Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz ShiTmano #81878 üzenetére

    Nem veszem támadásnak, nem kell velem mindenben egyetérteni. :)
    Nyilván nem volt más, és nyilván ha lett volna tárcsafék, elérhető áron, minden montis azzal megy már 20 éve is, nem is ez itt a kérdés. Csak azért említettem, mert ha monti versenyen használható volt a canti fék és a vfék is, akkor úgy gondolom egy trekkingre is elég, akkor is ha lejtőn mész és akkor is ha még gyerekülés is van rajta gyerekkel.
    A v-fék hatását nagyban lecsökkenti ha koszos a bovdenház és kicsit már szorul benne a bovden, illetve ha régi a fékpofa, koszos a felni fékezőfelülete. A trekking jellemzően az a kategória, ami egy igáslónak minősül, és talán a legkevesebb törődést kapja az összes kerékpár közül. Nem is beszélve egy halom ultra gagyi fékkarról, vfékről, ami használatban van. Nekem aztán nem kell bemutatni a tárcsafék előnyét, montis vagyok. :) Viszont tudom, hogy egy jó minőségű vfék, megfelelően karbantartva és beállítva, nagyon jó fékhatást tud produkálni.
    A Shimano tárcsafékeknek nehéz árban megfelelő alternatívát kínálni v-fék fronton, mivel még a legolcsóbb Shimano tárcsafék is nagyon jól fog. Én inkább a tektro-ra gondoltam. Ott bizony van pár modell ami meglehetősen gyengén muzsikál. Bár a tárcsákat és a tárcsa kompatibilis agyak felárát kifelejtetted a felsorolásból, mer azoknak is van plusz költsége.
    Azt se felejtsük el, hogy egy v-fék karbantartása, javítása mindenképpen sokkal egyszerűbb mint a hidraulikus tárcsafékeké. Emiatt sem állja meg a helyét az a kijelentés, hogy v-fék idejétmúlt lenne.
    Nem kérdés, hogy hatásfokra sokkal jobb egy hidraulikus tárcsafék, ugyanakkor nem írnám le a v-féket. Ilyen erővel az országútis, bovdenes patkófékek is mehetnének a kukába, mert a tárcsafék erősebb.
    A fitnessem meg köszöni jól van a vfékkel, és biztos, hogy nem az alapján választanék fitness-t, hogy melyiken van tárcsafék, bár nem jellemző, hogy fitness-t tárcsafékkel szereljenek.
    Egyébként én is ajánlottam már trekkinget tárcsafékkel, mert nyilván számos előnye van, ugyanakkor egy v-fék is használható ezen a szinten. Mindkét megoldásnak vannak előnyei és hátrányai.

    [ Szerkesztve ]

  • ivana

    Ármester

    válasz ShiTmano #81878 üzenetére

    Outin vagy fitnessen csak a fékezés érzetét javítaná egy tárcsafék, sima kétforgáspontos patkónál is könnyebben csúszik meg a vékony gumi a száraz aszfalton, mint a fék legyen a szűk keresztmetszet.

Új hozzászólás Aktív témák