Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sajti84

    csendes tag

    válasz huncutka1029 #43734 üzenetére

    Alapvetően itt most nem a kodekekkel van bajom, sőt az LG asszem jobban teljesít-e téren mint a többiek, amire én utaltam, az a "szappanopera effektus"/kadencia probléma, ami legjobb tudomásom szerint pont a 24 fps-nél jön elő, és általános jelenség a TV-knél (ehhez speciel nem nagyon értek, de több fórumban is olvastam róla és cikkekben is ezt írták). Illetve pl azt is nehéz feldolgoznom, hogy a jelenlegi DLNA megoldásoknál miért az az alapértelemezett, hogy minden cuccomat ömlesztve látom filenév szerint, mikor van nekem egy szép és jó könyvtárszerkezetem. Az első szerintem nagy para mert élvezhetetlenek a filmek, a második csak UI probléma, ami szimplán érthetetlen számomra, mert én is informatikában dolgozom, és az UI-ra elég nagy hangsúlyt szokás fektetni, legalábbis nálunk :)

    De mindegy is, egyelőre ez még mindig kisebb probléma számomra mint az, hogy se wifi, se external hdd nem működik. Nyilván mindkettőt ki fogom tesztelni alaposan, de akárki akármit mond az a wifi amivel eddig egyáltalán nem volt gondja senkinek, nekem gyanús, hogy egyedül ezzel a TV-vel szívózik. A DHCP és a tűzfal is rendeben van, azt néztem, majd próbálkozok még ezzel-azzal. Azért inkább bízok benne, hogy csak hibás készüléket kaptam, mert akkor egy csere megoldja a problémáimat, ha viszont az derül ki hogy valami rejtélyes oknál fogva pont az én routerremmel és háttértárammal kivételez, akkor vissza kell állnom a rajtvonalhoz ami az otthoni mozizásomat illeti, és más architektúrával megközelíteni a dolgot.

Új hozzászólás Aktív témák