Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.gyula1983

    tag

    válasz picimitch #101548 üzenetére

    A gyorsabb memoriat csak arra alkalmas lapban tudod oc modban futtatni, egyebkent 1600on fog futni az 1866 is. Azt vedd amelyik olcsobb.

    Dvi-vga atalakito van. Gtx 960 2gb nem ajanlott, 4gb meg 70felett van, annyiert az se. Itt linkeltem teszteket nezd meg es valassz. #101521

    6. Generaciosat irtam 2tb vinyoval, 227E-ert. 4460 konfiggal foghatsz 22ezret, de azzal meg nem vagy előrebb vga ügyben. Gtx970 105E gainward phoenix.

    Wd green adattarolos vinyo nem telepitős. Ha arra kell akkor wd blue, de az max. 1tb 14E.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz b.gyula1983 #101549 üzenetére

    Igen, ezért is írtam. Ebben az esetben látnod kellene a microstuttereket, ha a piros vonalat követed. (Witchernél nincs, mert ott elég a 2GB VRAM, de pl. AC Unity-nél elég gáz és a Far Cry 4-nél is. Nem beszélve arról, hogy ez egyre gyakoribb lesz az új játékoknál valószínűleg) Hogy a kérdésedre is válaszoljak, valószínűleg egyiket sem, inkább spórolnék egy 4GB-os kártyára. És valójában most is ezt teszem éppen.
    Ráadásul a teszt írott szöveges változatában külön írnak is erről, szóval nem vagyok biztos benne, hogy valóban elolvastad. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz b.gyula1983 #101549 üzenetére

    Egyébként most, hogy végigolvastam: Abban a tesztben, amit annak bizonyítására linkeltél be, hogy az r9 380 jobb, mint az r9 280, gyakorlatilag kifejezetten arról írnak, hogy érdemesebb az r9 280-at választani a 3GB VRAM miatt, annak ellenére, hogy pár fps-sel kevesebbet tud a játékokban, mivel stutter nincs a 3GB miatt. :)

    [ Szerkesztve ]

  • IMDD42

    újonc

    Sziasztok!

    Szeretném, ha véleményeznétek a konfigomat, max. határ 150K
    80% - LOL, 10% - új játékok kipróbálása, 10% - youtube, net, stb...
    Nem vágyom max felbontásra, FPS -re, elég ha eldöcögnek az új játékok, a LOL fusson.
    Árak ipon -ról:

    ASROCK H81M-HDS 14.257 Ft
    INTEL Core i3-4170 3.70GHz 1150 BOX 35.099 Ft
    HyperX 8GB FURY DDR3 1600MHz CL10 HX316C10FB/8 13.150 Ft
    GIGABYTE GV-N75TWF2OC-4GI GTX750Ti 4GB GDDR5 OC PCIE 44.953 Ft
    WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 14.991 Ft
    SAMSUNG SH-224FB/BEBE Fekete OEM 4.458 Ft
    LOGIC A34 7.582 Ft
    CORSAIR Builder Series CX430W 15.403 Ft
    Összesen: 149.892 Ft

  • membrandj

    nagyúr

    válasz IMDD42 #101554 üzenetére

    Ház low-end. Netezős gépnek való.
    Cm n200 vagy n300 minmum.
    fsp hexa+ 400W elég.
    DVD írót vedd ki és akkor beleférsz 150-be.

    750 TI 4GB értelmetlen. Nem használja ki a kártya. 2GB legyen ~ 39k.
    i3-4170 refesh proci már. Ha régi biossal kapod és otthon szerelnéd magad, akkor szívás, mert nem fog menni. Ha bolttal szerelteted, akkor írj nekik,hogy frissítsék a biosát, ha szükséges.
    Ha magad: i3-4130.

    [ Szerkesztve ]

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • Lámafans

    aktív tag

    válasz IMDD42 #101554 üzenetére

    Alaplap:
    Gigabyte H81M-S2H 15k
    Proci:
    Intel Core i3-4170 33k
    Ram:
    Kingston 8GB DDR3 1600MHz HyperX Fury 12k
    Hdd:
    Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX 14k
    Ssd:
    nincs
    Táp:
    Thermaltake 530W Hamburg --15k
    Ház:
    Cm n200 11k
    Vga:
    GTX950 2GB -50k
    150k
    Ha felette lenne(mert nem követem napi szinten a árakat, iphon drága) akkor :
    i3 4130+Asus H81M-K 13k
    Dvd olvasó nem szükséges 2016-ban.

    Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz kwzatz #101553 üzenetére

    Az elejében írnak arról, hogy a 285-nél a 280 stabilabb teljesítményt nyújtott pár játékban. Utána meg azt, hogy a 380 2gb vs 280 3gb vs gtx960 közül a legkevesebb "dropped frames" az r9 380 2gb-al volt.

    Bevallom nem olvastam a tesztet csak a számokat néztem, tehát ezt a mikro szaggatás részt nem néztem.

    1. R9 280 3gb ha jól tudom kifutott.
    2. R9 380 2gb jelenleg 60E, 4gb 70E+. Én továbbra is azt mondom, hogy minden fullHD alatti felbontásra elég a 2gb (amit gondolom te sem vitatsz), fullHD-n kifogyhat belőle, oké. Na de akkor mi a gond? Lejjebb veszek a beállításon és akkor lesz 40 helyett 60 fps-em. Utóbbi sokkal inkább kell a jó játékélményhez, nem (és a mikro szaggatás is megszűnik)? Inkább legyen high/60fps mint ultra/40.

    65E-ért nem kérdés, hogy a 4gb-ot, ha valaki fullHD-n akar játszani. 70E+ nem adnék érte, mert már nem jó ér/érték. Sőt, akkor ha megnézzük a GTX970 kártyát, írtad, hogy a linkelt írásodban erről írnak a GTX970 kapcsán, de attól még elfogadnád.
    Én nem olvastam még GTX970 kártyánál olyat a kommenteknél, hogy "élvezhetetlen" lenne a játék emiatt.

    Vannak az átlag felhasználók, akik átlagos igényekkel rendelkeznek (mint én). Aztán vannak azok, akik egy-egy résznél az átlag szerint egyes témákban túlzásokba esnek. Pl. egyik ismerősöm közel 1 milliós hangrendszert épített magának, mert hogy az mennyivel szebben szól mint egy 60E-s házimozi. (Nem hangosabban, hanem szebben). Ha őt kérdezed, akkor azt fogja mondani, hogy a 60E-s hangcucc szar és nem ajánlja, rakj félre és vedd meg a jobbat. Hát kiröhögöd, nem?
    Monitornál pl. nekem van 2db TN paneles 170/160 fokos betekintéssel és van egy AH-IPS is. A két nagyobb 23,6", a kisebb TN már csak tartalék, 19" 4:3 képarányú. Na most ha 40E-ért kell monitort venni, én a 23,6" 170/160as TN-t ajánlom, míg más pl. a 21,5" IPS panelest. 50E-ért én is az IPS panelest vettem. De még egyszer nem venném meg, mert én nem érzek semmi pluszt, mint átlag felhasználó. (persze vannak ezek a 70/60 fokos betekintési szögű TN monitorok, olyat nem láttam, lehet az tényleg szar). Én netezek, filmezek, játszok rajta és nem mondanám meg látatlanban, hogy most épp melyik monitort használom. Szóval én 40E-ért a nagyobbat venném, míg más az IPS panelest, holott lehet ha elé tennénk mindkettőt akkor inkább kéne a nagyobb neki. De ez is saját tapasztalat, nem vitának szánom.
    Vagy a háznál pl. ott van a Raijintek Arcadia, 8E pcx-en. El nem tudom képzelni, mi a fene baja van azzal bárkinek is. Tud mindent, amit ma egy háznak min. tudnia kell, ATX lapot fogad. Olcsóbban csak a Zalman ZM-T4 meg társai vannak, mATX lapot fogad, 7E körül. Én beépítettem egy Asus P5Q Pro lapot X5460 procival (@3,8Ghz), arctic freezer 7 pro rev 2 hűtőve, 4x1gb 1066 rammal, 120gb hyperx 3k ssd-vel és Samsung 320gb vinyóval, ctg-500 táppal, gtx7501gb kártyával. Gyárin kívül tettem előre is egy db 12cm ventit (na ez az egyetlen gondom vele, hogy a beszívott levegőben lévő finom por meglátszik az előlapon kör alakban). Összeraktam, stabil érzés kézben fogva (elején mikor megemeltem nem gondoltam hogy stabil lesz mert tök könnyű), nem rezonál semmi, kábelmenedzsment kicsit szűkös volt de használható, nagyon jó a hűtése és halk is. És akkor valaki azt írja mikor ajánlottam, hogy ipari hulladék ne ajánlgassam már senkinek. Na most akkor erre mit mondjak? Hogy igazad van, majd cserélem én is? Én bátran ajánlom közepesen melegedő gamer konfig alá (i5+r9 380-ig), hogy minél olcsóbb legyen.

    Szóval visszatérve, minden az ár függvénye. Egy GTX950 50ért jó választás, 55-ért már nem, akkor R9 380 2gb legyen 60ért, ami meg 65E-ért nem lenne jó választás, akkor már inkább a 4gb verzió 70E-ért. 70E és 105E között meg nincs értelmes VGA. Az R9 380X nem tömte be a piaci rést, ahogy sok cikkben írták. GTX970-től még elég messze van teljesítményben árban meg elég közel. Azért a kártyáért adnék max. 75E-t.

    Köszi az építő szándékú írásod.

    [ Szerkesztve ]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz IMDD42 #101554 üzenetére

    Raijintek Arcadia fehér - 8E
    Super Flower 350W - 12E
    Asrock H81M-HDS R2.0 - 13E
    i5-4460 - 52E
    2x4gb 1600 crucial ballistix 1600 - 13E
    WD blue 1Tb - 14E
    MSI GTX750Ti 2gb - 38E

    Ez pont 150E pcx-en. A lap kezdetektől ismeri a procit.

    Raijintek Arcadia fehér - 8E
    Super Flower 350W - 12E
    Gigabyte B85M-D3H - 19E
    i3-4170 - 34E
    2x4gb 1600 crucial ballistix 1600 - 13E
    WD blue 1Tb - 14E
    Gigabyte GTX950 2gb OC (1 ventis) - 50E

    Ez is 150E pcx-en, de minőségibb alaplap és gyorsabb VGA. Viszont ez az i3 is elég ehhez és a lap kezdetektől ismeri a procit.

    Én a helyedben a 2.-at venném, jobb a játékos teljesítmény.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz juve600 #101558 üzenetére

    Ez aztán az érv :) Grat! Ha priviben kifejtenéd bővebben, szívesen válaszolok :)

    [link]

    Az emberek fele 90 és 110 között van. 29% 90 alatt. Szóval a maradék 21%, vagy mondjuk inkább úgy, hogy 10ből 2 ember van az átlag felett.
    Szóval nem biztos, hogy amit a legtöbben mondanak vagy kiabálnak fejüket a falba verve, az az igaz :D Egyetértesz? Hova tennéd magad a listában?

    De úgy is mondhatnám, hogy minél magasabb ez a szám, annál többet látsz a világból. Mintha napellenzőt viselnénk, kinek szűkebb kinek tágabb. Ez a gépösszerakás egy kis kihívás, hogy adott összegből keresni az optimálisát, sok szempontot figyelembe véve.

    De azt is tudni kell, hogy mindenki szívesen oszt tanácsot, még fent a legszegényebbek is. És minél "tágasabb" a napellenződ, annál jobban átlátod a dolgokat, már nem csak lokálisan, hanem globálisan szemlélve a dolgokat egyre több részletre odafigyelve közben. :)

    [ Szerkesztve ]

  • juve600

    nagyúr

    válasz b.gyula1983 #101560 üzenetére

    nagyon sok olyat irsz ami nem fedi a valóságot
    sztem hanyagold itt az ajánlásaidat,mindenki jobban jár :R

  • b.gyula1983

    tag

    válasz juve600 #101561 üzenetére

    Mint írtam ha kifejtenéd priviben szívesen elmagyarázom, ha nem érted, bár szerintem elég részletesen írtam.

    Csak a legutóbbit konfigot nézve, írt egyet Membrandt, egyet Lámafans, 2őt meg én, másodikat ajánlva. Úgy mégis ha megmondanád, hol rosszabb az enyém, károsabb, amivel mindenki jobban járna örülnék! Küldök érte egy sört!

    Az érvek nélküli megbélyegzés csak felesleges szószaporítás, azt meg nem gondolom, hogy annyival felettem állnál értelmi képességekben, hogy vitára alkalmatlannak tarts.

  • mettyuz

    tag

    Sziasztok!

    Jó egy éve kértem tőletek tanácsot konfig építés miatt, amit végül nem tudtam megvenni.
    Azóta annyi változott, hogy vettem egy monitort, így arra nincs már szükségem.

    A kérdések:

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játszani leginkább (Fallout 4, Dota 2, HoTS, Witcher 3, Just Cuse 3, nem kell "ultra", elég a high élsimítás nélkül), filmet nézni van TV, dolgozni laptopról szoktam

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Full HD Ips monitor - Dell P2214H, egér billentyűzet van

    3, Komplett gépre

    4, Amennyi kell, ~200.000 forint +/-10-15%, operációs rendszer nélkül, azt úgyis meg fogom venni

    5, Full HD-ban tervezek játszani, és nem szeretnék rá komolyabban költeni a következő 2-3 évben,ha feltétlen nem muszáj-vga csere azért belefér

    Egy kérésem van: Ha lehet, akkor legyen szép a ház. Szeretem az egyszerű, masszív, nem csilivili dolgokat. Amit eddig nézegettem házak:
    Zalman R1
    Corsair 200R
    ezek tetszenek is kinézetre. Sajnos asztalra kell feltennem, és nem szeretnék színesek világító gamer házat.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

  • b.gyula1983

    tag

    válasz mettyuz #101563 üzenetére

    Tetszik a mottód :)

    Szerintem ennél a keretnél maradjon az olcsóbb ház.

    Zalman R1 - 13E
    Chieftec CPS 500S - 16E
    Gigabyte B85M-D3H - 19E
    i5-4460 - 52E
    2x4gb hyperx 1866 - 13E
    wd ezex blue 1Tb - 14E
    Gainward GTX970 4gb - 104E

    Ez 231E pcx-en. (max. kereted, ami 200+15% volt). Ha így belefér, akkor így vedd. Ha nem, írok másikat. SSD amúgy kell rendszernek? (az +15E 120gb hyperx fury)

  • KüLÖNc

    tag

    Sziasztok!

    Édesanyámnak vennék egy gépet, irodai felhasználásra, böngészésre és hd videók lejátszására. Eddig így néz ki a dolog:

    Alaplap: ASROCK H81M-HDS R2.0 [link]
    Processzor: INTEL Pentium G3420 3.20GHz 1150 [link]
    Memória: CORSAIR 4GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CMZ4GX3M2A1600C9B [link]
    Ház: COOLERMASTER N200 fekete [link]
    Táp: SUPER-FLOWER Bronze 350W (SF-350P14HE) [link]

    Monitor, beviteli perifériák és merevlemez adottak. Kérdésem az lenne, hogy minden rendben lenne ezzel a konfiggal, vagy változtatnátok valamin?

    Előre is köszi a segítséget!

    Különc

  • kwzatz

    őstag

    válasz b.gyula1983 #101557 üzenetére

    "Én továbbra is azt mondom, hogy minden fullHD alatti felbontásra elég a 2gb (amit gondolom te sem vitatsz), fullHD-n kifogyhat belőle, oké. Na de akkor mi a gond? Lejjebb veszek a beállításon és akkor lesz 40 helyett 60 fps-em."

    Ha már van egy FHD monitorunk, akkor csak szeretnénk FHD-n játszani, nem? Én legalábbis így vagyok vele. Ráadásul az a rossz a kevés VRAM-mal, hogy pont a textúra minőségét kell miatta lejjebb venni, aminek az egyik legnagyobb hatása van a látványra szvsz. Hiába van olyan kártyád, hogy simán bírná a magas beállításokat 60 fps-sel is akár, ha pont a textúráknál kell kompromisszumot kötni, ami rányomja a bélyegét a vizuális élményre. Bevallom, nekem is ez okoz gondot, még mindig nem tudom, milyen kártyát vegyek, pont a fentebb említett problémák miatt, valamint az általad ár/érték arány kapcsán leírtak miatt. Szerintem is sok a 70+ egy 4GB-os 380-ért, de 2GB-osat meg már nem akarok venni. (annak ellenére, hogy tesóm gépén egy R9 270-nel számomra eddig kb. minden élvezhetőnek bizonyult egyelőre)

    A monitor kérdése: Membrandj ajánlásának hála vettünk egy LG 22MP55HQ monitort még év elején 32k környékén, ami szerintem az egyik legjobb vétel volt, amit valaha elkövettünk, úgyhogy ezúton is köszönöm még egyszer. Van itthon egy Samsung TN paneles monitor is, amit ha önmagában nézünk, szép képe van, abszolút elviselhető, de ha összehasonlítom az előbb említett monitorral, akkor jelentős a különbség. Épp ezért én már csak ilyen IPS-t kerestem kb. 2-3 hónapja (sajnos nem nagyon van már sehol), mikor elromlott a monitorom, és sikerült a közelben, használtan venni 28-ért 2,5 év garanciával, gyakorlatilag tökéletes állapotban. Szóval azóta én is csak IPS-t ajánlanék például (mint ahogy tettem is, és meg is köszönték).

    Az IQ kérdése azért nem korrelál annyira egyértelműen a számítógép ajánlásának kérdésével, annak ellenére, hogy a 3%-ban vagyok (kicsúsztam a 0,2%-ból az utóbbi években), nem kezdenék itt el ajánlgatni, mert nem foglalkozok annyit a témával, hogy merjem vállalni az esetleges negatív következményeket. :D Nekem is van olyan dolog, amivel nem értek egyet (pl. én már nem ajánlanék 750Ti-t kb. senkinek, hanem inkább azt mondanám, hogy valahogy +10-12k-t préseljen ki magából egy 950-ért legalább), de a legtöbb itteni ajánlás (legalább 95%-uk) elég jól megalapozott, tesztekre, tapasztalatokra épül.

    Én is megfigyeltem, hogy sokszor kialakul olyan vélemény valamiről, hogy mennyire rossz, miközben a valóságban nem feltétlenül van így, igaz lehet ez az általad ajánlott Raijintek házra is, de én sem biztos, hogy vállalnám a bizonytalanságot, miközben tudom, hogy 12-13k-ért a CM N300 egy atombiztos, jól szellőző, nem porosodó, könnyen szerelhető ház. (ezt a tapasztalatot szintén Membrandj-nek köszönhetem)

    Egy közösség szokásain (mert hát ez is egy kis közösség itt a topicban) pedig külsősként rettentő nehéz változtatni (főleg úgy, hogy "megtámadod" a topikvezér számtech-alfahímet :DD ), még akkor is, ha megalapozott érvekkel ugrasz a tömeg közepére. Ez a kialakult társadalmi szokások, valamint evolúciós okok eredménye, szóval alapból nagyon nehéz dolgod van. :)) Tehát ez szerintem csak ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz KüLÖNc #101565 üzenetére

    Raijijntek Arcadia fehér - 8,4E
    Super Flower 350W - 12,3E
    Asrock H81M-HDS R2.0 - 13E
    G1840 - 10,2E ***
    4gb 1866 hyperx 6,1E.
    120gb SSD hyperx fury - 15E

    Ez 65E PCX-en. Ha internetes videókra kell, még HDD sem kell mellé. 2x4gb majdnem annyiba kerül mint a 2x2gb, akkor inkább azt, lehet hogy erre a célra sok, de úgy megvan a dual channel is, régi játékokhoz jól jöhet (bár az nem volt szempont). 2x4gb rammal +6,5E, azaz 71,5E.

    *** Az a Pentium +1mb cash és +400Mhz órajel illetve 1333 helyett 1600 memória vezérlő. Na ebből kb. semmit nem fogsz észlelni. Előrelépés i3 lenne, de az 30-33E körül megy és nem hinném hogy ilyen célra ez kell. Az SSD miatt viszont jelentősen gyorsabb lesz a gép.

    De ilyen célra akár laptop is szóba jöhet, nekem ilyen van, most 83E, broadwell procival.

    [link]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz kwzatz #101566 üzenetére

    Na először akkor had emeljem ki, hogy volt itt olyan, akinek fullHD alatti volt a monitorjának a felbontása és úgy kérte a konfigot, pl. 1680x1050. Neki egyértelműen a 2gb 380as, a keretébe az fért bele. Inkább mint az i3 és a 4gb verzió. Vagy fullHD alatt már nem lehet játszani, mert csúnya?
    FullHD-ra ha egyszer a keret x összeg, hiába ajánlod a másikat x+12E-ért, ha nem fér bele. De inkább ajánlom a 380gb-ot fullHD-ra mint a 270X-et, ami lehet belefér a 2gb-ba de sokkal gyengébb, vagy az a baj hogy erős a GPU? Vedd vissza az órajelét :). A játékélmény kinek mi. Lehet neked ultra és 40 fps elég, másnak kell a 60, high is jó és vram is elég. De még mindig kérdezem, mekkora gondot jelent ez egy átlag felhasználónak, hogy mondjuk a GTX970 a kevés vram miatt néha mikroszaggat? Egyáltalán észreveszi-e? Te linkelted az írást. Akkor ne legyen ajánlott a GTX970, csak az R9 390 8gb?
    Ha 200E a keret és 60E-s VGA fér bele, akkor R9 380 2gb mindegy hogy 4k a monitora vagy milyen, ez fér bele. Ha 210E és fullHD akkor legyen a 4gb. Mindegy hogy nvidia vagy amd.
    De én azt mondom, hogy ezek a VGA-k nem olyan erősek, hogy ultra-n nyomulj vele fullHD-n, ahol a vram miatt néha mikroszaggathat, amit lehet észre sem veszel.
    De ha mutatsz nekem egy fórumot, ahol az R9 380 2gb vagy a GTX970 3,5 gb TULAJok panaszkodnak a mikroszaggatás miatt, örülnék :).
    Mert ez eddig úgy tűnik, hogy a "zöldbab leves az nem finom, ne edd meg".

    Monitor annyiért jó volt, most asszem 40E. Ugyanannyiért van 23,6TN is. Lehet te nagy különbségeket veszel észre a képen, én nem, pedig mind a kettő van 23,6-osba. :) És itt sem az a kérdés, hogy melyik a jobb technológia. A TN 40E 23,6-ba, az IPS 50E. A kérdés, nyújt-e annyit átlag felhasználásra (szerintem egyáltalán nem), hogy a cipőkanállal mért konfigunkba belezsúfoljuk? Minden a kereten múlik. Drágább konfigba én se ajánlok TN-t, akkor már miért ne a drágább, de akkor már jobb táp/alaplap stb. is bejön a képbe. (egyébként ha egy normális 170/160as TN panelt állítanék egy legolcsóbb IPS mellé és elindítanék neked egy játékot, azért megnézném, meg tudnád e mondani, melyik melyik :) Egyik kolléga váltig állította, hogy az alkoholmentes sört ő nem bírja meginni és bizony ő 100 közül is kiszúrja, mert nem "bizseregteti" a gyomrát. Teszteltük. 5 különböző alkoholmentes sört választottunk ki, míg neki azt mondtuk, hogy 4+1 alkoholos. Végig kóstolta, majd választott és az alkoholos sör doboza mellé tette. Mi meg mondtuk neki, ez nem semmi, eltalálta. Aztán szépen megittuk a söröket, majd megmutattuk neki az alkoholmentes sört, amit valójában ivott. Erről ennyit)

    Az IQ kérdése nagyon is számít, hiszen sok a változó és a tényező, amit figyelembe kell venni. Egyszerűen az élet minden területén használod. Bármiről legyen szó. Az enyém 128 és 132 között volt a tesztekben általában, a mensa-s tesztben 125+, de nem mentem el ott is megírni hivatalosan. Ha pesten laknék kíváncsi lennék azért pontosan mennyi és elmennék :).
    Na persze abban igazad van, hogy az IQ itt kevés, kell hozzá ismeret is.

    A 750Ti meg 37E-ért ugyanaz, mint a 950 50E-ért, ár/teljesítményben. Szóval ha arra van pénz, akkor a kissebbet is nyugodtan. Viszont egy R7 250 gddr5 25E, egy GTX7501gb 33E, akkor semmiképp se ajánlanám az elsőt, bár bármilyen APU-nál erősebb, de az ár/teljesítmény mutatója jelentősen rosszabb ezért rossz vétel.

    Mint elmondtam, nincs a házzal kapcsolatos bizonytalanság. Vagy elhiszed vagy nem amit tapasztaltam. Nem teszel előre ventit pluszban és kész, poros sem lesz az eleje :). (nemrég nézegettem autót, zafira b-t, automatát akartám. totalcaros teszt, lehúzták az automatát. Annak ellenére azt vettem. Hát utólag a fejemet a falba verném - mint itt az érvek nélküli kolléga - ha nem azzal vettem volna). Az N300 oldalsó két ventije által beszívott por (porszűrőn ami fennakadt) ugyanúgy meg kell látszódjon, mint a raijintek arcadián lévő első porszűrőn. Atombiztos, +5E-ért lehet jobb VGA-t kaptál volna vagy alaplapot, csak példaként. De ha az a ház tetszik, akkor persze hogy azt veszed, félretéve a logikát.

    Megalapozott ajánlás. Pl. a hamburg táp? 3 tesztet találtam a templom matricásról, mégis azt írták, hogy nem tudják ajánlani. Chieftec új tápjáról is már van 3 teszt, mindegyikben ajánlott. Plusz egy táp belseje ha változik, az ajánlás sem él tovább, amíg új teszt ezt meg nem alapozza. A hamburg 3x változott 2 év alatt, akkor az megbízható?
    Vagy a G3220 ajánlása 16E-ért milyen teszteken alapul, G1840 proci 10E árával szemben?

    Már bocs, de én nem megtámadtam, fordítva történt, amikor írtam a konfigot, hogy ezt vagy azt ne ajánljam senkinek. Én teszteket mutattam, hogy állításom alátámasszam és miért is jobb mint amit írtak.

    Bár állításod szerint az IQ-d kicsúszott a 0,2%-ból az utóbbi években, hacsak nem agysérülésed volt, ez nem fordulhat elő. Ugyanis a korral korrigálják az eredményt. Felnőtt korban ez már nem változik, hacsak nem 100as szög áll a fejedbe.
    Illetve bizonyos szint felett az ember kikapcsol bizonyos ösztönös dolgokat, mint pl. előítélet (mert az nem logikus), míg a te írásodból halványan süt. És úgy magyarázod a jó döntésed pl. az N300-al, hogy az Arcadia-t meg sem próbáltad. Bizony sokkal jobb az ár/értéke. És a szellőztethetősége sem rosszabb egyáltalán, itt a teszt, hogy ne a levegőbe beszéljek:

    [link]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz juve600 #101567 üzenetére

    Igen, megértem az érveket, de gyanítom, hogy amit Te fel tudsz fogni, azok a látható, megfogható dolgok.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz juve600 #101571 üzenetére

    Én nem írtam neked, te írtál rám (NEM off topikban, egyébként 0 érv nélkül csak bélyegeztél és az értelmi képességeimre tettél megjegyzést pl.: "remélem felfogja"), megkértelek hogy priviben nyugodtan fejtsd ki, mi az amit tévesen tudok, nem tetted. Innentől hanyagollak.
    Az off topik pedig be van kapcsolva az írásoknál, így akit nem érdekel, nem olvassa, azt hiszem ezért van.

  • kwzatz

    őstag

    válasz b.gyula1983 #101569 üzenetére

    GTX 970-es írást nem azért linkeltem, hogy azt bizonygassam, mennyire rossz a GTX 970, meg hogy mennyire kevés 4GB RAM, hanem azért, mert abban fejtegetik a frametime analysis jelentőségét. Lehet, hogy sok felhasználónak egyáltalán nem jelent gondot a 2GB VRAM és a micro stutter, legalábbis most. Aztán mondjuk 1-1,5 év múlva, amikor nem csak a játékok 10%-a, hanem mondjuk az 50-70%-a fog igényelni 2GB-nál több VRAM-ot, akkor már fog problémákat okozni, 4GB-os kártyával meg még vígan ellenne.

    A 750Ti nem ugyanaz, mint a 950 ár/teljesítményben, erről már írogattunk itt korábban, néhol 50%-ot is ráver, a 30% az alap kb. mindenhol.

    Az LG 22MP55HQ a legolcsóbb IPS monitor volt akkor. És látom a különbséget. :) Az alkoholmentes sör meg nem az ízkülönbség miatt értelmetlen. De még csak nem is a gyomorbizsergetés elmaradása miatt. :D

    "Bár állításod szerint az IQ-d kicsúszott a 0,2%-ból az utóbbi években, hacsak nem agysérülésed volt, ez nem fordulhat elő. Ugyanis a korral korrigálják az eredményt. Felnőtt korban ez már nem változik, hacsak nem 100as szög áll a fejedbe."
    Ez már nagyon off, de ne haragudj, ez hibás gondolatmenet. Gyakorlatilag azt állítod, hogy az IQ nem fejleszthető, és nem is romolhat. Az én esetemben még általános iskola vége felé volt egy 143-as eredményem, de akkor napi szinten foglalkoztam matematikai/logikai feladatokkal, jártam matekversenyekre, nem rossz eredményekkel, megyei 1., országos top 10, stb., míg az utóbbi években nem, így lassabb lettem valamennyivel. Ezáltal nyilván kevesebb feladatot tudok megoldani ugyanannyi idő alatt. Utoljára mikor mértem, 135 volt talán, de már ennek is vagy 3-4 éve. Persze ebben is van valószínűleg szórás is. Viszont ha 1 teljes hónapot rászánnék a "gyakorlásra", akkor egész biztosan nagyobb értéket kapnék, mintha csak úgy a következő órában kellene írnom egyet. Szerintem legalább kb. 10-es értékű szórás le-fel bármikor van benne. Nyilván akármennyire is küzdenék, nem lehetne mondjuk 160, vagy akármilyen másnapos, kimerült állapotban írnék, akkor sem nagyon lenne 120 alatt, de a pillanatnyi szellemi állapotod azért bizonyos mértékben egészen biztos, hogy változtatja az eredményt.

    Házat meg nem annyira próbálgat az ember, mivel évekre veszi, nem olyan, mint az, hogy megkóstolok egy olcsóbb kókuszos csokit, mert hátha az is finom. Én speciel a fekete házakat preferálom, a Raijintekből az már ugyanúgy 10k. De teszteket nézve nem vitatom, hogy jó ház, és olcsó konfigokhoz tökéletes lehet, főleg ha az embernek nincs gondja a fehérrel.

    Ha az ember teljesen kikapcsolja az előítéletét, elég sokszor kerülhet kellemetlen szituációba. Megnézném például, ahogy egy harlemi sikátorban este 10-kor kikapcsolod az előítéleted, amikor szembejön veled 3 alak a sötétben. Mert hát az nem logikus. :D Az előítélet egy rendkívül fontos reakció az ember (mint faj, mint egyén) túlélése szempontjából, szerintem a bölcsebbek magas IQ mellett sem kapcsolják csak úgy ki. :U Persze nem is viszik túlzásba. A korrekt előítélet szerintem pont a logikán alapul.

    [ Szerkesztve ]

  • tcsaba91

    újonc

    válasz Barthezz2 #1 üzenetére

    Sziasztok!

    Gépvásárlás előtt állok. Sajnos az elmúlt években nem követtem az IT fejlődését, úgyhogy kicsit lemaradtam. Tudnátok segíteni összeállítani egyet?

    1)
    Általános felhasználásra kellene a gép, néha napján egy kis játékkal.

    2)
    A jelenlegi gépen elavult a fejlesztéshez, úgyhogy egy teljesen új gépet szeretnék.

    3)
    Komplett számítógép, csak a monitort, billentyűzetet, egeret és a hangfalakat szeretném megtartani.

    4)
    A jelenlegi gépemet szeretném megtartani, az új gépre szánt keret maximum 120e Ft.

    5)
    20" LCD 1680x1050

    Nem vagyok maximalista, eljátszok közepes grafikán is a játékokkal, nem ez az elsődleges felhasználás, de azért néha szeretnék játszani, kipróbálni az újabb játékokat.
    Intel, AMD, Geforce nekem mindegy, nincsenek ilyen berögződéseim nyitott vagyok teljesen.
    Ami még talán kikötés lenne, hogy a későbbiekben maradjon potenciál a gépben, lehessen fejleszteni.
    HDD-ből legalább egy 1 TB-osat szeretnék, sokat filmezek és töltögetek. SSD nem tudom mennyire fér bele ebbe az árba, de talán ha kimarad a többi periféria erősebb lehetne.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Üdv

  • zozoka79

    tag

    Hello.gtx750-et veszek a rendszerhez,a felsoroltak közül melyiket érdemes váalsztanom a listából szerintetek? emag azért emag,mert BF péntek akció miatt lehet lenyomnak az árból...amúgy nem innen venném

  • válasz tcsaba91 #101575 üzenetére

    Szia!

    Ha újabb játékok is célba vannak véve akkor i3 kelleni fog:

    Alaplap: MSI H81M-E34, MSI H81M-E33, Gigabyte H81M-S2H, Gigabyte H81M-HD3, Asrock H81M, Asrock H81M-HDS, HDS R2.0 ~13-15k
    CPU: i3-4130 ~33k (Ha Gigabyte H81M-S2H-t választod akkor mehet i3-4150/60/70-es proci is, ha nem drágább)
    Ram: 1*4Gb Kingston HyperX Fury, Savage, Crucial Ballistix Sport, Corsair Vengeance LP ~7k
    VGA: GTX 750Ti 2Gb ~40k
    HDD: WD 1Tb Blue (WD10EZEX), Seagate Barracuda 1Tb (ST1000DM003) ~15k
    Ház: CM N200 ~10k
    Táp: TT Münich 430W, FSP Hexa+ 400, SuperFlower 450W ~13-14k
    Össz: 131-134k
    Ha ez így sok akkor szólj és még faragunk kicsit árból. Ez így később jól fejleszthető lesz (i5/i7, komolyabb VGA stb...)

    (#101576) zozoka79
    Gigabyte GTX 750Ti 2Gb Windforce 2X (Link)
    Egyébként ilyen cuccokra nem szokott nagy leárazás lenni, de azért várd meg, bármi lehetséges :).

    (#101572) b.gyula1983 és (#101573) kwzatz
    Ezeknek a nagy része már tényleg nem kapcsolódik ide, inkább privátban folytassátok.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • tcsaba91

    újonc

    válasz SyMbioTe #101577 üzenetére

    Helló

    Valami ilyesmire gondoltam! Viszont egy kicsit drága, ennyi nem fog beleférni. A házon, tápon nem lehetne egy kicsit faragni? DVD író nélkül így ez sok sajnos.

    Köszönöm!

  • Lámafans

    aktív tag

    válasz tcsaba91 #101578 üzenetére

    Gyűjts hozzá. Értelme nincs alá menni, már az is egy "lerontot" konfig.
    Esetleg, vegyél vga-nélküli gépet (i5), késöbb beszerzed.

    [ Szerkesztve ]

    Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

  • válasz tcsaba91 #101578 üzenetére

    Hát ennél sokkal olcsóbbra nem lehet. Ennyire tudtam leszorítani az árakat:

    Ez összesen 124.524Ft összeszerelés nélkül. Ennél lejjebb nem adnám, ha új játékokat is kipróbálod.
    Ha még így is sok, akkor ahogyan Lámafans is mondta, ne vegyél most VGA-t hanem azt majd kicsit később.

    [ Szerkesztve ]

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • mettyuz

    tag

    válasz b.gyula1983 #101564 üzenetére

    Szia

    Köszi szépen. Alapvetően az SSD azt hittem, hogy alap manapság, ha játékteljesítményt nem is, de általános sebességet növel. Vagy annyira nem fontos?

    Más
    1, Hosszabb távon, feltételezve, hogy a trendek nagyon nem változnak:
    Mennyivel lenne működőképesebb most egy GTX 950-GTX 960, amit másfél-2 év múlva cserélek hasonló kategóriás VGA-ra? Vagy kb pont ugyan ott lennék? Ár/Teljesítményt nézve.

    2, Az 1-es pont, változatlan budget, viszont Skylake? Vagy ott már nagyobb ráfordítás kellene?

    Előre is köszönöm!

    Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

  • [CS]Blade2

    addikt

    Netezésre, filmnézésre (1080p streamet, 25GB-s MKV-t vigye azért) mérném fel, hogy mit érdemes venni:

    Van
    monitor 19" 1280x1024
    bill+egér
    HD320KJ HDD
    Coolink 400W körüli táp

    Ami kellene: lap+cpu-igp+ram+ház+valami kis hangfal+WIFI+lehet, hogy táp.

    Miben gondolkodjunk: használt LGA775-től kezdve akár egy új Skylake-en.
    Kevés hely lenne, mATX-ben kellene gondolkodni,
    ha skylake, akkor kell HDMI is és DVI is.
    PCI vagy skylake-nél PCI-E 1x a WIFI-hez.

    Skylake mehetne a Chieftec tápommal, HD103SJ-vel, de akkor a P5B-t el kéne fűrészelni, hogy beférjen egy mATX házba.

    Amit én néztem: Gigabyte H110 (a legolcsóbb, amin már van HDMI) + G4400 + 4 vagy 8G DDR4, Zalman T4, FSP 350APN + Genius 2.0 + TP-link PCI-E wifi.

    H81+G32xx + 4GB DDR3 egy 10-esel lenne olcsóbb, és állítólag 10-15%-al gyengébb, az IGP sokkal.

    Sandy/ivy nyomja IGP-ből a videót és van win 10 driver? Mert az is jó lehet használtan, ha ár/értékben van jó használt lap+cpu+ram a hw aprón.

    Összeg: Nem akarok túl sokat költeni, ezért is használnám fel a meglevő cuccokat, ha jobb lenne a minimális felhasználásra egy régebbi rendszer, akkor inkább az. A keret így kb. 30K és 70K között.

  • válasz mettyuz #101581 üzenetére

    Szia!

    Ha 4Gb-os 960-at nézel az szerintem ki fogja bírni 1,5-2 évig. 950 azért nem egy erőgép, ha belefér akkor ink. 960 és később csere.
    De szerintem ha belefér most a 970 akkor inkább azt vedd. (Ha 970.al túllősz a kereteden akkor 960 4Gb)

    SSD-t én mindenképpen néznék.: 120Gb Samsung 850 Evo, Intel 535, Kingston HyperX Fury, 3K, Savage Adata ASP900, Adata XPG SX900 ~16-21k (250Gb Samsung 850 Evo ~25k, most top vétel szerintem)

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • picimitch

    tag

    válasz picimitch #101548 üzenetére

    Köszönöm mindenki hozzászólását a konfigommal kapcsolatban, nagy segítség volt!

    Átrágtam kicsit a dolgot, figyelembe vettem a véleményeket, bemutatnám mit hoztam ki pcx gépösszerakóval, szeretném, ha rábólintana egy-két kedves hozzáértő fórumozó.

    Lap: Asrock B85M PRO4 alaplap - 18.359ft
    Proci: i5 4440 - 52.684ft
    Videokari: Asus GTX960 2GB GDDR5 STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5 videokártya - 64.682ft
    (ez tűnt 2GB 960-k közül a legjobbnak - jó órajelek, openGL 4.5)
    Ram: Kingston 2x4GB DDR3 1866MHz HyperX Fury Black HX318C10FBK2/8 - 13.133ft
    SSD: Kingston 240GB Hyperx Fury SHFS37A/240G SSD meghajtó - 25,100ft
    (bőven elég ahhoz, hogy játékot is telepíthessek SSD-re)
    HDD: Seagate Barracuda 3TB 7200rpm 64MB ST3000DM001 merevlemez - 26.921ft
    (jó ideig kiszolgálna, mehet rá a sok sorozat, nem lesz helyhiányom)
    Táp: FSP 500W Hexa+ - 16.521ft
    Hűtő: DeepCool Gammax 300 - 5.816ft
    Ház: CM N300 - 14.388ft

    Gépösszerakással a vége: 242,594ft. Kicsit több, mint a tervezett, de szeretném, ha sokáig bírná így a konfig.
    Amennyiben mégis hiányzik az összeghez, nyilván HDD-ből és/vagy SSD-ből kisebb kerül be. Vélemények?

    Szerk: amennyiben nem fogom tudni használni a 3TB-ot eleve, kérlek segítsetek választani egy 2TB vinyót. A PCX-en Seagate Barracuda-ból ez az egy típus van forgalomban.

    [ Szerkesztve ]

  • user112

    senior tag

    válasz SyMbioTe #101475 üzenetére

    Köszönöm.

    A GTX 750 Ti 2Gb-os 36k-től indul és egy tucat különféle van (MSI, Palit, Gigabyte, Asus, Zotac, Gainward, EVGA) egész 60k-ig.

    Ezek közül bármelyik jó? Kell még más valamit is néznem, hogy jó legyen a gépembe? Egyébként csak újat szeretnék.

    Esetleg linkelnél egy ajánlottat?

    [ Szerkesztve ]

  • bterv

    újonc

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni egy kis fejlesztésben.
    Elsõsorban játékra (Fallout4, Witcher3, GTA5, Assassin's Creed Syndicate) használom/használnám a gépet full HD felbontásban.

    Jelenlegi konfigom:
    Alaplap: Gigabyte GA-890GPA-UD3H v2 (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN, IEEE-1394)
    Processzor: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3415 MHz (17 x 201)
    Memória: 2x Kingston 4 GB DDR3-1333 9905403-400
    Monitor: BenQ G2420HDBL [24" LCD]
    Videókártya: MSI R9 280 (MS-V277) (3 GB)
    Táp: Corsair 650W CS650M CSM Semi-Modular 80+ GOLD Certified Power Supply
    Ház: Cooler Master Silencio 652S
    SSD: Samsung SSD 840 EVO 120GB (120 GB, SATA-III)
    HDD: WDC WD5000AAKS-00V1A0 (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

    A Videókártyát, házat, tápot nemrég cseréltem. Úgy gondolom, hogy a processzt kellene cserélni a következõ lépésben, ami valószínûleg alaplapcserével is járna. A memória szerintem még rendben van, de javítsatok ki ha tévedek. Az alaplappal kapcsolatban nincs különösebb elvárás, csak legyen mindennel kompatibilis. A jelenlegi alapról sajnos az USB3.0-t nem tudom kivezetni a ház elõlapjára.

    Keret a fejlesztésre: ~80-90 ezer forint

    Ebben szeretném a segítségeteket kérni, amit elõre is nagyon köszönök!

  • b.gyula1983

    tag

    válasz kwzatz #101573 üzenetére

    A nagyobb gépigényű játékot nem fogod te ultra-n futtatni egy R9 380 GPU-val 1,5-2 év múlva, kivéve ha nem zavar a 20-30fps. Vagyis vissza fogsz venni belőle akkor meg majd nem kell annyi vram.
    Nem azt mondtam, hogy nem jobb a több vram (persze ha ki is használ belőle valamit), hanem hogy ha 2gb vramos kártyára futja, akkor miért ne vehetné meg a user azt? Miért ne lehetne ajánlani azt? Nem 60E a 4gb ára (vagy 63E) és én akkor is azt ajánlom. Az már 70E+ jelenleg. Más árkategória. Szerintem ha megvennéd, megtalálnád azokat a beállításokat, amivel a GPU erejét ki tudod hozni. Ha nem ULTRA-n, akkor HIGH-on, de FPS játékokban szerintem fontosabb a stabil 60FPS.
    Különben meg a logikádat követve ha a gtx970 memóriája már most kevés a gpu erejéhez,1,5-2 év múlva méginkább az lesz, ahogy írtad. Akkor az nem jó vétel ugyanúgy, mint a 380 2gb. Te logikád mentén.

    Itt egy prohardveres teszt. Az összesített táblázatban +45% átlag szerepel. Tegyük hozzá, hogy míg a 750Ti referencia modell, addig ezek gyári túlhajtott 950esek (10-11% GPU és legalább ennyi a vramon). Viszont amit kapsz 750Ti kártyát, pl. Msi, Gigabyte, Palit 37-38E-ért, az is gyári OC-s, tehát én átlag 40%-ra tenném a különbséget maximum.

    [link]

    37,5E*1,4=52,5E. Való igaz, kicsit rosszabb az ár/teljesítmény mutatója, hiszen a 950 50E körül jó vétel. De ettől még nem mondanám, hogy meg ne vedd, mert a 950 SOKKAL jobb ár/teljesítményű. Vagy akkor már szóba jöhet az R7 370 44E-ért és csak 10%-al van a teszt szerint elmaradva a húzott 950ektől.

    Te látod a különbséget, lehet valami retek TN paneles volt elötte, én nem fogadnék rá, hogy megmondom az enyémek közül, melyik-melyik. Az egyik most 38.500Ft a másik meg 48.600Ft. Nem mondanám senkinek, hogy ha az olcsóbb 23,6osat veszed, akkor neked annyi, véged. Vagy hogy kapj elő még egy 10est valahonnan mert azzal nem lehet játszani, nem érted, ne légy b@rom! Azért az árért az a jó választás. Drágábban a másik.

    Az intelligencia ha épp nem vagy beteg, fáradt, részeg, stb. minimális a szórása (minek is állnál neki ilyenkor, nem logikus :) ) és nem is fejleszthető. Ezt azért tudhatnád. :)
    Az intelligencia 17-20 éves korig fejleszthető. (ezért venném én komolyabbra a matek oktatást és problémamegoldást általánosban). Ez után már nem változik, csak lefelé, ezért korrigálják a korral.
    Erről végeztek egy kísérletet, national geo vagy spektrumon volt, nem tudom. Egy család 4 tagjával elvégeztettek egy IQ tesztet. Ezután 1hónapon keresztül az egyik csak és kizárólag IQ teszteket töltögetett, a másik mindenféle agyi serkentő gyógyszereket szedett, a harmadik logikai feladatokon gyakorolt a negyedik már nem tudom mit csinált. Ha valaki látta megmondhatná. Majd 1 hónap múlva megismételték és senkinek nem változott.

    Az előítélet meg a logika más dolog. Ha épp ott sétálok ahol leírtad, teljesen mindegy, hogy előítélettel nézem a 3 szembe jövőt vagy nem. Sőt, ha nem süt rólam az előítélet, talán nagyobb eséllyel megúszom, vagyis logikus, hogy ne legyen előítéletem.
    Az más kérdés, ha hallottam már tapasztalatokat a környékről, akkor logikusan gondolkodva nem vállalok kockázatot és nem megyek oda, ez a félelem, nem az előítélet.

    Na de be is fejezhetjük, hacsak nem valami hardveres témád van. :)

  • Sanki

    addikt

    válasz DR|FTK|NG #101224 üzenetére

    Esetleg az Asrock B85 Pro4 ajánlott azon a kettőn kívül (Gigabyte B85-HD3, MSI B85-G43)?
    Ez nem a b85m Pro4.

    Az asrock jobban bejön kinézetre. Illetve árban sem annyi, mint pl. az MSI.

  • válasz [CS]Blade2 #101582 üzenetére

    Szia!

    Streamet csak nézed, vagy te streamelnél (Ahogy kivettem írásodból csak nézed, de azért megkérdem)

    Sandy/Ivy Celeron/Pentiumok is viszik már az FHD filmeket, driverek szerintem vannak hozzá, de ennek utána kell nézni.

    Ha belefér akkor újonnan:
    Lap: MSI H81M-E34, MSI H81M-E33, Gigabyte H81M-S2H, Gigabyte H81M-HD3, Asrock H81M, Asrock H81M-HDS, HDS R2.0 ~13-15k
    CPU: G1820/G3220 ~10-16k (Ha Gigabyte H81M-S2H-t választod akkor mehet G1840/G3240-es proci is, ha nem drágább)
    Ram: 1*4Gb Kingston HyperX Fury, Savage, Crucial Ballistix Sport, Corsair Vengeance LP ~7k
    Ház: CM N200 ~12k
    Táp: Mindenképp kell másik. SuperFlower 350W, Be Quiet! System Power S7 350W, TT Münich 430W ~12-14k
    Wifi: Ilyenre gondoltál? ~3k
    Hangfal: Ezt inkább ITT kérdezd, annyira nem ismerem őket.
    Skylake-nak szerintem itt nincs értelme, de ha akarsz költeni mehet az is. (De ez is elég lesz)

    (#101584) picimitch

    Lap: Ok.
    PRoci: Ok.
    VGA: Ok, ha van 4Gb-os 960 70k környékén, esetleg olcsóbban akkor inkább azt. 70k felett már nem nagyon éri meg szvsz.
    Ram: Ok.
    SSD: Ok.
    HDD: Ok. (Helyből sosem elég :) )
    Táp: Ok.
    Hűtő: Ok.
    Ház: Ok.

    Rendelheted is akár :)
    Hogy érted ezt: "nem fogom tudni használni a 3TB-ot eleve"

    (#101585) user112
    Palit StormX-et vagy Gigabyte WF2-t nézz szerintem. 60k az már erős túlzás egy 750Ti ért.

    (#101586) bterv
    Igen a ram még maradhat, meg minden más is a proci+lapot leszámítva.

    Olcsóbb, Hashwell (DDR3, kicsit gyengébb, de nem kell ram csere):
    Alaplap: Asrock B85M (nem bulk), Pro4, HDS, Gigabyte B85M-D3H, MSI B85M-G43, MSI B85M-E33 ~15-19k
    CPU: i5-4440 ~52k, i5-4460---> ha boltban szerelteted össze/vagy megtudod oldani a BIOS frissítést házilag (van sima hashwell procid)/vagy a kinézett lap támogatási listáján a BIOS-nál "ALL" felirat van
    Össz: 67-71k

    Drágább, Skylake (DDR4, kicsit erősebb, de ram csere kell)
    Alaplap: Asrock B150M Pro4, Pro4S, MSI B150M Bazooka, MSI B150M Mortar, Gigabyte B150M-D3H, Gigabyte H170M-D3H, Asrock H170M Pro4, Pro4S ~24-28k (Figyelj, hogy DDR4-es legyen, ne DDR3)
    CPU: i5-6500 ~60k
    Ram: 2*4Gb DDR4 Crucial Ballistix Sport, Corsair Vengeance LPX, Kingston HyperX Fury ~19-22k
    Össz: 103-110k

    Utóbbi nem fér bele a keretedbe, én inkább az elsőt javasolnám. De ha úgy gondolod beheted a Skylaket is, rád bízom a döntést.

    (#101588) k.sanyi92
    Jó lesz az Asrock is.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • picimitch

    tag

    válasz SyMbioTe #101589 üzenetére

    Olvastam valami ilyesmit, hogy nem látja a rendszer az egész területét, csak 2.2-ig. De elég hülye vagyok hozzá, szóval lehet baromság.

    Köszi a véleményezést!

  • b.gyula1983

    tag

    válasz mettyuz #101581 üzenetére

    Nem alap az SSD. Mivel sok játék amúgy sem fér rá 120asra, azt akkor a vinyóra tennéd, így a játékélményt nem dobja meg. Viszont egyéb dolgok sebességét igen. (netezés, programok indulása, stb.)
    De azt a legkönnyebb bővíteni, míg cserélni alkatrészt macerásabb.

    1. Sokkal hátrébb lennél. Ha úgy ahogy írtam meg tudod venni, akkor nem kell később se procit se vga-t cserélned, hanem ha elavultnak érzed, egybe eladod hozzáraksz és veszel újat, mivel így arányos a gép.

    2. Skylake kb. 20-22E-el lenne drágább, erősebb is a proci valamivel. De nem venném, ha most kifér a GTX970.

  • válasz picimitch #101590 üzenetére

    Ilyet még nem hallottam. Nem lesz gond a 3Tb-al.
    Ha nem látja mind a 3Tb-ot ott valami probléma van.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • Gaston 009

    csendes tag

    Sziasztok, ehhez a konfigurációhoz kérnék megerősítést. A házhoz ragaszkodom, ha lehet a keret maradjon 300k körül.

  • Sanki

    addikt

    válasz SyMbioTe #101589 üzenetére

    Rendben.
    Köszönöm. :R

    Szerk.: Még annyi érdekelne, hogy inkább pcx-ről érdemesebb vásárolni vagy akik vannak HA-n (LeC, Gianni, Sipi85, stb.) tőlük is lehet nyugodtan?

    [ Szerkesztve ]

  • Lámafans

    aktív tag

    válasz Gaston 009 #101593 üzenetére

    SSD? Vagy csak én futotam el felette?

    Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

  • válasz Gaston 009 #101593 üzenetére

    Szia!

    Jó lesz, tápból elég az 500-as is, de ha csak kicsi köztük a difi akkor ez is ok.
    Ha belefér akkor: 120Gb Kingston HyperX Fury SSD ~15k. Nem hagynám ki.

    (#101594) k.sanyi92
    Sipi85-t nem ismerem, LeC ill. Gianni akik tuti megbízhatók :). Tőlük is vásárolhatsz nyugodtan.

    (#101596) Lámafans
    Nem csak te, mert nincs. :)

    [ Szerkesztve ]

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • Sanki

    addikt

    válasz SyMbioTe #101597 üzenetére

    Igen, néztem őket is, csak pl. LeC-nél nincs se ez az asrock lap, se i5 4440. Gianninál csak a lap nincs.
    De lehet rájuk írok és megkérdezem, hogy annak ellenére kapható e.

    Köszönöm a segítségeket. :) :R

  • b.gyula1983

    tag

    válasz picimitch #101584 üzenetére

    Vedd a Gigabyte B85M-D3H lapot és a 4460 procit, az ismeri alapból.
    2gb 960 nagyon rossz vétel, mutathatok teszteket, egy R9 380 2gb 60E és jobban szerepel nála. gtx960-ból a 4gb jó választás sőt ha van keret akkor a 380-ból is.
    Ha már ekkora ssd, akkor Samsung 850 evo 250gb inkább.

    De mire is kell a konfig? Mert a végösszeget nézve, ami 235E, valahogy úgy tűnik hogy egy GTX970/R9 390-nek is ki kéne férnie. Ha gamelni kell, inkább a jobb hardvereket venném és később bővíteném mondjuk proci hűtővel, ssd-vel...

    Nem rossz az a táp, de egy r9 390hez már nem tenném. Mégiscsak 18A jut a procin kívül mindenre, ami 216W. Egy stressz teszt alatt le is kapcsol egy komolyabb AMD vga-val, VGA húzásról nem is beszélve. Egy Chieftec CPS-500S ugyanennyibe kerül, 450W azaz 37,5A 12V-on van mindenre, osztatlanul. 3 tesztet találtam eddig róla, mindenhol ajánlott. Hatékonysága is elég jó, 20/50/100% terhelésnél 85/89/86%.

  • picimitch

    tag

    válasz b.gyula1983 #101599 üzenetére

    A játék alapvetően csak másodlagos szórakozás, nem vagyok nagyon nagy gamer, de szeretnék pár évet kihúzni a gépből jelen konfiggal majd. Ha mégis nagyon rákapok a későbbiekben, akkor majd cserélek esetleg VGA-t. A lényeg az erős stabil gép hosszútávra, nagy háttértárral. Ezért gondoltam, hogy így jó lesz, és a 2gb 960 is kiszolgálja az igényeimet, jelenleg mindenképp.

Új hozzászólás Aktív témák