Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bigemperor

    senior tag

    válasz LaptopSystem #17603 üzenetére

    Dell XPS: elég komoly dezinformációid lehetnek a témában, ha nem értesz hozzá, nem kellene hangulatot kelteni. Szabálysértési eljárásban (hiszen a helyszíni eljárásuk során vélhetően feljelentést tettek a rendőrök) nincs olyan, hogy a külföldi állampolgár útlevelét elveszik, meg gyorsított eljárásban hoznak határozatot! Ezt hol olvastad? Én gyakorlatból és a jogszabályokból tudom, hogy akár magyar, akár külföldi, az eljárás azonos. Ha nincs kötelezője vkinek (itt is független az állampolgárságtól) nem jelenti azt, hogy megfosztják papírjaitól, szabadságától, sőt elárulom, egyéb misztériumok sem történnek vele. Az eljárás során csak annak meglétét tisztázzák (egyébként a hatóságot -eljárása során- különösebben ez nem is érinti) és ennek eredményétől függően lehet igényt érvényesíteni. A MABISZ, jelen esetben, mint a Kártalanítási Számla kezelője köteles helytállni a kgfb-vel nem rendelkező károkozók helyett. A MABISZ eljárása igencsak körülményes és lassú, lévén, saját apparátusuk a kárfelvételi eljárásra nincsen, ilyenkor biztosító társaságokat bíznak meg ezzel, esetedben vélhetően az UNION kárszámítása alapján. A teljes folyamat egy viszonylag korrekt biztosító és csak magyar elemekkel rendelkező káresemény esetében sem túl gyors, ha külföldi elem is belép, az csak lassítja, saját tapasztalatom szerint.

    [ Szerkesztve ]

  • Dell XPS

    veterán

    válasz LaptopSystem #17603 üzenetére

    Amennyiben, igényled a segítségemet, akkor jelezzél priviben, amiben tudok segítek! Nem akarom, hogy itt a topicban elsüllyedjen az ügyed, holmi okoskodások miatt. Nem olyan régen látogatom a fórumot, de látom hogy némelyik embernek kifejezett igénye az okoskodás és a kötekedés. Még alig láttam olyat, ha valaki esetleg valamivel nem ért egyet, ne lenne támadó, cinikus...stb. Esetleg rákérdezne például.

    Üdv,

    Üdv, Dell XPS

  • Rick4

    félisten

    válasz LaptopSystem #17603 üzenetére

    Az, hogy nekem ez alatt a 3hét alatt milyen plusz költségeim keletkeztek az autó hiánya miatt, az senkit sem érdekel majd természetesen.

    Természetesen ha a károd megtérítését kéred akkor igenis érdekel mást, hiszen olyan nincsen hogy Te addig gyalog jársz. Ugyanolyan kategóriájú autót autót bérelhetsz, és még az elszállíttatást, a telefonköltségeket, de még a ruhád elszakadását is meg kell téríteniük mint minden más biztosítónak, hiszen a harmadik fél Te vagy, és ezek a neked okozott kárt tartalmazzák. A biztosítás célja az eredeti állapot visszaállítása. Ha neked volt a fiókban 1 milliód, és ebből trélerre, telefonszámlára, kölcsönkocsira ki kellett venni 400 ezret, akkor az autó ára mellé még ezt is oda kell csapni, csak külön így kell kérni, hogy a teljes kár megtérítését kéred.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Dell XPS

    veterán

    válasz LaptopSystem #17603 üzenetére

    Elnézést, hogy így reagáltam rá, de 20 év ügyfelezés után nekem kicsit sok, elég a szervizben a sok okostojást hallgatnom, ( aki dolgozott ezen a területen az tudja ) itt nem szeretném. Nagyon sajnálom, hogy ez történt Veled, de úgy gondolom elég körülményes az ügyed.
    Szóval jelezzél, ha gondolod...
    Üdv.

    Üdv, Dell XPS

Új hozzászólás Aktív témák