Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz sutszi #91169 üzenetére

    XVX helyett nem lehet alternatíva a CSA?

    Mivel nincs XVXem, így nem tudom összehasonlítani a magasságukat, de a 20$-os CSA kupak nem tűnt annyira gagyinak, leszámítva a hülye színsémáikat.
    (Értsd? nincs WOB, BOW, se fekete-szürke sakktábla)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Molydeus

    őstag

    válasz sutszi #91169 üzenetére

    Azt a Nuphy kupakos buildet én is láttam. Kár, hogy mindenképpen kell hozzá egy Nuphy donornak. Nem tudom mennyire stabilan tartja meg a normál switch ezeket a LP kupakokat. Az LP switchek jellemzően felületen is megtámasztják a kupak alját, nem csak a foglalattal. Hasonlót max valamilyen porvédős normál switch-csel tudsz elérni, de messze nem akkora felületen támasztana. Részemről szkeptikus vagyok, hiába tűnik vonzónak ez a lapos gépelési felület azoknak, akik ehhez vannak szokva.
    Hasonló lenne a helyzet a Keychron Q1-et és a saját ISO kiosztású low profile kupakjaival egy ISO K3 Pro-t donorként használva, mert ISO-t támogató önálló készlet náluk sincs. Viszont a Keychronnál nagyon kell azt is figyelni, hogy melyik sorozatukat nézi az ember. A low profile billentyűzeteiknél a Pro-k a normál magasságúval megegyezően egy vonalban van a stabilizátorok keresztje a kapcsolóéval. A korábbi, nem programozható laposaiknál viszont a stabok nem a középvonalban vannak.

    GMMK
    Hát igen, a Glorious ceruza vastagon fog. Létezik kit a GMMK Pro-hoz, de attól még ugyanúgy merev marad.
    A Keychronok és Akko-k mellett manapság már nem nagyon kerül szóba, de a Glorioustól szerintem a GMMK 1 és 2 volt értelmes vonal elfogadható áron. Persze azok is csak akkor, ha elfogadod, hogy a gamer igényeket kielégítő (RGB mindenek felett) integrált plate-es építési mód eleve hátrányból indul akusztikai és gépelési érzet terén. Viszont annak ellenére, hogy nem a 2-esek "csak" QMK-n keresztül programozhatók, az 1-esek pedig sehogy, a saját szoftverükkel egészen jól beállíthatók (különösen az RGB, de a remap, macro is). Emellett akár itt a topikban is sok tapasztalat gyűlt össze arról, hogy mit érdemes modolni rajtuk. A GMMK 1 TKL amúgy egészen lapos volt. De ez tényleg a múlt.

    Ha belefér a keretbe és az időbe, szerintem a Monokei Systems most mindenképpen szintet lép low profile témában. Nagy kár, hogy kimaradt a QMK/VIA támogatás.
    Ha pedig feladsz pár dolgot, pl. az ISO-t, akkor LP-ből még esetleg a Lofree Flow-t nézd meg. Ez is gasket mount, mint a Systms, de nem halkítottak a kapcsolók.

    M.

Új hozzászólás Aktív témák