Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila1007

    csendes tag

    Sziasztok!

    Gép vásárlás előtt állok és szeretnék kérni egy kis segítséget.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    - Játékra, és néha munkára(programozás)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - Semmilyennel.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - videókártya, processzor, alaplap, ram, táp, ház, hdd
    Ne kövezzetek meg, tervezek venni ssd-t csak most egyszerre sok lenne még ha csak tizen x ezer forint akkor is és 1 hónapig nem bírom ki 120 gb-os ssd-vel hdd nélkül.

    4. Mennyi a kereted rá?
    200k +/-10k

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    FullHD, HDMI csatlakozó

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    - Nem, nincs.

    Van már igazából elképzelésem milyet szeretnék a korábbi kommentek alapján, de szeretném kikérni a véleményeteket:
    - i5 6500 ~ 59k
    - hyperx fury 1x8gb ddr4 2133mhz ~ 13k - igen 1x8 GB-ot szeretnék mert a következő honapokba tervezek beszerezni még 1x8 GB-ot
    - FSP Hexa+ 400W ~ 12k
    - zalman z3 plus ~ 12k
    - WD blue ezex 1TB ~ 14k
    - alaplapnak ASRock H110M-HDS-t (~16k) gondoltam, de az asrock oldalán nem írja hogy "Supports Dual Channel DDR4 2133" úgy mint a B150M Pro4-nál pl és ez nem tudom jelent-e konkrétan érezhető teljesítmény különbséget 2 db ram modullal? Ha nem, és tényleg csak a csatlakozókba van különbség és ebbe is ugyan úgy tudok rakni 2x8gb ramot akkor ez is tökéletesen megfelelne nekem.
    - A videókártya a +/- 10k még nem sikerült döntenem gyári SAPPHIRE Radeon RX 470 4GB 62k-ért vagy SAPPHIRE Radeon RX 470 NITRO+ OC 4GB ~ 70k-ért (nemtudom megér-e egy kis plusz teljesítmény meg jobb hűtő +8k-t, ha hangos az pedig nem zavar igazából) vagy még a GIGABYTE GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 6GB-ot néztem ~85k-ért, gondolom a 1060 érné meg legjobban de még gondolkozok az árkategórián.

    Ez így 188k-211k videókártya függvényébe.

    -Másik kérdésem, láttam hogy mindenkinek szoktatok általába ajánlani processzor hűtőt is és nem értem a pontos okát. Egyszerűen csak azért mert hangos a gyári? Gondolom annyira rossz nem lehet a gyári hűtő hogy meghibásodást okozzon vagy hasonló.
    - Valamint mit gondoltok a táp elég a 470 oc + ssd-hez is?

    Előre is köszi!

  • Attila1007

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #115592 üzenetére

    Köszi a válaszod! a végleges ez lett:

    Alaplap: MSI B150M Mortar - 23k
    CPU: i5-6500 - 53k (hardver apron találtam csakmisster -nél)
    Ram: Kingston HyperX FURY 1x8GB DDR4 2133MHz - 13k (később beszerzek még egy ilyet)
    VGA: Sapphire Nitro+ RX 480 4Gb - 72k
    HDD: WD blue ezex 1TB 14k
    SSD: Később
    Ház: zalman z3 plus -12k
    Táp: FSP Hexa+ 500W - 15k

    szumma 202k

    [ Szerkesztve ]

  • Attila1007

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy rokon srácnak rakok össze egy nagyon budget pc-t,
    amin nem gond hogy ha nem mennek a legújabb játékok ha a régebbieket azért elviszi.
    Csak májusban esedékes a vásárlás, de gondoltam megkérdezem most hogy jó lesz-e
    és addig ami akciós lesz közbe megveszem.

    1. játékra, filmezésre, netezésre
    2. nincs semmilyen alkatrész
    3. komplett gép (monitor egér bill van)
    4. max 100k de minnél kevesebb annál jobb
    5. egy lg flatron e2242c-bn monitor van elvileg fullhd a felbontása,
    de szerintem csak 1680-ba vagy 1600-ba volt használva, de a játékok szerintem még
    1366-ba is jók lesznek ennyi pénzért, viszont sajnos csak vga csatlakozó van rajta
    ezzel kapcsolatba kérdés:

    - elég egy párszáz forintos vga dvi átalakító és probléma megoldva? van van valami
    rejtett buktató?

    Ezt raktam össze a forum böngészése után:
    G4560 (mivel tervezek videókártyát gondolom felesleges a g4600) ~ 15k
    Palit 1030 2gb ~22k
    FSP hexa+ 400w ~12k
    wd blue ezex 1tb ~12k
    ASRock H110M-HDV R3.0 ~15k
    zalman zm-t4 ~7k
    crucial 4gb 2400mhz ~12k

    Később majd ssd meg +4gb ram. Ez így kb 95k.

    További kérdéseim:

    - ezt az alaplapot szoktátok általába ajánlani, ez mivel jobb mint pl MSI H110M PRO-D
    ez kb 3k-val olcsóbb, most a csatlakozókat nem néztem mi a különbség de van minőségben vagy
    megbízhatóságban különbésg? vagy van valami nagy hiányossága hozzá képest?

    - alternatíva ként még ryzen 3 2200g-s konfigot néztem külön videókártya nélkül,
    de ahogy levettem saját magam ha nincs egy régi amd proci kéznél nem tudom elvégezni a bios update-et
    és én szeretném összerakni a gépet, nem szeretnék felárat fizetni, meg talán egy 1030 megbízhatobb teljesítményt nyújt. Ezzel kapcsolatban mik a vélemények? Melyik a jobb vagy ha a ryzen az megéri az összeszerelés felárát? Továbbá szintén ha igen alacsonyabb pl 2400mhz-es ram nagyon nem ajánlott? a magasabb órajelüek általába sokkal drágábbak nem tudom megéri-e.

    - májusig várható esetleg valami best buy alkatrész megjelenés ilyen kategóriába?

    Előre is köszi.

  • Attila1007

    csendes tag

    válasz palfitom #129951 üzenetére

    Köszi a választ mindenkinek.

    Ha a Ryzen-es alternatíva mellett döntök, akkor gondolom erősen ajánlott lenne egyből ram-ból kit-et venni,
    mivel ha jól tudom nincs külön vram-ja és dual chanel elég sokat dob a sebességen.
    2*2gb-ot feleslegesen nem vennék meg 2*4gb meg lehet sok lenne árban, plusz legalább 2666mhz-es kellene
    de szoktam látni hogy 3000-3200asokat is szoktatok ajánlani ami szintén dob az áron.
    Még átgondolom, de vajon 1*4gb 2666-al is el lehet lenni egy ideig egy ryzen 2200g mellett?
    Vagy inkább próbáljak nézni használtan valami 2*4gb kit-et?

    Plusz ha nem gond még egy kérdés, MSI A320M PRO-VD PLUS-t láttam ajánlásképpen
    olcsóbb ryzen-ekhez, van ennek különösebb oka? (Az előbbi r3.0-s indok telesen valid, hasonlóra gondolok)
    Vagy esetleg jó egy GIGABYTE GA-A320M-S2H is? Mind a kettőn van vga csatlakozó alapból ami nekem
    pluszba jó lenne. Igaz csak kb 2k-val olcsóbb de ilyen konfignál minden ezres számít.

  • Attila1007

    csendes tag

    Sziasztok!

    (Bocsi ha kicsit off.) Bolti bios frissítéssel mik a tapasztalatok? Első sorban milyen üzletekbe van rá lehetőség,
    másodsorban mennyibe kerül, vagy ha ingyenes mit kell venni ahhoz hogy ingyenes legyen? (procit is ott kell venni pl vagy csak alaplapot vagy esetleg komplett gépet) Hogy lehet jelezni, pl megjegyzésben és már úgy veszem át vagy átvételkor?

    Előszre is köszi!

  • Attila1007

    csendes tag

    Sziasztok,
    kb egy hónapja kérdezhettem azóta eljött a gépvásárlás időpontja. Nem saját részre szeretnék összerakni egy budget pc-t amin nembaj ha nem mennek (túl jól) a legújabb játékok.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    - játékra főleg, netezésre
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - van egy régi gépből származó merevlemez (samsung hd161hj), dvd író (lg gh22ns30)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - ház, táp, ram, cpu, alaplap
    4. Mennyi a kereted rá?
    - 80k-90k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    - elvileg fullhd a natív felbontás de 900p-n van használva(lg flatron e2242c-bn), csak vga csatlakozó van
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    - nope

    Szóval az alábbi gépet raktam össze:
    AMD Ryzen 3 2200G - 27590
    Chieftec ECO 400W Bronze - 9900
    MSI A320M PRO-VD PLUS Alaplap - 16950
    Zalman ZM-T4 - 6780
    G.SKILL Aegis 8GB (2x4GB) DDR4 2400Mhz F4-2400C15D-8GIS - 26490
    Bios update a compkerben - 2000

    ez így összesen 89710.

    Ne kövezzetek meg de az van a tervbe hogy a régi hdd lesz használva 1-2 hónapig (tudom lassú lesz meg elég kevés a 160 giga de "használható"), utánna egy wd ezex 1tb, (már így ketté oszlana a terhelés szerintem kicsit) és utána pedig ki lenne cserélve a régi hdd ssd-re. Gondoltam rá hogy g4600-at veszek vga nélkül egy ideig (annak az igpu-ján is elfut a cs:go ami pont elég lenne egyenlőre) de meggyőztetek múltkor hogy az hosszútávon nem éri meg annyira és ebbe a konfigba meg nem is muszáj vga-t venni.

    Ramot nem láttam gyorsabbat és kompatibilist értelmes áron.

    Hardveraprón nézegettem a házakat/tápokat/ram-okat, házat láttam egy Cooler Master Elite 342 2,5k-ért az lehet megérné. Használt tápokat nemtudom mennyire érdemes venni de nem találtam szimpatikusat, meg most épp kompatibilis ramot se.

    Szóval kérdéseim:
    - Van-e esetleg olcsóbb ajánlott alaplap vagy ebből ne engedjek? (vga csatlakozó kell mindenképp)
    - Jó lesz-e így egyenlőre amit összeállítottam?
    - Használt táp/ház vásárlásról mit gondoltok?
    - Kompatibilitási listát mennyire kell halálosan komolyan venni itt arra gondolok pl nincs a listán a
    AX4U2400W4G16-DRZ de rajta van a
    AX4U2400W8G16-DRD akkor is fenn áll az esély hogy nem kompatibilis a lappal?

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Attila1007

    csendes tag

    válasz Jostee #131221 üzenetére

    g4600 - 18360
    Chieftec ECO 400W Bronze - 9900
    ASRock H110M-HDV R3.0 - 13940
    Zalman ZM-T4 - 6780
    valami ram 2*4gb 2400 mhz 26000

    ez így lenne 75000, csak ebbe "sürgősen" (pár hónapon belül) kellene egy vga,
    de előtte még merevlemez, meg ssd se ártana így összességébe többe lenne és csak 2 magos configom van.

  • Attila1007

    csendes tag

    válasz Feriboy2 #131219 üzenetére

    Köszi mindenkinek a választ!

    Az alaplapot még átgondolom, de mivel elég olcsónak számít a B350-esek között nincs rá esély hogy kb semennyit nem fogok tudni tuningolni mert nem bírja az alaplap vagy akármi?

    Ha aprón találok 30 alatt 3000/3200-as ramot kompatibiliset akkor az olyan lesz, ha nem
    akkor marad amit írtam (úgy láttam videókba hogy kb 15% pluszt jelentene ami tudom elég sok, de így se lenne rossz szerintem).

    Összerakom a gépet ezzel az ős vinyóval és ha a használhatatlan szinthez lesz közeli akkor majd nézek bele egyből egy hdd-t (több tárhely fontosabb mint az ssd én is el voltam ssd nélkül fél évig új géppel).

    Továbbá még a két kérdésem fenn áll ha esetleg valaki megtudná válaszolni:

    - Kompatibilitási listát mennyire kell halálosan komolyan venni itt arra gondolok pl nincs a listán a
    AX4U2400W4G16-DRZ de rajta van a
    AX4U2400W8G16-DRD akkor is fenn áll az esély hogy nem kompatibilis a lappal?

    - Használt táp vásárlásról mik a vélemények? Csak garisat? vagy egy jó fajta több éves lehet megérné?
    pl láttam FSP Hexa 500W (nem plus) 6k-ért, az jónak tűnik, bár nemtudom mi a különbség a plus meg nem plus között.

  • Attila1007

    csendes tag

    válasz Feriboy2 #131226 üzenetére

    Alsó tápos a ház meg a többi is amit néztem viszont Micro ATX méretű, akkor elég lenne?
    Vagy max nem lenne túl szép a kábel management?

  • Attila1007

    csendes tag

    válasz Attila1007 #131216 üzenetére

    Sziasztok,

    végül ez lesz csak egy áment kérek valakitől és rendelem.

    AMD Ryzen 3 2200G - 27590
    MSI B350M PRO-VD PLUS Alaplap - 19160
    G.SKILL Ripjaws 8GB (2x4GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-8GRK - 31700
    Zalman ZM-T4 (használt) - 2000
    FSP Hexa+ 400W (használt, már nálam van) - 5000
    bios update compkerbe - 2000
    (hdd régi használt már van - 0 (majd nemsokára le lesz cserélve))
    (ssd később)

    Így 87450.

    Ram-ból a support listán[1] csak a 4*4-es kiszerelés van (F4-3200C16Q-16GRKD) de úgy látom hogy csak annyiban különbözik hogy ez 2*4 meg nincs plusz venti hozzá.

    Előre is köszi!

    [1]: https://www.msi.com/Motherboard/support/B350M-PRO-VD-PLUS#support-mem-12

Új hozzászólás Aktív témák