Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nestor16

    senior tag

    Nem tudom foglalkozott-e már valaki ezzel (valószínű :DDD ), de én kiszámoltam, hogy mikor mekkora a profit konkrétan, ha BTC/LTC-ről van szó. Erre nekem van szükségem, mert túl nagy profitot várok el és már egyik-másik befektetésem hetek óta stagnál, tehát ez egy saját kis elmélkedés befektetés számolással, csak gondoltam megosztom veletek. :)
    Hátha valakinek még új infó és könnyebb fejben tartani így mennyiért éri meg neki eladni.

    Tehát, Cryptsy: LTC/BTC befektetés! (Fee-vel belekalkulálva természetesen)

    Mennyiségtől függetlenül, ha veszel LTC-t mondjuk 0.0260000 áron (az egyszerűség kedvéért) és itt akkor vagy 0-n, ha el tudod adni 0,0261305 áron, tehát (I)0%(/I)-os 'profit' (I)0,0001305(/I)-i áremelkedés esetén van!

    Ugyanez 1%-os profitnál: 0,0263918 áron kell eladni, ami 0,0003918-i különbséget jelent!
    Ugyanez 5%-os profit esetében: 0,02743702-es áron eladod, az 0,00143702-i különbség!
    Ugyanez 10%-os haszonnál: 0,02874355 értékben eladod és a különbség 0,00274355!

    Stb, stb, stb...

    Egy példa a 10%-os profit esetén:
    Van 1 BTC-d, 0,026-os áron sikerül venned, amit, ha el tudnál adni 0,02874355 áron, akkor kapni fogsz 1,100000181 BTC-t, tehát 0,00274355-i áremelkedés kellett, hogy legyen, ami mostanság elég ritka, hetek akár hónapok.

    Nézzük gyorsabb megoldást:
    A napokban csak a 0,027-et ütötte meg maximum, ezzel számolva /0,026-ért be tudod szerezni/, így ha naponta szeretnél haszonnal zárni, akkor így 3,32755% lesz a profit. Így nézve sokkal gyorsabban profitra tettél szert, igaz csak a harmadát kaptad meg az előző 10%-hoz képest, de ez napi haszon!
    A lényeg, hogy LTC/BTC befektetés esetében 0,0005-i (~1.5%), de inkább egy jobb 0,001-es (3.3%) áremelkedésnél már egy kisebb hasznod van a bizniszbe.

    Ennél az elméletnél fölösleges abba belekötni, hogy ha felére esik az árfolyam stb, mert ugye ha CSAK esik az árfolyam, akkor persze hogy csak mínuszba lehet kiszállni. (Arról nem beszélve, hogy az árgrafikon szerint 0,025 alá sose ment az értéke.) Itt csak az számít, hogy egy kisebb csökkenésnél bevásárolsz és (mivel mindig változik az árfolyam) így csak hozzáadod az itt kiszámolt különbség értékek közül, ami neked tetszik (maximum 3,5-4%), de mondjuk egy biztos 2,5-3,3%-ot és rögtön be is teszed eladásra, akkor mindig tudod, hogy mennyi %-ot nyertél vele akár naponta többször is!

    Végül pedig leszögezném, hogy ez csak egy kis gondolkodás volt részemről, én úgy gondolom ez így helytálló lehet, de még nem próbáltam ki komolyabban!!! De rá fogok állni, illetve az alap gondolatért köszönet Geller_1972-nek. :R Ebben a hozzászólásában írt erről, amit én megpróbáltam konkrétan, számokkal leírni, továbbgondolva.

    Akinek valamilyen tapasztalata, hozzáfűznivalója van, az nyugodtan erősítsen meg vagy cáfoljon. :U

    Üdv, Dávid

Új hozzászólás Aktív témák