Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LámaZ

    addikt

    válasz cadtamas #182 üzenetére

    Nem tudom.

    Én tegnap óta elkezdtem használni ezt a (szerintem Fitbit-koppintó) fitneszpántot, amely Ailink márkanéven van hirdetve, de a Blueotooth kapcsolódás során Hero-ként látható. Szóval, afféle koppintás ez is. Az ára most (mert ünnepek előtt kicsit felvitték a levitel helyett, ugye): kb. 27 euró.
    A Xiaomi-féle Mi Band 2-höz képest (az a másik kezemen van most) többet tud, aztán kérdés, hogy valós-e a tudománya...

    A belinkelt alis lapon láthatók a szolgáltatásai. Méri a vérem oxigéntartalmát, kiírja, hogy mennyire vagyok pihent/fáradt stb. :DD Szép lista, ezen az áron más eszköz nem nagyon tudja ezt.

    Maradjunk most a vérnyomásmérésnél!
    Megmértem a vérnyomásom a digitális, karos (tehát nem csuklós), automata Samsung vérnyomásmérőmmel, majd utána ezzel az okos karkötővel is. Többször is. Nos, ha ezután a fitneszpánt után mennék, akkor nem is kellene szednem a vérnyomáscsökkentő gyógyszerem, mert szerinte makkegészséges vagyok ebből a szempontból, olyan, mint egy ma született bárány. Mert (hasamra ütök!): a digitális vérnyomásmérő 143/80-as értéke helyett ő 123/80-as értéket mér. Vagyis a diasztolés érték rendben van, de a szisztolés értéket alulméri, kb. 20 pont a különbség, mínuszban. Semmi gond, mert úgy látom, hogy ezt következetesen csinálja, és akkor a valós érték meghatározásához hozzá kell adni ezt a bizonyos 20 pont korrekciót. Velem nem lehet kiszúrni!
    Írnék én szívesen a fejlesztőknek, hogy javítsák a számítási algoritmust (mint ahogy írtam más ügyben a xiaominak is), de érdekes módon a Wearfit nevű androidos appjukból erre nincs lehetőség, és amúgy a gyártó felkutathatatlan, a förmvert is egy ingyenes github-szerű szerverről frissíti (mert sikerült frissítenem a förmvert, ami jó jel).

    Visszatérve a mérés, meghatározás és hitelesség kérdésére: tájékoztató jellegel nem rossz ez a kütyü. Már csak azt kellene felfedeznem, hogy miként állíthatok be riasztást, de félek tőle, hogy ez a fícsőr nincs benne az appban (ezért is akartam írni, sikertelenül, a fejlesztőknek).
    Engem, igazából nem is érdekel, hogy mi az elvi alapja a vérnyomás meghatározásának. Ha működik a dolog, akkor én fekete dobozként kezelem a kütyüt, és élvezem a szolgáltatásait.

    Még egy dolog:
    A Google Fitnesz app mindkét eszközömtől begyűjti az alapadatokat (de vérnyomást, például, nem), tehát amolyan testérzékelős központként működtethető.

    Bónusz:
    Sokáig ezzel az F69-es az okosórával szemezgettem, mert hogy kifejezetten úszóknak készült stb. aztán elsikkadt az ügy.

    Prémium:
    Több vérnyomásmérő okoseszköz van az Alin, aztán, hogy melyik igazi, a Jóisten tudja esetleg.

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

Új hozzászólás Aktív témák