal, megpróbálok mellé nézni valami standard kapcsolós verziót...

    #90771nyunyu: Hát igen, azt látom, hogy ez az LP vonal erősen kompromisszumos. És pont ezt néztem félre először, hogy kicsi különbség volt első ránézésre a lábak között...most viszont más a kép.

    #90772Molydeus : Köszi. Ez érdekes. Na ezen az úton még érdemes végig mennem. Megnézem.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Ma elmentem az Alza showroomba, hogy megnyomkodjam élőben a kiállított Keychron billentyűzeteket.
    Sajnos nem volt red switches, de a brown és blue is hasznos tapasztalás volt. Egyrészt élőben a saját fülem által el tudtam helyezni, amit eddig max videón láttam. Másrészt ki tudtam próbálni ami videón szintén nem tud átjönni...milyen érzés ilyen switcheket nyomkodni. Meg úgy általában körbe lehet fogdosni egy ilyen szerkezetet... nem kicsit meglepő a súlyuk pedig tudtam, hogy nehezek...
    Szóval hasznos élmény volt...mindenkinek ajánlom, aki most indul neki a témának...

    Ezen kívül egyik kollégámmal beszélgetve feljött a VR srácok videója...ezt anno láttam is de elfelejtettem és most újra megnéztem. [link]
    És ha már ott voltam rákerestem még a vonatkozó témákra. [link] [link] [link]

    Nekem mindegyik tetszett... Jani GMMK Pro-s küzdelme. A Pisti meglepetése egyértelműen a halkság miatt adott reményt.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz lorcsi #90867 üzenetére

    Az elkerülte a figyelmem, hogy volt már... Inkább azért linkeltem, mert kicsit része annak a folyamatnak, ahogy próbálom kitalálni, hogy mi legyen... hátha egyszer másnak is segít elindulni.

    Most visszanéztem a kapott válaszokat is... illetve látom, hogy ennél ár/érték arányban van jobb, gyárilag kent kapcsoló. :R

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Molydeus #90871 üzenetére

    Látva, ezeket a kenéssel kapcsolatos körülményeket, már eleve gyárilag kent kapcsolóval próbálkoznék. Már csak azért is mert végtelen idő és rutinom sincs benne, hogy mit és hogy kell. Ennyire már tényleg nem szeretnék belemenni... A maximum most az a szint, hogy barebone +switch + kupak... Vagy készre szerelt...

    A Silent Peach v2 és a HxG SilentL Lineart jegyeztem.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Elmúlt napok alapján egy kis elmélkedés...

    Kezdem azzal, hogy ez a rengeteg kis manufaktúra szerű brand ami van a billentyűzet piacon, hát elképesztő... Mondjuk jó kérdés mennyire kicsik, de némelyikre alig találok rá, elszórtan YT tesztekből vagy egy-egy félrement google keresés dobja fel.

    A korábbi igények mentén továbbra is 75-80% méreten billegek. Tri-mode connection. De egy erős ajánlatnál megkötném a csak vezetékes kompromisszumot. RGB, mindenképp. ISO layout. A low profile vagy annak közelítése valamilyen formában. Bizonyos határokon belül halk működés.

    Ezek alapján még a kalapban vannak.

    1. Keychron K1 pro és K3 Pro

    2. Nagyon megtetszett ez az alap.
    Barebone kit: GMMK Pro
    Switch: Silent Peach v2 (Szerencsére ez south facing kompatibilis)
    Keycap: Itt indul a probléma. Olyan keycapet keresek ami low-profile és nuphy szerű. Az XVX Skyline (shine through) szinte mindenben megfelelne... DE... a GMMK south facing elhelyezést használ. Hát legyünk őszinték, ez elég furán nézne ki...
    Ráadásul ahogy olvasom elég sok szál teszi fel értetlenkedve a kérdést amire magyarázatként a Cherry kompatibilitást mondják, mivel az fontos...mert népszerűbb...
    Egy lehetséges kompromisszumként az is megfordult a fejemben, hogy elég ha az aurája megvan a fénynek és nem kell átvilágítsa...onnantól meg azt választok amit akarok. :F

    3. Monsgeek
    MonsGeek M1W SP
    Az ISO verzióból csak készre szerelt verzió van... A switch lehet jó lenne...de legalább ez is south facing elhelyezést alkalmaz a LED-re.
    A probléma továbbra is, hogy nincs olyan low profile keycap ami ami jó helyen világít.

    Viszont... függetlenül a fenti két billentyűzettől, azt látom, hogy a leggyakrabban a keycapek feliratozása középen, vagy fent van... Most ez csak nekem ellentmondás, hogy van egy rakás keycap ezzel az elrendezéssel...miközben a PCB tök máshol világít és azt mondják, ja amúgy erre van nagyobb igény. :F

    Vagy hagyjam a fenébe, és vegyek egy olyan keycap settet ami tetszik és ne foglalkozzak vele?

    4. epomaker & nuphy... : Ezek is érdekesnek tűnnek, főleg utóbbi, de nincs ISO.

    Ismertek olyan billentyűzetet/gyártót aki illik ebbe a sormintába?

    Tudom, hogy az is sokat számít, hogy a dobozban lévő 8726 réteg fólia, meg szivacs miből hogyan van benne... De nem szeretnék már ennyire megőrülni. :DDD

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Mephike #91144 üzenetére

    Nem a kapcsoló dönti el, hogy ő déli vagy északi kompatibilitással rendelkezik, hanem a NYÁK/PCB.
    Jogos. Ezt kifejthettem volna jobban. Alapvetően persze igen... De egy csomó kapcsolónál van egy kihagyás...vagy inkább kialakítás ott ahol a PCB-re forrasztott led át tud világítani... és van ahol alul ott van, felül viszont nincs.
    Most hirtelen ezeket találtam:

    Most akkor ez hogy néz ki egy north facing PCB-ben?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    #91146 dugo_ & #91147 Mephike : :R Köszi. Ez volt a hiányzó láncszem. A lábaknak szánt helyet nem néztem.

    Picit visszakanyarodva a TL;DR posztomhoz...
    Van még olyan gyártó, akinek termékét érdemes megnézni 75-80%, ISO kritériumok mentén? ( mindegy, hogy barebone, vagy full assembly)

    Van itt olyan akinek van GMMK vagy Monsgeek?

    Illetve olyan szubjektív vélemény is érdekelne, amiko a keycap nem találkozik a LED-el közvetlenül... az mennyire rontja az "élményt"

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Molydeus #91158 üzenetére

    Köszi. :R

    Emésztettem kicsit a leírtakat... Igen, valóban eléggé nem szokványos, hogy normál kiépítésre, és ezzel együtt normál kapcsolóra tennék egy LP sapkát... de láttam egy ilyen setupot és nem tűnt rossznak...sőt kifejezetten megtetszett. Csak az volt vele a gond, hogy ANSI volt. De ISO-ban reprodukálható, csak kell találni egy rendes base-t. Ez volt az elképzelés. [Például]

    A Monokei Systems nagyon ígéretesnek tűnik... kicsit jobban megnézem.

    XVX-el kapcsolatos tapasztalatod szomorúan olvasom... Pedig képről ígéretesnek tűnik.

    A GMMK PRO felfüggesztése nem jó?! Ahhoz képest nem olcsó...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    #91171 nyunyu : A magassága a gond. Olyan kupakot keresek ami lapos. Ezért jött szembe az XVX.

    #91173 Molydeus : nuphy-hoz lehet kapni keycap settet... Egyetlen baj tényleg van vele... csak ANSI-t gyártanak. Szóval nincs nagy ENTER. Amit mindenképpen máshonnan kéne megoldanom, viszont ekkor nagyon eltérő lehet a kinézet... ettől tényleg tartok.

    Monokei elgondolkodtatott... erre még alszom párat.

    GMMK-t azért sajnálom, mert nagyon megtetszett...ráadásul a 75%-ot úgy adták hogy a home/end pgup, pgdwn négyes megvolt + delete is...
    Más gyártóknál sok esetben ebből az 5-ből 3 van... ami kissé abszurd.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Molydeus #91183 üzenetére

    Az Akko 5075-k fém házas megoldások? Kerestem a leírásokban, de nem találtam egzakt leírást.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Mephike #91218 üzenetére

    Igen-igen, ezt írtam is korábban, hogy belefutottam, de nem volt kifejezetten említve, hogy jó vagy rossz. De akkor konkrétan a monsgeek ajánlott? (M1W SP)

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Synthwave #91227 üzenetére

    Lexus pont bejövős... :B :DDD

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Aliexpressen keresgélve úgy látom felbukkant a Silent Peach V3.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Molydeus #91256 üzenetére

    A keményebb leérkezés melyik paramétere alapján állapítható meg?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz czombos #91323 üzenetére

    Na most vagyok dilemmába, hogy maradjak a Monsgeeknél vagy legyen inkább ez... :F

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Keychrontól, kb mennyi idő szokott lenni a szállítás?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Valaki próbálta már ezeket?

    [link]
    [link]

    Az egyik a PCB-re a másik a plate-re, ha jól látom...
    Hang szempontjából mi a különbség az EVA, PE, PORON között?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Próbáltam én is videós összehasonlításokat keresni... de sokszor más módosítások is vannak, így nehéz kiszűrni, hogy külön-külön melyik hogyan módosítja a hangot... PORON-ra azt olvastam, hogy halkabb lesz tőle. [link]

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Megjött a lopakodó alakulat. :D
    Így üresben próbálva ígéretes.


    Már csak a Q3 max-ra várok.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Megérkezett hát végre. :C

    #keychron #q3 #q3max

    A via alá kellett a json. Mondjuk azt leírhatnák, hogy ne kelljen keresni a a feltöltés opciót. Jó kis tömör gyönyör ez a 2kg-os tömb. Minden része nagyon minőségi hatású. A kupakok tapintása nagyon jó. Viszont a kialakításuk nekem kevésbé kényelmes. Ahogy azt előre sejtettem. Lehet azért mert lapos notebookhoz vagyok szokva. A kupak magasság is hasonló.
    A gatheron jupiter red szépen teszi a dolgát. Alapvetően nem rossz de amikor éléri az alját illetve felengedéskor is a koppanás adja a hangját.
    Gyorsan kipróbáltam 2 silent peach v3-al hogy mi a különbség... Mondjuk úgy elég egyértelmű a különbség. De később készítek videót hátha érdekes lehet valakinek a jövőben.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz lorcsi #91632 üzenetére

    Egy gyors 1 perces mobilosra volt lehetőségem: [link]
    Nem vagyok egy influencer szóval nézzétek el az esetleges hibákat, csak a lényeget szerettem volna gyorsan átadni.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Synthwave #91640 üzenetére

    Én se mindig értem. :DDD De a lényeg, hogy végül átjött. ;)

    sittes79: :DDD Hát na...verődik a mint egy ping-pong labda...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz eagleberg #91642 üzenetére

    Kíváncsi vagyok, milyen lesz a megélésed. :DD

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Synthwave #91663 üzenetére

    Nem ennyire pro review nem állt szándékomban készíteni... De alapvetően a különbség érzékeltetéséhez nem is kell több... meg ahhoz már tényleg egy megfelelő mikrofon is kellene, meg egy részben párnázott szoba.
    Hogy őszinte legyek, fullra kicserélni oda-vissza az összes switchet...vagy legalábbis nagy részét, hát nem kevés meló.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Synthwave #91665 üzenetére

    Igazából mindkettővel van ilyen jellegű gond. A keycap leszedő annak ellenére, hogy óvatosan és nagy körültekintéssel használtam, azért hagyott egy nagyon pici nyomot némely kupak esetén... A switch kiszedő meg...hát mintha a karját tépném ki valakinek. Jó, ez csak nekem új élmény... de ezek után most annyira nem szívesen tenném vissza az eddig lecserélt switcheket. A 0-9, az F-sor, a hatos blokk és a kurzorok, illetve enter és backspace van cserélve. A betűk még a Gatheron switchel mennek... Hát ennyire volt időm eddig...

    De ha jól értem, akkor te egy adott szöveg begépelését néznéd meg mindkét switch esetén...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák