Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Julot

    aktív tag

    válasz berlin #13414 üzenetére

    Anno volt egy bazi nagy esőzés, özönvíz, árvíz Thaiföldön, gyakorlatilag a fél országot elöntötte a víz, Bangkok külső kerületei, ipari parkjai is víz alá kerültek, többek között számos HDD gyár is. Közöttük a Western Digital gyára, és ha jól tudom még a Seagate volt a másik nagy károsult. Ennek köszönhetően kapásból meredeken emelkedni kezdtek a HDD árak, még azoké is akik egyáltalán nem voltak szenvedő alanyai az árvizeknek mert nem volt a térségben egy gyáruk sem, és a beszállítóik sem voltak érintettek (pl.: Samsung). Mára az árvíz hatásait az említett gyárak kiheverték, lassan elérik/elérték a régi gyártási volument, a raktárak tele, de a kedves pénzemberek úgy gondolták, gondolják, hogy nem kerestek még eleget a katasztrófán, továbbra sem csökkentik az áraikat. Jellemzően egy 1,5 TB.-os belső WD merevlemez az árvíz előtt 13000 Ft körül mozgott, közvetlenül az árvíz miatti emelés után meghaladta az 50000 Ft.-ot, és manapság sem lehet 25000 Ft.-nál olcsóbban kapni. Előreláthatólag 2013 végére, 2014 elejére állhat (???) vissza az árvíz előtti állapot.
    Sajnos, a pénzemberek rájöttek, hogy ezeken az árakon is él a piac, és így nem érdekük, hogy harmadolják a bevételüket, csak hogy nekünk jobb legyen... Erről nekem is megvan a véleményem, de ezt most itt inkább nem fejtem ki...

    Üdv.:
    Julot

    ...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

Új hozzászólás Aktív témák