Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Sonja #604 üzenetére

    "R9 280X = HD 7970 GHz"

    Ez az egyenlőség nem igaz. Ugyanis míg a 7970 Ghz 1000Mhz alapórajelű, ezek csak 850Mhz, gyárilag. Persze, vannak OC-s kiadások itt is. Ez azért a fogyasztási mutatók terén jelentős visszalépésre enged következtetni, még a sima 7970-ét se éri el a 280x.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz FuRiONight #610 üzenetére

    A sima 7970 az 925Mhz, minden "trükk" nélkül.

    Egy Vapor vagy Matrix 280x az ahogy írod, bőven lekörözi a tuningmentes 7970-et sebességben, de ha a sima 7970-et ugyanarra a sebességre felhúzod, igen jó eséllyel jóval kevesebbet fog fogyasztani, mert szigorúbb fogyasztási specifikációknak megfelelően lett válogatva.

    Nem véletlen lett ennyire olcsó a 280x, megvan ennek az ára itt-ott....
    Pláne az új sima Dual-X Sapphire tűnik aggasztónak nekem, a kis picike 2 slotos hűtésével... De majdcsak lesz, aki vesz, és akkor lesznek eredmények.

    Ja, és amikor azt írod, gyorsabb.... Tegyük hozzá nagyon gyorsan, hogy tuning nélkül. Tuningolva kb. ugyanarra képesek, pláne az elsőgenerációs sima 7970-ek disznó mód tuningosak voltak, tehát ja, a sebességet hozzák a 280-ak, de többet fognak fogyasztani hozzá. Ez pedig hang, hűtés, hőmérsékletek, várható élettartam szempontjából egyáltalán nem mindegy. Sőt, a max tuningnak is határt szabhat könnyen, ha elfogy a VRM egy torkosabb csip alól. Nyilván itt azért nem a Matrix meg Toxic kiadásokra gondoltam...

    (#611) Casanova* : Ez igazán vicces volt. :F

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Casanova* #614 üzenetére

    Persze, de arra nem ez a jel használatos, hogy "=", hanem ez: "~". ;)

    Ez zavart a fenti kijelentsben is. Ha azt írjátok, azonos órajelen a 280x SEBESSÉGE = a 7970 sebességével, az tökéletesen helytálló. Viszont ettől még korántsem lesz az én szememben a 280X = 7970 (tehát minden szempontból egyenlő), mert a 280x-en a garantált memória órajel magasabb, de a GPU vélhetőleg jelentősen torkosabb lesz azonos sebesség mellett a 7970-el elérhetőnél.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #619 üzenetére

    Oké, de az AMD 850Mhz-et tekinti alapnak, tehát arra fognak válogatni. Aztán lesz belőle OC példány, persze, de ott a fogyasztás is nőni fog. Ahogy írtam, tuning nélkül nyilván az a gyorsabb, aminek a gyári órajele magasabb, ami alapján vagy a Ghz, vagy a 280x. :)

    Persze, hatalmas előny, hogy olcsóbb, de hatalmas hátrány a torkosabb GPU, legalábbis nálam. ;)
    Aki gyárilag akarja használni, minden mókolás és tuning nélkül, annak jobb egy tuningos 280x, mert olcsóbb, és magas a gyári órajele. De nem mindenki ilyen, én pl. szeretem a maximumot kihozni belőlük, mármint ami a hatékony működést illeti, lásd a Logout cikkem is.

    Az eladás oka a pénz és időhiány. :( Mostanában hogy elkezdődött az egyetem, kevés időm marad játszani, olyankor is csak Planetside2-t vagy GTA4-et játszom, arra meg a most gariból visszakapott (venticserét kapott) 7950-em is tökéletes. De most látom a fogyimérőn, hogy bár lassabb, de legalább ugyanannyit fogyaszt vagy többet. :DD Szóval marha sokat számít a GPU válogatása. Ha ma kéne egy Tahiti XT sebessége, ugyanolyan karit vennék, amit most eladok, ezt bizton állíthatom. ;)

  • HSM

    félisten

    válasz banderasz77 #621 üzenetére

    Igen, köszönöm! Kapott friss új légkavarókat. Szuper lett ismét. :R

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #623 üzenetére

    Nézd meg a gyári BIOS-t egy szerkesztővel: [link]
    850Mhz alap, ami 1000-re boostol.

    A fogyasztásról igazad van, kártyánként is eltérő, de mivel korábban többször is volt róla cikk, hogy a Ghz Tahitik mellett azért marad a sima órajeles változat, a Ghz GPU-jával, mivel kevés legyártott példány tudja hozni a szigorú fogyasztási specifikációkat.
    Innentől kezdve nekem nagyon összevág a szitu, hogy az AMD kicsit törte a fejét, és hamar összeállít nekik, hogy ez így milyen jó lesz, 850Mhz-re kell csak válogatni, és az esetek nagyrészében mégis 1Ghz teljesítményt kapsz, ha a fogyasztás megengedi. Oké, csak itt tuningban fog kiborulni a bili, mert a sima 7970-ek még extra power limit nélkül is tartották a 925Mhz-et, talán még tuning mellett többet is, ide már nem lesz elég.

    Összefoglalva az egészet: a jobb, gyárituningos, drágább, 90K-100k körüli 280X-ek nekem is tetszenek. Ugyanakkor, ennyiért régebbi, fullosabb 7970-eket is kapni, így én inkább azokat preferálom, mivel nekem nem gond kicsit finomhangolni őket, és ott sokkal jobb kilátásokkal indulok. ;)

    Korábban megfogadtam, hogy nem fogok ebbe a topikba írni, főleg, mert trollkodásnak hathat, amit írok. Nem trollkodás a cél, nem is nagyon fogok többet ide írni, de megkérnék minden topiklakót a 280x=7970 Ghz kijelentések mellőzésére, mert ez nem igaz. ;) Ha ilyet nem látok, ígérem meg fogom tudni állni, hogy ne jöjjek ide "trollkodni". :D

    Amúgy pedig a legolcsóbb 280x-eket én nagyon messziről kerülném, MSI GAME, meg Sapphire sima Dual-X nagyon brutálisan butított kiadásoknak tűnnek, a Sapphire a 2slotos hűtés miatt (korábban 2,5 volt a 70-esen) míg az MSI-ről a VRM hűtés hiányzik.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    Ezekkel az egynlő dolgokkal szerintem direkt engem akartok bosszantani. ;]
    Alma=körte!? :C

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #633 üzenetére

    Ugyanakkor az AMD a csipeket mégis a referencia ajánlás alapján válogatja, mégha ez kereskedelemben nem is létező termék.

    "Javaslom nézz meg teszteket, van jó pár, ami alapján bizony elmondható: R9 280X = HD7970 Ghz Edition - de várj, ez tényleg nem igaz mert ezek olcsóbbak!"
    A netes teszteket ismerem, nem véletlen írtam a Tahiti-LE fogyasztásáról is cikket. Sajnos a legtöbb megjelent cikk szvsz nem megfelelő tesztelési módszert alkalmaz, ugyanis külön mérik a fogyasztást és a sebességet, és ilyen körlmények között a BOOST kártyák csúnyán el tudják torzítani a képet. Nem véletlen csináltam a Logout tesztem olyanra, hogy a sebesség és a hozzá tartozó fogyasztás szerepeljen. Ha majd egy ilyen tesztet mutatsz, hogy a 280X kedvezőbb fogyasztású, miközben nem lassabb, na majd akkor elhiszem.

    Ugyanakkor próbálkoztunk méricskélni dolgokat a 7970 topikban, ahol kiderült, hogy a 280X állja a sarat sebességben, ugyanakkor a fogyasztása többnek tűnt. Nálam: 143W [link] fórumtársnál pedig 177W [link] hasonló sebesség mellett.
    Persze, az igazi egy olyan mérés lenne, ahol szépen azonos körülmények közt meg lehetne mérni őket, de ilyenre maximum egy jól felszerelt lelkes ex-7970 jelneleg 280X tulaj lehetne alkalmas, ilyen pedig azért túl sok nincs szvsz.... :DD

    88K-ért Vapor-X verziót kapsz, ami szvsz gyengébb konstrukció Tahiti-XT-nek, mint ami a 2,5 slotos régi Dual-X 7970 hűtés. Az a 7970 pedig 92K volt a linkelt boltban, kb. két napja vitték el az utolsót, az OC, ami nekem is van, pedig 95K. Nekem ennyi felárat röhögve megérne, erről magyarázok már egy ideje. Az 95K-ért szintén gyárilag 1Ghz-es, 950Mhz boostmentes alapórajellel.

    (#632) Erdei88: Jah, és akkor most képzeld el, ahogy a reggeli teádba belerakod a citromízű banánlét a citromlé helyett... ;] :C

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #636 üzenetére

    Igen, a gyártó rangsora szerint jobb. Gyakorlaban pedig rosszabbul teljesítettek. Logikus is, mivel a Dual-X-en szellősebb maradt a VRM, és a memóriák hőjét sem a GPU-hűtőnek kellett elszállítania. ;)

    A 280X Dual-X-et pedig még véletlen se hasonlítsd a 7970 Dual-X-hez. A 280X-en ugyanis a 2,5 slotos hatalmas szuper hűtés helyét átvette a sima 2 slotos, ami korábban a 7950-eket hűtötte. Ezenkívül a memóriákról is eltűnt a hűtés. Olcsó húsnak ugyebár... :U

    Nézd meg a 7970 hűtését: [link] meg ezt: [link]
    Sajnos az új Sapphire-ről szétbontott képet nem találtam, de semmi jót nem sejtet már a gyári kép sem...

    Nem igaz amúgy, hogy senkinek semmit nem hiszek el. Ugyanakkor egyetlen olyan tesztet se mutatott még seni, ami a kritériumomnak megfelelő, azaz látszik, hogy milyen fogyasztással, milyen sebességet kapunk. Ahogy írtam, olyasmit, mint a Logout tesztem. ;) Ha tudsz ilyet, ne tartsd magadban. Azonkívül bárki csinálhat ilyet, de én csak ezért nem akarok egy rakás pénzt bukni, hogy vegyek egy 280x-et, utána meg eladjam, sajnos nem megy olyan jól...

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #639 üzenetére

    Leírom mégegyszer. Egyetlen kritériumom van, hogy a fogyasztásmérésre használt teszt alatti sebesség is meglegyen, ne külön a sebesség és külön a fogyasztás, mert ezt a falyta mérést a BOOST igen komolyan el tudja torzítani. Te is mellébeszélsz, mert nem tudsz ilyen tesztet linkelni, ehelyett "Hitetlen Balázsnak" címkézel. :(

    (#642) Whysperer: Szerinted, ha 80 000-ért megveszem (80ért szar verziót kapok) tehát 90k-ért megveszem, letesztelem, akkor szerinted ki a búbánat fogja tőlem az új árán megvenni használtan? Legalább 10K-t buknék rajta azonnal. Mert nekem a 7950 mellett állatira nincs most rá szükségem, és ha vennék is valamit magamnak, ahogy már írtam, a Sapphire 7970 OC-t venném, egész egyszerűen azért, mert marhára bevált. Tehát nekem nem ér meg 10K-t egy ilyen teszt, amiből nekem az égvilágon semmi hasznom nem lenne. :N

    A Gigabyte kártyáit pedig én messzire elkerülöm, mert nekem az a minőség(telenség) egy forintot nem ér, amit képviselnek. Épp elég tapasztalatom van a márkával (VGA-k terén, a lapjaik teljesen jók, az külön részleg), hogy esélyt se adjak nekik. Úgyhogy ezzel a javaslattal pont betaláltál. ;)

    (#643) kingpython: A Vapor-X 280 teljesen korrekt. :K Írtam is már korábban a 7970 topikban: [link]
    Ettől függetlenül jobb konstrukciónak tartom a régi 7970 Dual-X-et több szempontból is.

    (#648) szasanyi: Ja, várd ki a végét... :U Nekem a Giga pl. egy forintot se ér. Senkinek se gyanús, miért tudja a Giga 3 év garival vagy 10%-al olcsóbban adni, mint pl. az Asus, és még nagyobb gyári órajellel? Ébresztő, nem meseországban élünk... :DDD
    Mert az Asus DC2T meg a Sapphire Vapor-X elég korrekt ár/értékben 90k körül, de ezek a nagyon olcsók szerintem annyit se érnek... :N Akkor már inkább egy frankó, tuningos 7950, és még olcsóbb is... :U

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #650 üzenetére

    Nem bizonygattam ebben a hozzászólásomban semmit. :F Azt írtam le, mit várnék egy teszttől, amit hitelesnek tudnék tekinteni, ami a valós használat melletti fogyasztást illeti.

    Mivel ez egy nyilvános fórum, úgy gondolom, reagálhatok arra, amit mások írnak. Nem tudom, mi a bajod ezzel. Veled ellentétben írtam érveket is. Valami hasonló reagálást várnék én is. :U

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz marci.weller #655 üzenetére

    Igazán kedves tőled ez a gesztus. Amúgy 70k-ból szvsz jobban járnál egy 7950-el, mint egy újracsomagolt 7870-el...

  • HSM

    félisten

    válasz FuRiONight #661 üzenetére

    60K-ért látok Asus 270X-et, (másmilyen nincs) míg a Sapphire Vapor-X 7950 az most 75K (mikor legutóbb néztem 72 alatt volt). Nem néztem meg pontosan mi mennyi, csak egy javaslat volt, ami így helytálló, ugyanis 1000X jobb vétel az említett 7950, mint a 270X. De tényleg, biztos egy rosszándú aljas valaki vagyok, hogy ezt OFF-ba rakva 2 sorban meg mertem emlteni az R9-es radeonok szent topikjában. :((

    "Én is 7970-et akartam venni innen hardverapróról, de ha ilyen drágán árulják, akkor tartsák meg, újonnan olcsóbban megkapom a jobb teljesitményüt."
    Nem kezdem elölről, megvan az oka, miért annyiért adják, és nem bagóért. De vedd meg nyugodtan az olcsó húst, és használd egészséggel. Az "olcsó" 280x-eket az ellenségeimnek sem fogom ajánlani, a drágábbak jók, de azoknak az áruk is megvan, nem 70K, hogy a hozzászólónak ajánlhassam.

    "Ezzel itt vége OFF-nak, ez a 280-280x topikja, minket nem érdekel a HD széria."
    Ahhoz képest mégis mindenki a 7970 Ghz editionhöz hasonlítgat. :U Ha tetszik, ha nem, a 280X, amiről a topik szól, egy olcsósított 7970, se több, se kevesebb. Nyilván nem jobb lett 2/3-ad árért. :U

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz FuRiONight #664 üzenetére

    A 280X Matrix-nak el is kérik az árát, az megy is. Fogyaszt is az 100%, de megy is. Egyébként a fogyasztásra kevésbé háklis embereknek az egész jó vétel, ugyanis könnyen lehet tuningosabb egy rosszabb fogyasztású, magasabb szivárgású csip, és így még jóval olcsóbb is, mint a régi matrix. :K Bár eddig ahogy láttam, ugyanúgy mennek a 280-ak, mint a 7970-ek, se jobban, se rosszabbul tuningban az ilyen komolyabb karikon.

    Szóval dejó, olcsó 80k-s 7970 Ghz sebességű 280X, de a 110k-s kari eredményeivel nézzük... Ejjj... :DD

    Lehet, én vagyok képzavarban, de az előbb még 90K körüli kártyák voltak inkább a téma, 280x vs. 7970 témában....

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz FuRiONight #666 üzenetére

    Bazz, ezt miért kérdezi meg mindenki? :DD Itt találod, 3. bekezdés: [link]

    Amúgy pont úgy vagyok vele, ahogyan te is. :K Inkább fizetek rá picit, de kapjam a jobbat és újat.
    Ezért is vennék inkább egy 7970OC-t 95-ért, mint egy alap 280x-et. :P

    (#673) FuRiONight: Ha gonosz akarnék lenni, azt írnám, ez nem a "milyen gépeink vannak" topik. :P Amúgy jó kis masina lesz, az 100.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz ÁdiBá #678 üzenetére

    Persze, ahogy írtam, ilyen tuning kártyára brutál VRM-el még elvileg jobb is egy fogyasztásra gyenegébben specifikált, jóeséllyel magasabb szivárgású csip, mint a 280x a többi Tahiti XT-hez képest. ;)
    Vélhetőleg többet fog kajálni, de jobban fog menni max túlhajtásra, márpedig az ilyen karikat azért veszik, hogy minél jobban tuningolható legyen. ;) De ugye a Matrix azért nem a 80-ezres kategória újonann, annak megkérik az árát. ;)

    (#681) Whysperer: Nekem még senki nem segített ilyesmiben, pedig régóta vagyok itt PH-n... :DDD A baj, hogy csak akkor tudom letesztelni, ha itt van pár napot legalább, akkor meg csak úgy működik a dolog, ha megveszem. De utána nincs rá szükségem, el kell adni... :DDD Persze, ha nettó áron venném, úgy nem lenne gond az eladással, az is tuti...

    (#685) Televan: 83K-ért sokkal jobb szvsz ugyaninnen a Vapor-X....

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #693 üzenetére

    Pedig a TPU-n is panaszkodtak a VRM hűtésre, pedig ők aztán nem szoktak. Ha ez a cucc ott náluk 1,08V-on már kellemetlenül melegedett, akkor ott komoly baj van. Ez a kari ilyen hőfokokon nem lesz tartós. :N Dehát ha megnézed, egy nagy semmi lemezke hűti a VRM-et, borzasztó kevés.
    Persze, véletlen se akarlak lebeszélni róla..... ;]
    A GURU-s tesztben a fogyasztást nehéz így értelmezni, hogy sehol se látom leírva, mivel terhelték... Vagy csak nem olvastam elég alaposan? :F

  • HSM

    félisten

    válasz Peetyaa #703 üzenetére

    Nekem az alulfeszelt 7970 komplett géppel játék alatt ritkán ment 300W fölé konnektorból nézve, de egyéb gyilok alatt se 350W fölé. :N Neked a torkos procival és kicsit torkosabb 280-al se lenne szabad komoly baj legyen szvsz. Nekem a 625W-os tápom a 7950/7970 CF-et is alulfeszelve elvitte. Nem a legszerencsésebb a kettébontott 12V ág, de szerintem nem lesz gáz. Többit tápos topik...

    (#711) Diablo18: A 7970 Dual-X-hez képest eltűnt róla a memória hűtő és egy fél slottal alacsonyabb a borda. Nem túl ígéretes...

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Televan74 #803 üzenetére

    No, meg az újdonságfaktor... :DDD AZ nagyon be tudja ám hülyíteni az embereket... Nézmá' az már R9, de klafa! :Y :DDD

  • HSM

    félisten

    válasz E1even #807 üzenetére

    Nem. Egy fogyasztási szortírozásban butított sima 7970 gyárituningos BOOST órajellel. ;] :P Persze, ettől még lehet jó cucc, még akár tuningosabb is, mint a régi, csak győzzed etetni max-OC-n....

  • HSM

    félisten

    válasz Malibutomi #880 üzenetére

    A VGA-k fogyasztása senkit nem érdekel... :N
    Amúgy ez a 300W... :) A 7970-em maximum furmark alatt evett 300W-ot, tuningolva.... Normál játék mellett az egész gép konnektorból nem volt 300W. :N
    Pl. a Tomb Raider 1000/1450Mhz-en, alulfeszelve 1,1V-on szűk 250W az egész gép max grafikán. De még húzva, 1125/1575-ön, 1,213V-on is megáll a komplett gép 300W-nál. Ja, és maxra húzott powertune limittel.
    Mondjuk, amiről már sokszor beszéltem, a 280x-nél sanszos, hogy "nem minden" karinál lesznek ilyen jó értékek, nem véletlen csökkentették a TDP-ből garantált órajelet.... :U

    (#883) szasanyi: Nézd meg, mekkora a hűtése, és rájössz, miért hangosabb. Kis pici vékony vacak. ;) Viszotn ez egy tuningkártya, nem gyári hűtéssel viszont iszonyat tartalék van benne, a brutál VRM és a speckó GPU-táp-szűrés miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #886 üzenetére

    Elmondom a titkot. ;) Veszel egy olcsó, de jóminőségű 7970-et, alulfeszeled, tuningolod, és máris kenterbe verted a gyári 280X-et, meg a gyárilag az esetek többségében túlfeszelt Ghz Editiont is. :U
    Igen, ehhez kell pár extra kattintás, meg néhány óra tesztelés. De a lényeget leírtam a Logout tesztemben. ;)
    Amúgy lehet, a 280x-ekkel is lehet hasonlót művelni, de aggódom, hogy ott nem lesz akkora sikere.
    A 7950-emmel se tudom megközelíteni az ex-7970-esem fogyasztását, a 7950 925/1250Mhz-en, csontra alulfeszelve eszik éppen annyit Tomb Raider alatt, mint a 7970 1000/1450-en alulfszelve, miközben utóbbi, hát, nem kicsit gyorsabb.
    (Azért TR, mert ott teszteltem valamiért most a karijaim. :) )

    A tuningos kiegészítésre: Tegyük hozzá, hogy ilyen magasságokban nagyon durván sokat számít, mennyire jól sikerült GPU kerül a kártyára, azt meg nem tudják garantálni. :U Volt a topikban 7970, ami éppencsak, hogy 1100Mhz-et tudott... Szerintem gyárilag 1240Mhz nagyon szép. Ja, és a Tahiti GPU nagyon szereti, ha 60-70 foknál nem melegszik tovább. Na, 1,3V-on ezt tuti nem bírta a gyári hűtő, ami megintcsak jópár Mhz lehetett plusszban. Ezze szemben a Matrix hűtője igencsak combos, sokkal jobban hűt, ami már önmagában garantál 30-50Mhz, akár 100Mhz-et Tahiti GPU-nál. :K

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #891 üzenetére

    Ha viszont nem lövöd be kézzel a feszt, sosem lesz igazán hatékony a VGA-d, mert gyárilag belekalkulálják, hogy legyen benne tuningtartalék is, illetve nem is tesztelik darabonként, csak statisztikai módszerekkel adnak neki annyit, ami biztosan elég lesz. Nyilván, nem kötelező élni vele, de egy nagyon jó lehetőség az alulfeszelés. ;)

    A 7970-ek rával nem tudom mi lesz, nem vagyok jós... Nyilván, a bennmaradt, el nem kelő készletek jó áron lesznek, ha nem fogynak el, de csak ha. Ezt nem tudjuk előre. :N Nyilván, ha ilyet vesz valaki olcsóért, nem fog rosszul járni. ;)

    Amúgy már most is vannak jó áron 7970-ek, pl. szerintem 90k körül a Sapphire Dual-X igencsak jó áron van, és simán azt venném pl. egy 90k-s 280x Vapor helyett. Mondjuk a 83K-s Vapor már erősebb ajánlat, arra további tesztek nélkül nem tudok mit írni. :) Majd ha valaki ír alulfeszelős fogyasztási adatokat azzal a 280x-el, akkor leszünk okosabbak.

    Viszont az MSI GAME 280x-et és a sima Dual-X 280x-et 100%, hogy jó messziről kerülném. :D

    Amúgy a tápcsatik száma édesmindegy, semmi köze a VGA valós fogyasztásához. :N A 2db 6-tűs csatijával többet eszik a 7950-em, mint a 7970 a 6 és 8 pinjével.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #895 üzenetére

    "A R9280X nézetedet ismerjük már, ami az enyémmel (és még sokakéval) nagyon nem 1ezik"
    Szerencsére azért vannak, akik egyetértenek velem. Bár végülis nekem édesmindegy. :) Idővel csak lesz valaki, aki csinál egy normális tesztet, amiből kiderül, mi a valódi helyzet. ;) A Logoutos tesztemből is láthatod, mennyire nem mindegy, hogy tesztelsz.... :U

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Dr.FantastiK #897 üzenetére

    "...es akar a stabilitast is elosegitheti !"

    Ja, ha elgurul a gyógyszered, és agyba-főbe tuningolod, akkor később fog leégni a csatlakozó, ha 8+8 pines, mintha csak 6+8 vagy 6+6. "Normális", épeszű felhasználásnál semmi különbség nincs. :N
    Én a 8+8-as verziót preferálom, mivel úgyis a jobb tápokon nem gond a két 8-tűs csati, ártani nem árt, csak extra biztonság. :)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz ST05 #899 üzenetére

    A 6-pinesen elvileg 4 pin van áramnak, és 190W körül bír, ha 100%-os állapotban vannak, és a 12V az 12V (8A erenként, amire specifikálva van). Azért hivatalosan 75W, mert ahogy használod, ugye nem lesz egy idő után 100%-os, és hogy tutibiztos ne lehessen gáz. A 8-pinesben 6 éren megy a táp, az olyan 280W-ig bírná, de az előbbi okok miatt arra is hivatalosan csak 150W van engedve. ;)
    Szóval már a 6+8pin is elég morcos áramokat bír, ha makulátlan állapotú. ;)

    (#901) szasanyi: Ha precíz akarok lenni, többletfogyasztást nem okoz, ha több éren megy a táp, sőt, többfelé oszlik az áramerősség, tehát a veszteség kevesebb lesz. Tehát pont, hogy nüansznyival, de kevesebbet fogyaszt a dupla nyolcas, mint a 6 plusz 8.... :U De itt olyan kicsi veszteségről beszélünk, ami teljesen elhanyagolható, de attól még így precíz.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Dr.FantastiK #906 üzenetére

    Nem, nem számít a tápellátásban. :N Biztonsági okai vannak elsősorban. ;)

    Ami a tápellátásban számít, az a 16-20 fázis. ;) Hogy felesleges-e? Átlag usernek, aki nem nagyon akar tuningolni, szerintem az, mert kevésbé hatékony kis terhelésen. Ellenben, ha az utolsó 50Mhz-et is ki akarod gyilkolni szegényből tuningban, akkor nagyon meghálálja a jelenlétét a 16-20 fázis. ;)

    A Matrix teljesen jól összerakott cucc amúgy. Tuningra tervezték, hogy a maximumra lehessen járatni a rajta lévő GPU-t, és arra az egyik legjobb kari, ami csak kapható. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #928 üzenetére

    De ocsóóóó! :D Szerintem azért az árért lehetne rosszabb is, na, nem mintha nem üvöltene róla a spórolás... Ahhoz képest egészen jó szvsz.

    (#944) ÁdiBá: Ezen az áron nincs mit csodálkozni... Ez már nem prémium termék... :U

    (#946) Dtomka: Ezenkívül a VGA fogyasztása nagymértékben meghatározza, milyen zajosan lesz hűthető a ház körülötte, mennyire fog meleg maradni a kártya és környezete, ami nagymértékben befolyásolja a kari (és környezetének) várható élettartamát is.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #948 üzenetére

    Hát nem tudom.... A Gigabyte egyértelműen sokkal spórolósabbra sikerült, de mégis egyben van. Az MSI VRM hűtése viszont annyira kicsi vacak, hogy az amúgy jóminőségű kártyát gyakorlatilag használhatatlanná teszi. Igazából egyiket se venném. :N Össze se tudom őket hasonlítani minőségre mondjuk egy ilyennel: [link] (a kép, leírás hibás, ez az valójában: [link]). Én simán kifizetnék rá plussz 10K-t, ilyen VGA-t nem két hónapra vesz az ember. De ha ON akarnék lenni, írhatnám a 83K-s 280x Vapor-X-et, az is príma, és az Asus-ok is jónak tűnnek, bár az árukat sokallom ezekhez képest kicsit.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #951 üzenetére

    BIOS frissítéssel nem lehet "megjavítani" az alulméretezett VRM hűtőt. Amit tudnak BIOS frissítéssel, hogy lejjebb veszik a gyári TDP-t, így hamarabb fogja lekapcsolni a BOOST-ot meg visszavenni az órajeleit. Hűvösebb lesz, meg nem fog túlmelegedni, de a teljesítmény is épp ilyen arányban fog visszaesni.

    Amúgy "After this review, MSI sent me an updated BIOS, which I posted here. It fixes the overheating issues I experienced. GPU temperature now maxes out at around 82°C and the highest VRM temperature is 101°C"

    Amúgy már ne is haragudj, de ezek az eredmények borzalmasan rosszak még így is. :N
    A DUal-X-em tudod, mikor melegedett fel ennek a környékére? A régi, gyilkos kombustorban, kiakasztott power limittel, sőt, igazából ott is hűvösebb maradt! [link]
    Az új kombustorban pedig "enyhén" megtuningolva: [link]. Normál játék alatt pedig ezen az 1150/1550-es órajelenInkább 75-80 fok volt a max, amire a VRM melegedett, a GPU meg max 66-67. Itt egy bő 3 perces Valley bench: [link]

    Ha 7970 már nem is lesz (még pár hétig tuti lesz viszont belőle), akkor is ott van, főleg a 280x Vapor-X, ami tetszik olcsóért (ugyanaz amúgy, mint a linkelt 7970, csak a 2,5 slotos DUal-X helyett a 2,5 slotos Vapor hűtővel, nomeg 7970 helyett 280x GPU-val), vagy az Asus. ;) Szóval azért lehet válogatni.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Beast007 #954 üzenetére

    Ha fontos a tuning, és nem annyira fontos a zaj, akkor nagyon jó karinak tűnik. :K Bár nekem kicsivel szimpatikusabb a Matrix. :K

    Saját célra viszont nem kellenének ezek, mivel nekem nem számít az az utolsó 50-100Mhz, amit ezekkel ki lehet sajtolni, ezért viszont felelsleges nekem kifizetni a felárukat. ;) Ami amúgy nem tetszik tökéletesen ebben a kettőben, hogy a lapra nyílik a bordázat egyik fele. A Matrixnak még annyi előnye van, hogy eggyel kevesebb venti, eggyel kevesebb zaj- és hibaforrás.

    A régi 7970 Dual-X-em is csak 1000/1450-en hajtottam alulfeszelve, mert így csöndes maradt, és arcpirítóan keveset fogyasztott. Pedig tudott volna 1150/1650-et is, de ott már kért enni is és a hangja is megjött, így pedig nekem nem ért a dolog ennyit. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Beast007 #961 üzenetére

    Akkor azt kell venni. :) Ha beleszerettél, akkor már nem fog a másik tetszeni, még ha esetleg jobb sem... :DDD
    Masszív egy konstrukció a Toxic is nagyon. :K

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz E1even #967 üzenetére

    Arról marhára nem a Matrix tehet, ha szar GPU jut rá, az pech, nem fog jól menni. Viszont míg ennél biztos lennék benne, hogy 1,4V-on se fog leégni a VRM, egy Sapphire 7970-en már nem lennék 100% biztos. ;)

    Szerintem semmi tévedés nem volt abban, amit írtam. A rajta lévő GPU-ból (érted, ami a PCB-re ráforrasztásra került, na abból) ki fogja tudni a maximumot hozni a Matrix, míg egy Sapphire nem biztos.

    A refi 7970-el pedig tessék vigyázni, azok közt voltak a legtuningosabb darabok... ;)

    (#969) ÁdiBá: Pontosan. :K Írhatnánk, hogy nekem jobban tuningolható volt a sima 7970 OC, mint nálad a jóval drágább Vapor Ghz.... :D Szerencse kérdése, pedig pl. ugyanaz a nyák...

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz E1even #971 üzenetére

    "Ez mi, ha nem átbaszás?"
    Semelyik gyártó se válogatja neked a GPU-kat a tuningos kártyára. Adnak neki kicsit több feszt, ha megy jó, ha nem kuka. Ennyi. Nincs arra lehetőség, hogy végigteszteljenek neked egy rahedli GPU-t, semelyik másik gyártó sem teszi ezt neked meg. A Matrix esetén azt fizeted meg, hogy jó erős kártyára rakták a GPU-t, ami biztos ki fogja hajtani. Így ha szerencséd van, lesz egy brutál tuningos kártyád, ha nem, akkor meg nem a karin múlt, hanem a GPU-n.

    "szar tuningépességű kártyát (és nem pech)"
    Azért én ellenpéldát is láttam szép számmal, ahol igencsak jó eredmények születtek a Matrix-al...

    (#972) Casanova*: Akkor még sokkal-sokkal drágább lenne. Annyiért aztán végképp a kutyának se kéne. Nézd meg, most is mindenki rohan a 280x-ekért, mert 10 000 rugóval (~10-15%) olcsóbb lett, mint a 7970... Akkor most gondold el, a 150 000 helyett 200 000-es kari kinek kellett volna a Matrix? :DDD

    (#975) Whysperer: Szerintem vagy várj egy Asus vagy Vapor-X 280x-re, vagy a 11197-11-40G-es Sapphire 7970 is megkapható 91K-ért raktárról. Az utóbbi 7970 tuti, hogy jóféle, annak az OC verzióját ismerem, de elvileg ugyanaz a kártya.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Diablo18 #1006 üzenetére

    Biztos, ugyanaz a verzió? :) Nézd meg HWiNFO-val, nálad is hasonló-e a GPU VRM Power OUT értéke, ha igen, akkor a házamban volt meleg, de szerintem nem. ;]

    Ilyen a kuckóm: [link]
    Illetve kép belülről, amikor még 2 VGA volt benn: [link] És elölről is fúj be egy ugyanekkora venti, mint felülről, aminek semmi nincs az útjában, mert a winyókeretet kiszereltem teljesen, az ssd pedig csak a gép aljába van letéve. :)

    Amúgy inkább csöndes működésre kigyúrt ház, nem egy HAF932, de szellőzik azért szvsz elég rendesen. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Diablo18 #1008 üzenetére

    Azt gondoltam, hogy az ex-7970-emről írsz... :DD Én is azzal méregettem ezeket. Bár játékok ezt soha meg se közelítették. Pálne, az első kép terhelését, ami egy régi verziójú Kombustor, ami még a 2.2.5-ös verziójú AB mellé járt, ami sokkal durvábban melegít, mint az, ami az új Afterburnerhez jár. ;) Az azért olyan meleg. :)

    Az új Kombustorban nálam is (igaz, én OpenGL3-ban indítottam, de nagyjából az mindegy) ha jobban megnézed jóval hűvösebb, pedig ott húztam is, 1156/1554-re. ;) [link]

    Amúgy komoly kis kuckó az a Zalman. Jól szellőzik a képek alapján és dizájnos nagyon. :K

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz E1even #1010 üzenetére

    Ezt ne haragudj, de nem egészen értem, miért ilyen stílusban írod. :F

    Ha tudod, hogy senkisem válogatja felárért sem, akkor nem értem a felháborodásod okát. :F

    És itt írtad a lényeget: "Semmit nem ér az egész ha mind a kettő nem átlagon felüli..."
    Tehát Te magad is elismerted, hogy kell a jó alap (mondjuk egy Mátrix) egy igazán kimagasló eredményhez, de önmagában nem elég. Egyetértünk. :K

    Ilyen az élet. Nekem kicsit úgy tűnik, mintha leginkább a személyes csalódásod beszélne csak belőled, ami a Mátrixokat illeti, nem a szakmaiság.... :(

    Ettől függetlenül alapvetően én is mindig túlárazotnak és feleslegesnek tartottam, olvass csak vissza a 7970 topikban. Ugyanakkor a 280x-eknél új értlemt nyerhet az erősebb VRM és a kitűnő hűtés, és az árcédula is jóval barátságosabb lett a sima modellekhez képest, ahogy láttam. :K 349 dodóért nagyon jó vétel, amikor a simák 299-be kerülnek, ez csak bő 16% felár....

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz E1even #1013 üzenetére

    Sajnálom, ha kioktatásnak tűnt, amit írtam, nem annak szántam. A kiemelt mondatban csak azon szenvedtem, hogy mondjam el, amire gondolok, jobb híján így sikerült. :B

    A szakmai részekre majd válaszolok este, ha hazaértem. :R

  • HSM

    félisten

    válasz E1even #1012 üzenetére

    "Az a felháborodásom oka, hogy miért ajnározod (ajánlod) ennyire a Matrix-ot?"
    A 7970-ből sosem ajánlottam, mert drágának tartottam és feleslegesnek. Viszont a 280X-nél már sokkal közelebb került az ára a sima modellekhez, ami miatt szerintem már csak a kitűnő hűtése miatt is megérheti az árát. Illetve a 280X-eknél az átlagnál erősebb VRM is hasznos lehet. :K Szóval ne keverjük a 7970 és 280x Matrixokat. ;)

    "Ilyen alapon a te általad ajánlott Sapphire 7970 sokkal jobb vétel, mint a Matrix, mert nincs olyan szuper alapja, de a GPU-ját mégis jobban lehet tuningolni."
    Amit ajánlottam Sapphire, abból is akadnak kevésbé tuningos darabok. :U Illetve az mondjuk nagyon nem 1200Mhz körüli és afeletti tuningokra van méretezve, ott már érezhetően fogy belőle a tartalék, míg mondjuk egy Matrixnál még nem. Ugyanakkor ésszel belőve 1100-1150 körül remekül elvan a Sapphire megoldása is, de közelse az a hülyebiztos megoldás, mint a Matrix, hogy pl. ráadod a max feszt, és go, mert nem arra van méretezve.

    "az egyik csúcs 7970 GHz Edition-nél, mert az ember joggal várja, várhatná azért a rahedli felárért, hogy legalább erre jobb GPU-t tegyenek."
    Jogos valahol amúgy amit írsz, viszont én azt tapasztaltam, hogy a Ghz Edition 7970-ek általában némileg gyengébbek tuningban, mint a simák, jóval több az antituning. Szerintem amúgy ennek a magyarázata az lehet, hogy nagyon szigorú fogyasztási keretbe kell beleférniük, ami miatt csak kisebb szivárgású csipek kerülhettek olyan karira, ami gyakran kevésbé tuningosak. Ezt ilyen szempontból inkább az AMD szúrta el, és emiatt tuningra a 280X a gyenge fogyasztási specifikációjával még jóval erősebb opció is lehet egy ilyen erős alapra építve, mint ezek a tuning-izomkártyák. Persze, én továbbra is a "sima" 7970-eket tartom arany középútnak és ideálisnak, nekem nagyon beváltak. Szerencsére állt kis pénz a házhoz, így vettem is gyorsan egy Sapphire 7970 OC-t, amiről meséltem, és nem bántam meg. Tuningban is egészen jó, de nagyon kedvező a fogyasztása. 1000/1450-en Tomb Raider 38FPS és 250W egy jelenet konnektorból nézve a komplett gépet, ugyanez a 7950-emen 1100/1575-re tuningolva 38FPS, de 350W.... :U Órajelben viszont a 7950-nek meg se kottyant az 1200Mhz gyengébb hűtéssel, míg a 7970-el inkább az 1150 környéke volt a max. Szóval ennyire nem mindegy, mennyire és mire van a csip válogatva....

    "A szakmaiság az, hogy újra bebizonyosodik, hogy nem érdemes a csúcs-szuper Matrix-ra kiadni a +pénzt, mert a gyártó(k) újfent át'asszák a vevőket. Ennyi. "
    A vevő azt kapja, amit fizet. Egy maximálisan tuningra felkészített karit. Aki a Ghz Editiont vette, az nem jól választott, ennyi. Ugyanígy nevezhetnéd átb'szásnak a Ghz Edition Vapor-X-et, mert az is Matrix-szintű áron ment, és semmivel sem volt tuningosabb, sőt.... A Matrix-ból amúgy a 7970 is túl volt árazva. De szögezzük le ismét, ami nekem tetszik, és jó vételnek tartom, az a Matrix 280x-es kiadása, érveket lásd feljebb. :)
    Én azt mondom, 10-20%-os felárat szerintem megér a Matrix, többet már nem biztos, de jelenelg ezen az áron megy. :R Az itthoni árak meg tudjuk, milyen elvek szerint alakulnak, azért ne a gyártót/modellt szidd.... ;]

    (#1013) Eleven82: A refi kari valóban nagyon jó minőségű, azonban nem túl erős a VRM-je. Ezen kicsit javítottak a speckó, plussz 1 bekötött fázissal kiadott extra, refinyákos változatok. Illetve a Sapphire 7970-e is egy ilyesmi megoldás volt, mégegy bekötött fázissal, meg a Vapor is, ez a NYÁK került a Vapor 280X-re is. Jó konstrukció és erős is és hatékony, azonban nem brutál OC-re lett méretezve. Bírja az OC-t remekül szó se róla, de egy jobb GPU utolsó 50-100Mhz-ének brutális fogyasztásnövekedéssl járó kihajtására már nem ideális, és ekkor van előnye egy ilyen 16 fázisos szörnyetegnek, aminek az a brutális áramfelvétel ujjgyakorlat. ;)

    És mégegyszer leszögezem, amit írok, nem kioktatás, vagy ilyesmi, csak próbálok pontonként reagálni a felvetéseidre, és így megvitatni a kérdéskört. :R

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz kaszaf #1200 üzenetére

    Már a 4890-emnél sem volt érdeme az Asus drivert használni, pedig nem ma volt... :D

    Töltsd le az AMD oldaláról a legfrisebbet. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Eagl3 #1206 üzenetére

    Ha HWiNFO-val nézed, az kiírja a VRM hőfokait is, ha minden igaz...

    (#1211) Eagl3: Bocsánat, tényleg. :R Ez esetben egész jól bírja a kari, és a sebesség is rendben van vele. :K

    Mondjuk ahhoz képest, hogy csak bő 3 perc... Nálam azidő alatt ennyire melegedett a Dual-X 7970: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #1214 üzenetére

    Az nem hűtőborda, max hőelvezető lemezke.... :DDD Nem ad hozzá tól sok hőleadó felületet sajnos...

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #1248 üzenetére

    Elég érdekes lett ez a teszt... Ugyan, nem néztem végig, de elég fura volt, hogy csak 52 fokot mértek, közben meg visít, mint egy malac? :F :F :F Kicsit fura... Én inkább a TPU-nak hiszek.

    Ja, és mégegy disznóság:

    Ez azért vélhetőleg nem ilyen volt gyárilag.... :U

    (#1249) ST05: A sima 7970 Dual-X hűtésével mi a bajod? Szerintem kitűnő. [link]
    A teljesítménye pedig: [link]
    Szóval szvsz halk, és hűvös. A képen kb. félóra Valley futás látható, 20% extra limittel, alulfeszelve, 1000/1450Mhz-en, csak a közepén egy pillanatra bekapcsolt 20 perc után a képernyővédő, és akkor nulláztam a HWiNFO-t, az azért mutat csak 17 percet. :) Ja, és a fogyasztás is nagyon rendben volt így, 250W-ot mutatott a konnektorba dugott műszer a komplett gépre.... (Tehát nagyon durván 150W lehetett a VGA étvágya.)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #1254 üzenetére

    Valóban. Rosszul emlékeztem. :( A TPU-n a 7950-es Vapor-X tesztje volt, ami valóban halk. Viszont ez jó jel, mert némi teljesítményvesztés után a 280X is vélhetőelg halkítható lenne arra a szintre, mivel a hűtés ugyanaz, és majdnemcsak a GPU is.

    Ellenben gyárilag tényleg hangos lehet a Vapor 280x, feltúrtam vagy 3 tesztet, mindenhol ezt írták, ami mondjuk jobban belegondolva nem is csoda, mert azért a 280X-ek is bőségesen kapnak feszt gyárilag, és a Vaporra amit már írtam a 7970 topikban többször, plussz terhelés, hogy a memóriák is a fő hűtőt melegítik, ami újabb 20-40W hűtendő teljesítmény, tök feleslegesen.

    Meglestem amúgy a 7970 Dual-X-em alulfeszelés nélkül, 1,2V-os gyári feszén (a 280x-ek is ekörül kapnak) és már az se volt így közelse olyan halk, mint alulfeszelve:[link] A fogyasztás is bő 20W-ot emelkedett.
    És ami a szubjektív dolgokat illeti, a 2100rpm alulfeszelve az pont, ami számomra még viszonylag csendesnek nevezhető, a 2400rpm már zavar játék közben, nyitott fülessel.
    Sajnos a Tahiti-ket 1Ghz felett már nagyon durván nem lehet alulfeszelni, szóval marad a GPU válogatása, ami meghatározza a fogyasztást és ezáltal a hűtés hangját is. Emiatt se áll túl jól a 280x szénája, ami a Vaport illeti.

    Bár az 52 fokot még ez se magyarázza meg... :D

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Zoo123 #1268 üzenetére

    Valóban, köszönöm! :R Így már értem. :D Deltának így meg már jó meleg szegény kari.

  • HSM

    félisten

    válasz Eagl3 #1281 üzenetére

    Azért a 93 fokos VRM eléggé meleg. És ez csak egy vacak párperces Valley teszt, nem is egy komolyabb játék, egy Tomb Raider pl. jó 10-20%-al nagyobb terhelés bizonyos pályákon. Ezenkívül 2000rpm, ami egy akkora ventinél már kell, hogy jelentős szélzajt produkáljon.

    Ahogy már linkeltem, az ajánlható szerintem valami ilyesmi: [link]. Így 70 fok alatt ugyanis ez még nagyon sokáig kari fog maradni, míg 90 fok felett azért már legfeljebb negyed élettartamuk van a kondiknak a 70-hez képest a legoptimistább becslések szerint is.

    Szerintem ilyen Valley alatt pár perc alatt 93 fokra melegedő VRM-el szerelt kártya nem az ajánlható kategória, hanem inkább a kerülendő. :(

    Ne érts félre, nem ellened szól amit írtam, aki viszont még nem vette meg, annak azért ez hasznos infó lehet. :B

    (#1285) ST05: De az MSI-n nagyobb a venti, mint ami a többi hasonló (pl. Asus, Sapphire) karin van... :)

    (#1287) Sonja: Egyáltalán nem jó értékek. Azok itt kezdődnek: [link]. Teljesen gyári minden, és 20%-ra feltolt power limit.
    És nekem is oldalt hangszigetelő habos a házam, csak elölről és felülről fúj be 1-1db 18cm-es 700rpm-es venti, és egy agyon-letakarékolt 12-es fúj csak ki hátul.

    (#1288) ST05: Marhaság... Ugyanúgy többszáz wattos a 7970-em, amivel lőttem azt a valley képet, 70 fok alatt minden hőfokkal. A 9cm-es venti se lehetett sokkal hangosabb 2400rpm-en, mint egy 10-es 2000rpm körül.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz borkarico #1291 üzenetére

    Eagl3-nak is köszönheted, hogy tesztelt párat a kártyájával. :K :R Részemről szívesen! :R

    (#1293) borkarico: Azt nem láttam, de tényleg. :B

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz kingpython #1294 üzenetére

    Szinte minden picit drágább lett ma, 3-4 ezressel, legalábbis a 7970 r9 280x karik. :K

  • HSM

    félisten

    válasz Beast007 #1307 üzenetére

    Az csak 4X-es élsimítással ment, azért gyorsabb. ;)

    (#1308) Peetyaa: csinálnál egy ilyen képet? [link]
    Valley beállítás ExtremeHD, majd átkapcsolva Custom-ra, és a fullscreenből pipa kiszed, tehát extreme hd ablakban, és mellette HWiNFO "sensor only" módban, hogy lássuk a hőfokokat, esetleg alulra lehet tenni 3 grafikont, ahogy tettem én is. Ja, és kb. 10-15 perc, és 3 perccel a vége előtt nyomsz egy F9-et, vagy ráböksz a benchmark gombra, és akkor lesz egy teszteredmény is. :K
    Ja, és 20% power limit volt nálam ráadva, legyen nálad is szerintem, úgy lesz frankó az eredmény és összehasonlítható az eredmény.
    Én még a driverben az alapértelmezett AMD optimalizált tesszelálást átkapcsoltam alkalmazásvezéreltre, ne kontárkodjon bele, de ez a hűtés szempontjából szerintem mindegy.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Peetyaa #1310 üzenetére

    Azért írtam le, presetet átrakod ExtremeHD-ra, majd utána az extreme HD-t átrakod Custom-ra. Akkor a beállítások maradnak az extremeHD-n, de tudni fogsz így állítani, azaz kivenni a pipát a Fullscreen mellől. ;)

Új hozzászólás Aktív témák