Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    Topikgazda

    válasz balojazz #26855 üzenetére

    Forditva ulsz a lovon!
    Szerintem te me'g mindig nem erted, hogyan mukodik a hiteltorlesztes. NINCS meghatarozva az, hogy mennyit kell a vegen kifizetned, es NEM a kamattol fugg csak (hanem a futamidotol is, me'g ha csak az annuitasost nezzuk akkor is) es NEM linearisan.
    Az az osszeg nem letezik, es nem azt osztjak vissza.
    Altalanos hitelkisokos:
    Van egy toketartozasod, es megvan milyen kamaton megy most a hiteled. Amikor befizeted a kovetkezo torlesztoreszletet, akkor abbol a(z egyeb, magasabb prios koltsegek utan, ha vannak) levonjak a legutobbi torlesztes ota eltelt idore az aktualis toketartozasra szamolt kamatot, es a maradekkal csokkentik a toketartozast.
    Az annuitasos torlesztoreszlet meg az a(z egyebkent keplettel kiszamolhato) "nyero osszeg", amelynel a fenti algoritmust folytatva, a toketartozas pont a futamido vegere fogy el teljesen.
    Sehol nincs benne osszeg. Ha valtozik a kamat, ujra kiszamoljak a nyero osszeget. Ha elotorlesztes vagy mas miatt valtozik a toke, akkor is (de az ugye ara'nyos lesz ertelemszeruen). Ha valtozik a futamido, akkor is. De csak az annuitasos torleszto a szamolt adat, es a fenti algobol kieso keplettel, sehol nincs ossz visszafizetendo.

  • Revolit

    senior tag

    válasz balojazz #26855 üzenetére

    Én már nem is értem mi a probléma. Nem lehet leírni, mennyit fogsz a végén összesen visszafizetni? Ez nem hazugság, ez a nominális összeg amit az évek alatt visszafizetsz. Ezen nem tudom mi a hazugság, meg tényleg akkor mit kéne írni, meg ezek szerint az MNB meg az összes bank is hülye, csak a többiek helikopterek.

    Azzal meg mindenki tisztában van, hogy 10 év múlva 1 misi nem ér annyit, mint most egy misi. No shit... Ráadásul hogy jelenértékesíted a 10-20 év múlva esedékes összeget, a mostani inflációval? (akkor még a hülyének is megéri most jelzáloghitelt felvenni), vagy elműlt évek átlagával? Akkor meg az van, hogy kapsz egy dinamikus összeget, attól függűen ki milyen pénzromlást választott.

    Egy forint az egy forint, pont. 20 év múlva is egy forint lesz, és tegnap is egy forint volt. Az, hogy kevesebbet ér, igen...

    Na mindegy, szerintem ezt engedjük el... Képzelem kollégák hogy vitartkoztak ügyintézővel mikor vették fel a hitelt, amikor elmondta törlesztőt meg összes visszafizetendő összeget...

Új hozzászólás Aktív témák