Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz ALFA #59166 üzenetére

    Azt írtad QC60. Megnéztem, ez a Compaq laptop a gyári specifikációk alapján alapkiszereltségben DVD ÍRÓVAL, és egy rakás USB2-es porttal kellett érkezzen, és mivel 2009-es gép, bármiről kéne tudnia bootolnia. Nekem már az furcsa lenne, ha az összes USB rossz lenne rajta, mert ha tönkre is megy rajta 1-2, az oké, de hogy az összes beadja a kulcsot, az már elég kuka közeli alaplapot sejtet egymagában, erre rájön, hogy valahogy CD OLVASÓ került bele, ami szintén rossz. A floppynak elvileg nincs benne hely, ha benne van optikai meghajtó is, USB-n nem tudod csatlakoztatni, mert arról azt írtad rossz. Ez így totálkáros gépnek tűnik, már azt sem értem, hogy a Windowst hogyan szögeltétek fel rá, gyári helyreállító partícióról?

    Utoljára 486-os és P1-es laptopokban láttam CD olvasót, P2-P3-as laptopok már vagy CD íróval vagy DVD olvasóval jöttek. Az is gyanús, hogy elmondásod szerint egyetlen gép, így a PXE hálózati boot sem játszik, ez is nagyon valószínűtlennek tűnik, hogy egy mai háztartásban csak egy olyan laptop legyen az egyetlen gép, aminek az összes I/O-lehetősége rossz az Ethernet portot leszámítva. Így meg ki vannak lőve a bootolási lehetőségek. Az egyetlen járható út, hogy kértek kölcsön valahonnan egy laptopot, és azzal összehozzátok a LAN bootot, vagy kiveszitek a HDD-t és arra telepítetek egy másik gépben Linuxot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák