Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz YAS-dude #51819 üzenetére

    "Az a gondolkodás, hogy az adott részkiadást a nagyhoz viszonyítsuk, szerintem helytelen"

    Pedig a két költség összetartozik. Mert nincs új lakás költözés nélkül. És vannak aspektusok, amik alapján viszonyításnak igenis van értelme. Meglep engem az a szemlélet, hogy fél százaléknak nincs helye az egészhez hasonlítani, mikor hazánkban kevés az az új lakás, amit hitelmentesen vásárolnak. És ott a hitelterhek százalékos mértéke mellett eltörpül ominózus fél százalék. Ha vesszük, hogy Magyarországon a pórul járt hitelesek épp azért dőltek be, mert nem nézték a biztonságot, csak a kisebb kamatot.
    Egy költözés sok energiát felőröl. Ennek ára van. És ez az energia ténylegesen arányítható a lakás piaci árához.

    Nézd például a lakásközvetítő irodákat. Ők is a lakás árának adott százalékában állapítják meg a közvetítői díjat. Ez mindenki számára természetes. Senki nem ágál az ellen, hogy egy olcsóbb lakást kevesebbért közvetít az ingatlan ügynök, mint egy drágábbat. Elvileg ugyanannyi munka van pedig mindkettővel. De kis érték, kis kockázat, nagy érték, nagy kockázat.

    Ez a telefontokos hasonlat véleményem szerint jelen esetben sehogyan nem áll a lábán. Ha magyarra lefordítjuk, akkor a jelentése nem egyéb, mint az, hogy egy szaros órai cipekedés garanciával 6 khuf, hát elmennek az anyjukba. Ha olyan jó meló lenne azért a tényleg nem aprópénzért, akkor a költöztetők úgy vadásznának rád, ahogyan a taxis hiénák teszik a reptéren, meg a pályaudvaroknál. A kemény honi helyzet pedig az, hogy esetenként rendesen neked kell vadásznod rájuk.

    A hasonlatodon nem idevaló aspektusban mosolyogtam egyébként. Te a telefontokért sokallod a 12 ezret, s nem a telefonért a 250-et. Azért a telefonért, amelyikről tudom, hogy két év múlva feleannyi lesz a lista ára, mint most. Épp a tízszerese mellett elsiklasz némán, és rugózol a tok árán. És ez nem tudja kicsit jobban túllőni a tervezett keretet? :F

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz YAS-dude #51819 üzenetére

    A sz*ros tok nem védi meg a telefont, de a jó tok igen. ;)
    Költözés: van egy jó hűtőd pl. gagyiban költözöl tönkremegy, mert pl. elejted stb. van nehéz cuccod, megemeled magad, táppénz orvos, többe is kijöhet...

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák