Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joe123

    aktív tag

    válasz lugosi #109382 üzenetére

    Ha így működne ahogy írod, akkor az alapkezelőknek felkopna az álla, de nem így történik. Emberek képesek hosszú évekig, évtizedekig otthagyni náluk a pénzüket úgy, hogy folyamatosan buknak rajta. Egy időben pl. óriási sztáralap volt az OTP Supra, ami most kb. ott tart ahol 8-9 éve járt. Szóval akinek régóta benne áll a pénze, annak nem hozott 8-9 év alatt semmit, miközben a pénz meg inflálódott keményen. (Nekem is volt amúgy belőle, én éppenséggel nyertem rajta viszonylag szépen, de csak azért mert mázlim volt és pont jó időszakban ültem benne. Eleinte úgy tűnt, hogy na ezek aztán értenek hozzá, aztán pár nagy zakó után kiderült, hogy megint nem lesz itt világmegváltás, hanem csak olyan dealeket kötöttek amiken sokszor nyersz kicsit, néha pedig buksz egy jó nagyot ami többet elvisz mint amennyit a sok kicsi hozott.) De lehetne még egy csomó más befalapot írni, ami régóta csak égeti a befektetők pénzét és az alapkezelőn kívül baromira senki nem jár vele jól. Létezik olyan befalap (pl. RenTec Medallion), ami hosszú távon is megverte a piacot, de az egyrészt olyan mint a fehér holló, másrészt ahhoz hétköznapi átlagember nem fér hozzá. Magyar alapkezelőkre nincs értelme pénzt bízni, akkor inkább állampapír az ingyenes webkincstárban vagy ETF, ha több kockázatra vagy hajlandó.

Új hozzászólás Aktív témák