Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz t72killer #718 üzenetére

    Jogos. De én ezt is a "felelős polgártársak" (máskor "kuss, nem értesz hozzá"/"nem a te dolgod" névre hallgató "foglalkoztatottak" - mint egy diliház valamely napi programja :D ) gyermeki szinten tartásában látom gyökerezni.
    A szakszervezetek, így a munkaadók és iparosok, stb. legfőbb társulatai szoros "viszonyt" ápolnak a politikai elittel (és a bankokkal, stb.), szóval tuti jó így "mindenkinek" (akinek jó kell, hogy legyen).

    Akárhogy is, a kulcskérdést eltaláltad: miért dolgozik az ember?
    Ezt is újra kéne tárgyalni...
    Az világos, hogy fizetésért/bevételért, de leginkább - a lényege - a "muszáj" miatt. Hányan vannak ott és csinálják azt, ahol és amit igazán szeretnek/élveznek/tudnak is dolgozni/csinálni? Tippre szerintem kevesen (sok pályaelhagyó, "jóleszaz"/"kellvalamiamíg" dolgozó). És akkor belegondolnak abba, hogy ezért fölkelni reggel? Szóval lehet, hogy tényleg lefoglalás. Illik a képbe az állandó információ-dömping is (eltereli a figyelmet, lefáraszt, stb.). És jellemző a gyors fluktuáció is (felpörgött a világ, mindenki hamar továbblép).

    Eddig tehát:
    1. munkák újragondolása (21. századi szintű igények)
    2. munkaidő-optimalizálás + munkavállalói létszám-optimalizálás + járandóság-rekalibráció
    3. home office (itt mondjuk a fegyelemmel kapcsolatban gyanítok gondokat - és a családi önmérséklettel is - szóval "népnevelést" igényel, de amúgy simán kivitelezhetőnek kéne lennie)

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák