Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nem3sys

    tag

    válasz szőröscica #84218 üzenetére

    Nem komázta a 17éves motor az 5x akkora turbót mint a gyári 0.9baros nyomás helyett 2barral fújva és a nyélgázas tempót 4800as fordulaton 240-el gyári A5-s lap méretű intercoolerrel.
    Ennyi. Vettem egy komplett motort bele 55ért a szart amiben az egyik hajtókarcsapágy megfáradt meg elbontottam és 75be kiárultam. Különbözetből meg lecseréltem a vezérlést.
    Saját hülyeségeim miatt fáradt el. De én ütöm vágom. Mindem nap elforog tiltásig, péntek esténként meg ójaj...
    Ráadásul az utóbbi időben szinte minden nap 50+ km-t megyek vele.
    Ha mutatsz még egy ilyen motort ami ilyen strapabíró, kicsi pénzből is erősíthető, és tartós, nem utolsó sorban fillérekbe kerül hozzá minden akkor megveszem.
    De ősszel valószínűleg a híresen szar 2.5 V6 TDI veszi át a helyét egy passat vagy a4ben.

    [ Szerkesztve ]

    Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz szőröscica #84218 üzenetére

    azert ez nem egy sima gyari felhsznalasi mod, ne kevered ossze a tuningolt motort a gyarival, itt mar mssze nem egy chiptunignrol van szo, amirol kitaposott osvenyek vannak, evek ota kitapasztalt mukodo konfig, de azokkal gyoruslasi versenyeken a futottak meg kategoriaba sem vagy jo

    mi a PGT-ket buzernyakoljuk igy, es eleinte 1.5bar-n is kiqrta a HF tomitest, mostanaban mar 2bar-n sem akarja, pusztan beallitas kerdese volt, hogy elbirja, amugy hóót szeria belso van benne es birja, ha jol van beallitva, vki erre mar reg kovacsolt belsot hasznal(na), es 1bar felett meg foleg 2bar kozeleben mar nagyon esznel kell lenni, mit hova allitasz
    na amig addig eljutsz addig, persze lehetnek ilyen problemak, de a hatarokat feszegetve meg olykor atlepve derul ki, hogy hol van a vege a dolognak egy bizonyos szinten

    es vmikor nem azonnal jon elo a hiba, csak ha vmi nagyon elqrtal, hanem csak 1-2 het mulva, mert a vhol pont a hataron van a beallitas, vagy egy nagyon kicsit azon is tul mar

    [ Szerkesztve ]

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák