Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz rumos14 #16286 üzenetére

    Van aki 70*50ben nyomtat, én A4nél nagyobban nem szoktam, azaz A4-es tartó mínusz egy kis fehér keret az valahol picit nagyobb a 10×15nél. Amikor kreatívoskodó kedvem van, olyankor persze fullminőség vagy eleve rawot használok - de egy-egy kiállításról, túráról, kevésbé izgalmas dolgokról nem szeretek 5-7 megás képeket tárolni, úgyse sűrűn nézem vissza. Ha APS-C-s huszonx megapixeles gép lenne nálatok, mondjuk egy nikon 99%os fine vagy 98%os normal jpg-vel, akkor is annyi lebegne a szemetek előtt hogy "maximum, maximum", vagy a felhasználási terület függvényében választanátok méretet és minőséget?

    Váltás? Faszább kereső, kisebb mélységélesség (legalábbis több kontrol felette), még egy kicsivel jobb teljesítmény rossz fénynél, gyorsabb af. Az nem baj hogy használható rajta a videó, most keveset használom, talán azért is mert nem túl nagy szám benne, passz.

    Most úgy néz ki délután/holnap mennék a G2ért. Az 500D 18-200al azért csúszott le, mert ennek (G2) is hasonlóan kényelmes a váza, jobban szeretem az EVFet , és a 14-140ese is korrektebb, vagy 14-45el még egy korrekt kompromisszumnak tűnik.
    Jut eszmbe, nem találtam 14-45(vagy 42) vs 14-140 összehasonlítást, tudtok ilyet valahol? Ez meg ez akadt horogra, de képeket néznék, ill itt nem nagy a difi - persze nem szoktam nézegetni ilyen méréseket, így nem tudok mihez viszonyítani, csak számok alapján nem tűnik nagynak a difi.

    De hogy valami nektek tetsző dologra rápróbáljatok nektek mi szokott kelleni - ill meg szoktátok nyilvánosan indokolni :F Fényképezőt 2évnél sűrűbben sose cserélek, kibírható :P (S100fs is 3éve van nálam)

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák