Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ironizer

    tag

    válasz kraftxld #12085 üzenetére

    Hm, én meg itt ülök, és 2-3 évnyi nettó fizu értékű házakat nézegetek, amik 4 évnyiek, azokra meg már húzom a számat. Vajon én vagyok túl óvatos, vagy te vagy túl bevállalós?

    Ezek után gondolom nem túl meglepő, ha azt mondom, hogy szerintem ne vágj bele. :D A 40%-al ("Havonta az fizetésem 40%-a megy el lakhatásra") már így is kimaxoltad a mostani házad, ezt már nincs hova tovább tolni.
    Mondjuk számomra ez is hajmeresztő: "Ha emelkednek a kamatok,". Én mindenképpen csak végig fix kamatozású hitellel vennék bármilyen házat is, főleg ilyen alacsony kamatok mellett.

  • concret_hp

    addikt

    válasz kraftxld #12085 üzenetére

    nem tűnik túl jó ötletnek a 2 ingatlan + csomó hitel + semmi más megtakarítás az alternatívához képest szerintem.

    vagy fullba vagy sehogy :D

  • axioma

    Topikgazda

    válasz kraftxld #12085 üzenetére

    En azt a kerdest tennem fel a helyedben, hogy ha a masodik ingatlanra nincs berlo, akkor milyen valoszinuseggel (vagy veszteseggel) tudnad eladni, es hogy ossz addigra milyen valoszinuseggel lennel azzal a korabban lezart projekttel minuszban.
    Btw a hosszutavut muszaj kivenni, nem szokas arrafele a lombard hitel? Vagy az ilyenekre nem megy? Mert ha nem is a 80%-ot ahol most all hanem annak a 80%-at annak a fedezetere megkapnad hitelbe anelkul hogy realizalni kene a veszteseget, mar lehet hogy mas a matek.
    Felreertes, nem mondom azt hogy vagj bele (bar 100m-re akkor meg az is lehet airbnb ha hosszutavu berlo nincs... tobb melo de tobb penz, szoval akar ugy hogy mas mukodteti), ha nem tul altalanos recesszio van). Meg jo kerdes, hogy ertem hogy jelenleg eleg a jelenlegi hazatok, de elofordulhat-e par ev mulva, hogy az a nagyobb jobban kiszolgalna.
    En attol tartanek jobban, hogy az uj haz milyen esellyel veszit az ertekebol jelentoset. A 8-10 evnyi fizu az en fizummal itt (bar a ferjeme tanari fizu ugyhogy azt kb. hagyjuk) valoban soknak tunik innen nezve, de ne feledjuk el, hogy itt a 40% lakhatas mellett 55% elmegy az alap eletre, mert ilyenek az ara'nyok, neked meg lehet hogy tovabbi 30% es a 30%-nyi plusz az meg mindig boven mozgaster az itthoni 5%-hoz kepest (termeszetesen minden szam exhas, csak azert mondom hogy innen nehez jol "erezni" azt a helyzetet).

  • Ironizer

    tag

    válasz kraftxld #12085 üzenetére

    Ja mondjuk egy dolgot nem vettem figyelembe, hogy nem lakhatásra veszed a második ingatlant, hanem befektetésnek, akkor nyilván nem számít bele a 40%-ba. My bad.

    Ettől független a 8 évet továbbra is durvának tartom, persze ezt nem kérdezted, ez csak úgy feltűnt nekem, hogy aztakurva. Ha én ennyiért akarnék házat venni, akkor kacsalábon forgó kastélyt vehetnék kis túlzással, de nincs az az isten, hogy én ennyi pénzt kiadjak erre. Csak ilyenkor mindig elgondolkodok, hogy lehet, hogy túl óvatos vagyok. Pl. eszembe jut, hogy 2014-ben (akkoriban még nem gondolkodtam komolyan vételben) láttam egy házat, de nem vágtam bele, mert úgy gondoltam, hogy 6 millió Ft hitel túl sok. :D Persze vásár után okos a paraszt, nyilván mai tudással már belevágnék, mert ma már tudom, hogy ma mennyivel keresek többet, mint 2014-ben, meg azt is, hogy ma mennyivel kerül többe egy ilyen ház, és már nevetségesnek hangzik a 2014-es ár, meg a hitel, ami kellett volna.
    Akkor még az volt a tervem, hogy összegyűjteni annyit, hogy ne kelljen hitel. Hát, az ingatlan piac ezt a tervet jól elfújta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák