Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PredatorZoli

    Topikgazda

    válasz travix #84833 üzenetére

    +1
    A hárombetűs tövidítések többnyire szitokszóként jönnek át egy egység sugarúnak, mint pl ETF. Ilyenkor arra gondolnak hogy ez valami izé amit nem érdemes piszkálni.
    Jó esetben befektetési alappal találkozik, amit a bankban rátukmálnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Segal

    veterán

    válasz travix #84833 üzenetére

    Én csak a saját példámból tudok kiindulni ahol épp nemrég beszélgettem 2 munkatársammal is az állampapírokról (én is vettem dkj-t) és az egyik reakciója az volt ő ezt nem érti és hiába mondtam hogy segítek, inkább nem érdekli.
    A másik meg még 2019-ben vett Máp+t (én is onnan váltottam), de hiába próbáltam javasolni neki hogy ő is váltson, esélyem sem volt mert minden szép és jó, jön a pénz abból is.
    Tehát leginkább csak félnek a pénzügyi dolgoktól a magyarok mint a tűztől, de ami sokkal rosszabb hogy ha valaki még fel is ajánl segítséget (na nem mint ha valami guru lennék a témában, de ezért alapabb fogalmak talán megvannak) akkor is az elutasítás.
    Az ingatlan működését meg érti. Tanulni valami újat? Ugyan már. Inkább legyen szarabb hozamú, de azt érti...

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

  • Vesa

    veterán

    válasz travix #84833 üzenetére

    "a magyar szuperbefektetést: a lakást. Igaz túlárazott, a magyar népesség évről évre fogy, igaz hogy még ha nem is adózik utána akkor is csak 3-4%-os profitot termel évente"

    Azért azt tegyük hozzá, hogy pont az elmúlt 8-10 évben drasztikusan emelkedtek az árak, tehát ha valaki akár csak 4-5 éve vett egy lakást/házat jobb helyen, annak minimum megduplázódott az ingatlan értéke, bizonyos helyeken elérhette a háromszorosát is. Mondjuk egy 2016-ban még 40 milliós házat 2021-ben lazán el lehetett adni 120 millióért, ha megfelelő állapotban, jó helyen volt. Azért legyünk őszinték, 5 év alatt nem sok portfolió termelne 40 millióra további 80-at. Ráadásul 2018-ban már mindenki azt mondta, hogy innen lejtmenet jön, mert annyira elszálltak az árak, hogy tovább nem tartható. Ehhez képest 2020/21-re még durvábban felpörgött a piac. Ezért is nehéz ezt a dolgot kiverni az emberek fejéből, és nem is biztos, hogy ki kell. Mert mint a jelen ábra is mutatja, itt is megvannak a hullámok, és ha jókor száll be az ember, akkor jól is járhat. A gond inkább az, hogy ezt valamiféle univerzális, mindig működő dolognak tartják, ez viszont már nem igaz. Szóval ez sem fekete/fehér.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák