Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golyobis

    aktív tag

    Sziasztok

    Igazán nem akarom a korábbi beszélgetést félbeszakítani, de nekem is lenne egy témám ami bár nem "konteó", mégis, mivel a saját topicjában nem igazán tűrték el a dolgot, ezért gondoltam itt lehetne folytatni.
    Vagy talán saját topic kéne, mert ez így vastagon off lesz?

    Na mind1, lényeg hogy én nem tartom "konteó"nak:

    Igazából elég rövid a stori, arról szól hogy egyesek az államoknak/országoknak nemcsak a legitimitását, de egyenesen a létezésüket is megkérdőjelezik. Ami látszik, az csak színjáték, az emberek fejében létezik, és hogy is mondjam... jogosan semmi alapja nincsen a dolognak. Tehát szerintük ha egy rendőr igazoltat, akkor arra valójában semmi joga nincs, neked pedig nem kötelességed engedelmeskedni, mert nincs létező jogalapja az intézkedésnek.

    Különféle változatokkal találkoztam eddig az interneten:

    Vannak akik vitatják a 2012-es alaptörvény érvényességét, szerintük annak a létrehozása jogszerűtlen úton történt, és emiatt az egész jelenlegi apparátus érvénytelen, és törvénytelen.

    Itt egy videó pl: https://www.youtube.com/watch?v=nzv7ENfHjr0&t=8s

    Rendes cáfolatot nem találtam erre, a témában kevés az infó.

    Egy másik változat szerint létezik egy, (vagy akár több is) az ország nevéhez oly hasonló vagy akár azonos nevű, de teljesen külön entitás, ami látszólagosan az eredeti ország helyett tevékenykedik, és amire semmilyen módon nem vonatkoznak az eredeti ország törvényei.

    Ilyen nevek lehetnek pl:

    - "MAGYARORSZÁG", (sok helyen arra hivatkoznak hogy a kis és nagybetű egy névben, "azonosítóban" igenis külön karakternek számít)

    - "Magyar Ország"

    - "Magyarorszàg" (itt az á-n megfordítottam az ékezetet, ezzel különböző nevet generálva)

    - Vagy egyszerűen, teljes névegyezéssel csak simán "Magyarország".

    Nem tudom hogy jogilag van-e bizonyíték arra hogy ez ne lehetne így.
    Ha nincs, akkor felmerül a kérdés, hogy egy név láttán hogyan tudjuk eldönteni hogy az valójában mire vonatkozik: egy országra, vagy egy világmögött bejegyzett cégre, esetleg egy vallási csoportra, állatkertre, vagy egy napilapra?

    Egy harmadik felfogás kételkedve tekint maguknak az országoknak a létezésére is, merthát miért is léteznének, először látni kell a bizonyítékot, mindaddig fenntartásokkal kell kezelni a dolgot.

    Azt nehéz megfogalmazni, de könnyű elképzelni hogy milyen mértékű visszaélésekre adhat okot, ha ezek közül bármelyik így van.

    A dolog egyesek szerint még bizonyítható is:

    Nem kell hozzá titkos földalatti NASA laboratóriumokból dokumentumokat lopni, elég csak annyit tenni, hogy az ember besétál egy hivatalba, és kéri őket hogy igazolják a saját különleges, hivatali hatáskörük jogosságát.

    Sokan ezt megtették, a neten is van erről pár videó, és ők többnyire arról számoltak be hogy az állítólagos hivatalok nem tudták igazolni magukat: szóban többnyire az alaptörvényre hivatkoztak, amin a mostani kérdés viszont túlnyúlik, az írásban benyújtott kérdésekre pedig egyáltalán nem adtak választ.

    Szerintem ezt bárki kipróbálhatja aki kételkedik, tudtommal nincs ennek semmi erkölcsi/törvényi akadálya.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák