Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    Kedves kollégák!

    A legmélyebb tisztelettel és köszönettel az aktív ajánlók felé :R (de komolyan - régen én is szórtam itt a napi 5-10 konfigot, de már időm sincs, s nem is vagyok mindenben naprakész).

    Szóval. Merevlemezből ne nagyon erőltessétek a WD EZEX szériát, mert megbízhatóságban azért jócskán elmarad a Black-től, Red-től, de még a "régebbi" Blue-tól (AAKX) is. Ezt vallják az itteni HDD-s topic-ban, és külföldi fórumokon is.

    Főleg olyan konfigokba nem tenném én bele, ahol nagy igénybevételnek lesz kitéve, pl. videóvágás, konvertálás, s egyéb munka. Ide 5 év garanciás Black-et ajánlanék, adattárolásra Red-et, sima netezős konfigba (ha nem elég az SSD mérete) pedig WD5000AAKX-et.

    Persze tudom, hogy azért ezek a szériák pár ezressel drágábbak, mint a Blue, de szvsz ez egy kicsit olyan, mint a tápegység. A jövőre gondolva nem éri meg spórolni rajta pár ezer forintot. Persze bármelyik merevlemez bármikor bemondhatja az unalmast, ezért a fontos adatokból legyen 1-2 plusz mentés, lehetőleg földrajzilag is elkülönítve.

    Mégegyszer köszi az önzetlen "munkát"! :R

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Új hozzászólás Aktív témák