Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bagyusz

    őstag

    válasz GBRDVD #4319 üzenetére

    Gondolom az első fele nem hozzám szólt. :B Hogy egy kicsit én is be wauzzak a dologba, anno én is elmatekoztam ezen, és szerintem 0-ról nem annyira kedvező dolog. Core i7 4700MQ asztali viszonylatban egy i5-snek felelne meg ami 40-60ezer FT között mozog(szorzózár,üzemi freki függvényében.) Egy normálisabb alaplap 20-30k között van ami már SLI/crossfire képes, erre még rájön 2x4gb ram durván 15ezer. 1db GT 750M asztali viszonylatban 20-25ezer FT-s kártyának felelne meg (sli-s változatban értelemszerűen 2db is van ami ~45ezer "érték" lenne együtt). Ebben a notiban van egy 1terrás sshd ami 30k. Asztali gépbe kellene egy táp amiből csak minőségit szabad venni az minimum ~15k lenne(ez alatt nem HKC és többi gagyira gondolok), ez mellé kellene egy ház is ami ízlés kérdése 5k tól már lehet kapni. Ha nem az sli-s változathoz viszonyítunk akkor durván ~160k lenne maga gép SLI-vel közel 190k, ha 0-ról indulunk akkor errre még rájön egy megjelenítő ami 20k környékén kezdődnek valamint az egyéb perifériák. -210k ért kilehetne hozni az sli-s változatot.

    Ha még hozzá vesszük azokat a dolgokat, hogy teljesen kompakt a gép és ebben van egy akku ami képes gépet elvinni két kártyás üzemben 2-3óráig szolid használat mellett (igp-vel akár 2-2.5x több ideig is), valamint az egyéb fícsöröket(bill háttérvilágítás, jbl sugárzók, n-s wifi kártya, 4.0BT,sd kártya olvasó, hd webcam +mic) akkor az +90k kiadást már rögtön kompenzálja. A mobil komponensek fogyasztásairól nem is beszélve..

    Ha az ember nem veszi figyelembe a hordozhatóságot, akkor asztali gép fejleszthetőség szempontjából sokkal kedvezőbb.

    Aida64-ben néztem meg Számítőgép/energigazdálkodás menü alatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák