Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zenty

    őstag

    válasz tkazmer #244 üzenetére

    pár jobb tankkal, harci helikopterrel, és jobb lég védelemel szerinted már támadni lehetne...?
    Szerintem a többségnek itt az a problémája, hogy csak dísz hadseregünk van, ami jelenleg nem képes megvédeni semmitől.
    A védelemre pedig igenis adhatnánk. De a védelem nem pár grippenről meg néhány világháborus szintü fegyveről szól.

    Guild Wars - Zenty a survivor

  • Gyantusz

    tag

    válasz tkazmer #244 üzenetére

    Egy hadsereget mindíg a lehetséges, legvalószínűbb veszélyforrások ellen kell felkészíteni és felszerelni.
    Ennélfogva nekünk nem kell repülőgép-hordoró, mert folyaminkra és ''tengerünkre'' minek is?

    Harckocsi: ahhoz, hogy védjem a tüzérségemet és a gyalogságomat, és egy támadást vissza tudjak verni és deffenzív ellentámadást - értsd frontáttörés és átkarolás - véghez tudjak vinni, ehhez a BTR-80 eléggé kevés, még a bakákat sem képes páncélzatával védeni.
    Azért kell a harckocsi Magyarországnak, hogy védje az ország hatrárait, mint legerősebb szárazföldi fegyvernem. Továbbá azért, hogy katonáink (testvéreink, barátaink, esetleg férjeink) ne dögöljenek meg az első lövésnél.
    És végül azért kell, hogy akárki legyen is az, Téged ne tudjon alkotmányos jogaidban korlátozni.

    Ezek mozgatása légi úton nem megoldható (mindössze 4 db teherszállító repülőgéptípus képes erre, ezekből szövetségeseink körében csak az USA-nak és Nagy-Britanniának van...), de minek is vinnék el olyan messzire? Én ezt tőled kérdezem, nekem fel sem merült a fejemben?
    Miért kellene harckocsikat vinnünk Afganisztánba?

    Azért van a NATO-főparancsnokság, hogy ők fent határozzák meg az eszközigényt és ez alapján határozzák meg a tagországok szükséges részvételét. Azután ez a parlamentek elé kerül és vagy megszavazzák a politikusok, vagy nem. Ha nem, akkor jön a további katonai tervezés, hogy a hiányt melyik másik tagország haderejéből lehet kiállítani. És újabb parlamenti viták...
    Ez így működik.

    Légvédelem: ''ha szerinted 2 db semmi, nem is érdemelsz többet...'' Hhmmm. Nem tudom. Csukd be aszemed. Tegyenek a fejedre egy zsákot, de persze úgy, hogy fent szeleljen, meg ne fulladj. Ezután kivezetnek egy mezőre és azt mondják, menj rajta végig, de úgy, hogy az 5 lyuk helyett csak 2 db kis lyukat vágnak a zsákra a szemednél. A fejedet nem mozgathatod.
    Fel leszel háborodva hogy a másik 3 lyukat miért nem vágják rá a zsákra?
    Fel leszel.

    Nem engem győzz meg! Magyarázd el az eszmefutattásodat egy légvédelmisnek.


    De mindezt zárom egy idézettel:

    ''A legjobb hadászat az, mely azt tartja:
    hogy mindig jó erõsek legyünk,
    éspedig mindenekelött általában,
    azután a döntõ ponton''

    Clausewitz

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • Gyantusz

    tag

    válasz tkazmer #244 üzenetére

    Még Magyarország NATO-szerepvállalásáról. Mivel minden tagállam tudja, hogy lópikulát sem érünk (?hol is a magyar büszkeség ilyenkor? - katonáinkon kívül), így egészségügyi és műszaki vonalon erősítjük a szervezetet, azok nem kis megelégedésére. Csak az a probléma, hogy a harcoló alakulatainkat nem védi senki és semmi! Én őket féltem, Tőletek, haderő-ellenzőktől! Sajnos.
    (dilettantizmusotoktól)

    Én a logikus, korszerű és hatékony védelemben hiszek és nem a támadásban!

    Ezek szerint Ti, haderőt ellenzők úgy vélitek, hogy minek is a hadsereg, mikor elmúlt minden reális veszély?
    Remélem, hogy soha sem fog tőletek függeni családom és saját életem sorsa...

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Új hozzászólás Aktív témák