Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victoryus

    addikt

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Több kérdésem is lenne. Hogyan lehet kiszámolni, mekkora teljesítményű hőszivattyú kellene nekem? Néztem kalkulátor oldalakat, 8-10kw-ra saccolták. Nem tudom mennyi gáz ment el amíg konvektorok voltak, mert nem laktunk a házban, az előző tulaj meg kb. egy szobát fűtött 1 konvektorral, az nem mérvadó. Volt energetikai jelentés, de annak meg köze nincs a valósághoz... Abban 20kw-os kondenzációs kazánt javasoltak a szigetelt házra, de gyakorlatilag mindenre azt szokták ahogy olvastam.
    A ház egy 10x10 tégla kocka, 38cm vastag külső falak, aljzat szigetelés 20cm, falon lesz majd 12cm grafitos, tetőn meg 20-30cm kőzetgyapot vagy valami. Nylászáró csere kész, aljzat kész, padlófűtés előkészítve, mert 2 éve még gázzal számoltunk.
    - Mennyire gond az, ha mondjuk 8kw-os hőszivattyú elég lenne, de 10kw-ost veszek? Ezek tudják szabályozni a teljesítményüket nem? Mekkora puffer tartály kell neki? 200l elég vagy nagyobb? + hmv is, azt meg jó lenne kollektorral megtámogatni a későbbiekben.
    - Melyik márka az ami jó? Van belőlük bőven... Hajdu 1,7M - Panasonic 2,7M 10kw, meg a kettő között mindenféle... A Hajdu régen elég megbízható volt, most nem tudok róla semmit. A saját weboldaluk szerint nyertek egy rakás díjat. Fórumokon meg azt írják Midea, kínai cucc az is. A tartályokra adnak 10 év garanciát, az nem tűnik rossznak.
    Első körben talán ennyi. Számít-e, hogy én rendelem meg, vagy a gépész? Szívem szerint most megrendelném, mert jövőre úgy is drágább lesz tuti. Beszerelés viszont csak a terasz után, nyár eljén lenne esedékes.

    Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Új hozzászólás Aktív témák