Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila1007

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy rokon srácnak rakok össze egy nagyon budget pc-t,
    amin nem gond hogy ha nem mennek a legújabb játékok ha a régebbieket azért elviszi.
    Csak májusban esedékes a vásárlás, de gondoltam megkérdezem most hogy jó lesz-e
    és addig ami akciós lesz közbe megveszem.

    1. játékra, filmezésre, netezésre
    2. nincs semmilyen alkatrész
    3. komplett gép (monitor egér bill van)
    4. max 100k de minnél kevesebb annál jobb
    5. egy lg flatron e2242c-bn monitor van elvileg fullhd a felbontása,
    de szerintem csak 1680-ba vagy 1600-ba volt használva, de a játékok szerintem még
    1366-ba is jók lesznek ennyi pénzért, viszont sajnos csak vga csatlakozó van rajta
    ezzel kapcsolatba kérdés:

    - elég egy párszáz forintos vga dvi átalakító és probléma megoldva? van van valami
    rejtett buktató?

    Ezt raktam össze a forum böngészése után:
    G4560 (mivel tervezek videókártyát gondolom felesleges a g4600) ~ 15k
    Palit 1030 2gb ~22k
    FSP hexa+ 400w ~12k
    wd blue ezex 1tb ~12k
    ASRock H110M-HDV R3.0 ~15k
    zalman zm-t4 ~7k
    crucial 4gb 2400mhz ~12k

    Később majd ssd meg +4gb ram. Ez így kb 95k.

    További kérdéseim:

    - ezt az alaplapot szoktátok általába ajánlani, ez mivel jobb mint pl MSI H110M PRO-D
    ez kb 3k-val olcsóbb, most a csatlakozókat nem néztem mi a különbség de van minőségben vagy
    megbízhatóságban különbésg? vagy van valami nagy hiányossága hozzá képest?

    - alternatíva ként még ryzen 3 2200g-s konfigot néztem külön videókártya nélkül,
    de ahogy levettem saját magam ha nincs egy régi amd proci kéznél nem tudom elvégezni a bios update-et
    és én szeretném összerakni a gépet, nem szeretnék felárat fizetni, meg talán egy 1030 megbízhatobb teljesítményt nyújt. Ezzel kapcsolatban mik a vélemények? Melyik a jobb vagy ha a ryzen az megéri az összeszerelés felárát? Továbbá szintén ha igen alacsonyabb pl 2400mhz-es ram nagyon nem ajánlott? a magasabb órajelüek általába sokkal drágábbak nem tudom megéri-e.

    - májusig várható esetleg valami best buy alkatrész megjelenés ilyen kategóriába?

    Előre is köszi.

Új hozzászólás Aktív témák