Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mzx

    senior tag

    (#25608) ubyegon2 :

    "Egy csomagon alapvetően háromféle műveletet tudunk végezni: elfogadjuk (ACCEPT), eldobjuk (DROP) vagy visszaküldjük (REJECT). Utóbbi kettő fő különbsége, hogy REJECT esetén a küldőt ICMP-üzenettel értesítjük arról, hogy a csomagot elutasítottuk, így hamarabb "érteni fog a szóból"."

    THX! :) Keresgéltem, de nem akadtam vonatkozó ifóra, úgyhogy jól jött! :)

    "Lassan okafogyottá vált ez a tűzfal kifelé téma, de csak rágódsz rajta. :D Mi ennek az oka?"

    Később:

    (#25613) sh4d0w :

    "Nem mindegy, hogy egy portot kifelé, befelé, vagy mindkét irányban zársz."

    Én is erről beszéltem ubyegonnak. Nem csak én forszírozom a témát. ;) És jogos!

    (#25611) sh4d0w :

    "Meg kellene már érteni, hogy amikor böngészel, nem a Te 80/81/443 portodat kell engedni kommunikálni, mert ezek szerverportok. "

    Értettem, főnök! :DD (Már pattanok is. ;) )

    (#25618) bob.zxr :

    "Default: deny (incoming), deny (outgoing)
    New profiles: skip

    To Action From
    -- ------ ----
    80 ALLOW OUT Anywhere
    443 ALLOW OUT Anywhere
    53 (DNS) ALLOW OUT Anywhere"

    Akárhogyan is nézem, így már tényleg működik... viszont kezdő vagyok, sh4d0w (#25621) valszeg mélyebben belelát, mindenesetre nekem most így oké, ahogy bob írtam, mivel tudok böngészni e beállításkkal, plusz zárva minden más kifele.

    (#25626) teleahocipöm :

    "Ha a tapasztalt linuxos társadalom is ezen ennyi ideje el tud vitatkozni, hogy ez most jó vagy sem, akkor ezen egy kezdő csak pislog értetlenül :)."

    Én is kezdő linuxos vagyok (bár néhány éve használom már, és szinte csak ilyen oprendszert, de hát nem vagyok motivált bármiféle oprendszer túl mély megismerésére -mivel sok minden más dolog is leköt-, ezért haladok CSIGAlassúsággal), szóval csak annyit reagálnék erre, hogy a legtöbb dolog szempontfüggő - valszeg ezért van és lehet alapja vitázni erről arról. Vélem én.

    (#25610) CPT.Pirk :

    "Hát én is ezt mondom! Mikor csapataink harcban állnak a rezsivel -rezsi wars-"

    Az én rezsim se jobb, na de gondoljunk bele, kérem szépen, a K*d*r rezsim alatt meg nem csak rezsim volt, hanem rezsi wars mellett star wars -os hidegháború. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák