Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    nagyúr

    Középtávú ingatlanvásárlási stratégiával kapcsolatban lenne kérdésem.

    A jelenlegi szitu, eléggé leegyszerűsítve:

    A mostani ingatlan amiben lakunk, annak az értéke kb 8 évnyi nettó fizum.
    Egy picit több mint egy éve vásároltam meg, 30 éves hitellel, jelenleg a ház értékének 33%-a van kifizetve.
    A jelenlegi pénzügyi tervezés szerint úgy 8 év alatt (előtörlesztésekkel) akarom kifizetni a hitelt.
    Havonta az fizetésem 40%-a megy el lakhatásra (hitel, rezsi, biztosítás, stb)
    Ezen felől van még pár havi mozgó megtakarítás
    Plusz némi magasabb kockázatú befektetés a tőzsdén (10 havi nettó fizu, jelenleg -20%ban, hosszútávú :) )
    Valamint Mo-on még két lakás és egy fél ház, pesti árakhoz képest nem nagy összeg, jelenleg családtagok laknak benne, 0 dolog, költség, haszon van jelenleg velük.

    Van most egy ingatlan a környéken (100m-re) ami eladó, ugyanaz az emberke építette aki a mi házunkat, kb 10 éves, és a reális ára 10 évnyi nettó fizum.
    Elgondolkoztam, hogy érdemes lenne megvenni mint befektetési ingatlant, de még elég bizonytalan vagyok.

    Kontra:
    - Kb ki kellene maxolni mindent, plusz egy másik szép nagy hitel
    - 5 szobás elég nagy ingatlan, a városban bőven van kereslet bérelhető házakra, de ez eléggé a piac teteje lenne ár szempontjából.
    - Összes megtakarítás ingatlanban lenne legalább 2-3 évig
    - Már két ingatlan itt nagyon ehhez a helyhez kötne minket, az egyéb megtakarítási lehetőséget is leredukálná, kb minden pénz a házakba menne.
    - A mostani ingatlan tervezett előtörlesztési ütemét azért kitolná szépen.
    - Realizálni kellene a tőzsdei befektetés jelenlegi veszteségét, hogy meglegyen az önerő. 90%, hogy ez után meg visszamenne az árfolyam :D
    - Ha emelkednek a kamatok, és nincs rá bérlő => szopás :D

    Pro:
    - Közel van, nagyon jó ingatlan
    - Stabil, nagyon ritkán megálló, de növekedő ingatlanpiac van a városban, normális növekedési ütemmel.
    - Ha maradnak az alacsony kamatok pár évig akkor sima ügy, annyira elő tudunk törleszteni, hogy ne legyen az ingadozással gond.
    - Hosszútávon elég jó pénzt lehet vele keresni.

    Én a felé hajlok, hogy inkább a mostani házat kell kipörgetni minnél hamarabb, aztán esetleg egy hasonlóba belevágni.

    Vélemények?

    [ Szerkesztve ]

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Új hozzászólás Aktív témák