Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.gyula1983

    tag

    válasz phanze #102078 üzenetére

    Ahogy Driftking is írta, nem túl jó a skálázódás, ha több kártyát használsz.

    R9 390X crossfire rendszert néztem, aminél 1080P-ben volt 53% átlag, ugyanazokkal a játékokkal 1440P-ben 68% átlag és 2160P-ben 76% átlag teljesítmény növekedés. Ezeken a kártyákon 8gb vram van, ami CFX rendszernél nem adódik össze (van kivétel), csak a számítási teljesítmény növekszik. - Ebből az látszik, hogy a magasabb felbontás jó hatással van a CFX-re. Viszont a magasabb felbontáshoz meg több vram kell, nem 3gb. A te kártyád régi felépítésű, csak 3gb vram-os (nem adódik össze). Az meg már 1db GTX-970-nek is kevés tud lenni. A fogyasztásához mérten pedig jól szellőző házra van szükség, erős táppal. (nem a ráírt W a lényeg, hanem hogy 12V ágon mit tud, azt nézd a matricán)

    Szerintem ha veszel egy fullHD AH-IPS paneles 24 collos monitort (van már 43E körül), az elég lesz minden célodra. (Ez a 4K drága és lehet a VR szemüvegeké a jövő)

    Sokkal jobban járnál VGA téren egy R9 390 8gb kártyával, CFX az nem a te kereted, sem a 4K, legalábbis abból amit írtál. Az nagyon keveseket érdekel csak egyelőre.

    Az FX procikat meg felejtsd el, ha játszani szeretnél. Arra INTEL való, ha tetszik, ha nem. [link] - Van itt néhány játék, elemezd.

    Én ezt ajánlanám neked

    HÁZ Gembird CCC-GJ-002 - 13E (+2db Arctic F12 PWM venti, 1db alulra, 1 hátra)
    TÁP Chieftec CPS-500S - 16E
    MBO Asrock B150M Pro4 - 24E
    CPU i5-6500 - 63E
    RAM 2x4gb 2133 ddr4 hyperx - 17E
    HDD WD ezex Blue 1Tb - 14E
    VGA Sapphire Nitro R8 380 8gb - 112E

Új hozzászólás Aktív témák