Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok,

    Még mindig aktuális, és kezd egyre sürgetőbbé válni. Egyszerűsítsük a helyzetet, WP telefont keresek:

    Faternak szeretnék telefont ajánlani, de nem egyszerű a helyzet, 58. évében jár, és még nem használt okostelefont. Jelenleg egy Samu D900-a van, előtte pedig 3310 volt, tehát nagyon nem ez a kategória. Emiatt vagyok dilemmában, hogy egyáltalán milyen rendszerű készüléket nézegessek számára, de némi utánaolvasás, kérdezgetés alapján talán a WP lenne a legjobb választás, jó üzemidő, letisztult, olcsó.
    - Árkategória?
    nincs meghatározva, az a kérdés, hogy durván mennyit kell rászánni, hogy egy megbízható, időtálló telefont kapjanak (én 70-80, esetleg 100 környékére gondoltam)
    - Használt vagy új?
    Új
    - Hol vennéd meg?
    T-nél kártyásan, (azt hiszem már nem előfizetéses csomagot használ), vagy pedig függetlenül gyártói garanciával
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
    Hosszú
    - Mire használnád?
    Többnyire telefonálás, SMS, e-mail (IMAPI)
    időnként internet böngészés,
    kevés fényképezés
    Fájlok tallózása, képek keresése távolról NAS Storage-on
    GPS-ként használható legyen a Waze alkalmazással, (jó minőségű GPS antenna!)
    Lehetőleg minél nagyobb akkumulátor --> hosszabb üzemidő

    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
    Windows
    - Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..)
    Érintőképernyős
    A képernyő/telefon méret egy kardinális kérdés. Mivel GPS-ként is lesz használva, így túl kicsit nem érdemes venni, mert nem fogja látni. Ugyanakkor túl nagyot nem mernék ajánlani, mert múltkor kezébe vette a Nexus4-emet, és meglepődött, azt is nagynak tartotta, pedig az jelenleg nem tartozik a nagyobb telefonok közé a maga 4,7"-os kijelzőjével.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Új hozzászólás Aktív témák