Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stickermajom

    addikt

    válasz Victoryus #452 üzenetére

    Pedig az energetikai jó kiindulópont lenne, a felmérés alapján tudnak neked számolni hőveszteséget, ehhez pedig tudsz hőszivattyút illeszteni.

    Ezt érdemes még megnézni, szépen elmondják miért fontos a jó méretezés: [link]

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Victoryus #452 üzenetére

    Ezt úgy lehet, hogy egy épületgépész kiszámolja neked. Nem olyanra kell bízni, akinek nagyjából fingja sincs róla, csak a tanúsítványokat adja ki mázsa számra. Sajnos sok ilyen van...
    Igen, tudják szabályozni a teljesítményüket. Működésük 95+%-ban ezt is teszik, mert elég ritkán mennek max teljesítményen.
    A puffer méretét a rendszer és a hőszivattyú határozza meg, nincs ökölszabály rá.
    Ha a HMV-t vegyesen szeretnéd kollektorral és hőszivattyúval, az kicsit nagyobb befektetés, nem biztos, hogy nagyon megéri, de ha van rá keret, érdemes lehet.

    Hajdút elfelejteném, Pana nem rossz, új típusú Mideák se rosszak, Daikin egyik legjobb (árán is látszik), Samsung, Clivet szintén jók, ahogy LG is, ha jól tudom, Mitsu kb Pana szint.

    Hogy ki rendelje és mikor, jó kérdés, akinek adott terméket olcsóbban adja a gyártó. A tervező mérnökök általában egy listaárat kapnak, aminél te olcsóbban meg tudod venni, tudsz alkudni. Viszont ha mérnöknek jó kapcsolata van adott céggel, akkor ő is tud neked egy kedvezőbb árat kérni. Máskor meg a kivitelező tudja okosban megoldani, de velük vigyázni kell, mert nekik belőled van haszna. A mérnök elkéri a tervezési díjakat és annyi, a kivitelező meg spórol azon, hogy olcsóbb csöveket tesz be, olcsóbb szerelvényeket, gépeket, berendezéseket, tehát rajtad maximalizálja a hasznát.
    Számítsd bele azt is, hogy az ár függ a forinttól is. Általában euro az alapár.

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz Victoryus #452 üzenetére

    Hosszas tanulmányozás után én arra jutottam, hogy a hőszivattyú piacon nincs sok értelme márkabuzulni, mert hamar rádöbben az ember, hogy ami "jó" az a Stiebel Eltron és Hoval környékén kezdődik amire úgy sem lesz pénze egyikőnknek sem (vagy legalábbis aki most gondolja meg magát azoknak biztos nem opciók).
    Másrészt ha fordítva teszed fel a kérdést, hogy "mit ne", akkor sem nagyon lehet olyan márkákkal példálózni amitől szigorúan el kéne tanácsolni az embereket. A Fisher a legalja, de sem arra, sem a Hajdúra, sem a Greere nem lehet azt mondani, hogy ha csak ezekre futja akkor inkább felejtsd el az egészet. Az olcsóbb gépek hátrányai főleg az alacsonyabb COP-ben, rosszabb terméktámogatásban és tudásban valamint magasabb zajszintben jelentkeznek. A fórumok egyelőre nincsenek tele kínai hőszivattyús rémtörténetekkel - de amik vannak azoknak egy jó része is inkább hibás kivitelezésre vagy működtetésre vezethető vissza.
    Aztán persze lehet, hogy az idő az optimizmust keltő benyomásoknak épp az ellenkezőjét igazolja majd vissza, s ezek az olcsó hőszivattyúk a garancia lejártának másnapján mind megfekszenek, de ha valaki nagyon tart a noname márkák megbízhatóságától akkor azt lehet tanácsolni, hogy bivalens rendszerben épüljön ki egy kombi gázkazánnal karöltve. Szerintem annak több értelme van, mint a napkollektornak - s ez talán a túlméretezés és HMV kérdésére is félig válasz.

Új hozzászólás Aktív témák